Синці на ногах без причини у жінок

Синці на кінцівках, як правило, є наслідком ушкодження кровоносних судин з-за удару чи здавлення. Але якщо синці на ногах з’являються регулярно і без причини у жінок, то можуть бути ознакою проблем зі здоров’ям. Яких саме і чи можна повернути своїм ніжкам колишню бездоганність?

Синці погано вписуються в чарівний жіночий образ, але є проблемою не тільки естетичною. Спонтанно з’являються гематоми можуть представляти собою симптом грізних захворювань. Втім, відразу ж думати про найгірше передчасно. Часто такі «прикраси» бувають результатом не великих проблем зі здоров’ям, а наприклад, нестачі в організмі мінеральних речовин або прийому певних ліків. Отже, давайте розкривати таємницю загадкового появи синців!

Фактори, не пов’язані з хворобами

Дефіцит вітаміну К

Вітамін K відповідає за нормальну роботу системи згортання крові. Недостатня його кількість в організмі може проявлятися великими синцями, але такі ситуації дуже рідкісні.

За зниження рівня вітаміну K (а значить, і за утворення гематом) найчастіше відповідають захворювання печінки, щитовидної залози та підшлункової залози.

Дефіцит вітаміну С або рутина

Завдання вітаміну С і рутина — це зміцнення стінок кровоносних судин. Якщо в тілі цих речовин недостатньо, судини стають схильними до пошкодження. А адже саме в результаті просочування крові в тканини і з’являються «безпричинні» синці.

Ліки

Синці часто з’являються у людей, що приймають кортикостероїди, Гепарин і Варфарин або Аспірин або Ібупрофен. Ці препарати викликають зниження згортання крові, а значить, підвищену сприйнятливість до кровотеч, у тому числі підшкірним, результатом яких стають синці. Важливо відзначити, що подібний ефект можуть викликати і деякі харчові добавки з антитромботичної активністю, рекомендовані людям із захворюваннями серцево-судинної системи.

Справи жіночі

Дослідження показують, що жінки у дні перед менструацією, а також невелика група вагітних перед пологами (близько 5 %) схильні занадто легкому появи синців. Причиною є ослаблення кровоносних судин і зниження в цей період кількості тромбоцитів. Також у вагітних зростає навантаження на нижні кінцівки, нерідко розвивається або загострюється варикоз, який не може пройти в одну мить. Тому синці на ногах без причини у жінок після пологів теж явище нерідке.

Алкоголь

Підшкірні крововиливи можуть бути наслідком вживання спиртного. Вона розріджує кров і зменшує кількість вітаміну С в організмі, викликаючи ослаблення стінок кровоносних судин.

Деякі причини, пов’язані з захворюваннями та проблемами зі здоров’ям

Вроджена ламкість судин

Спонтанно виникають синці можуть бути результатом порушень в «побудові» судин і їх вродженої ламкості і проникності.

Кров виходить за межі таких «дефектних» русел і утворює великі синці по всьому тілу.

Варикозне розширення вен

Першим дзвіночком про розвиток цього дуже поширеного недугу часто поряд з тяжкістю в кінцівках стають незрозумілого походження синці.

Захворювання нирок, ниркова недостатність

Характерні для таких захворювань симптоми (крім порушення згортання крові і синців) — це гіпертензія, слабкість, безсоння, відсутність апетиту, гикавка, нудота, блювання, втрата маси тіла, головний біль, свербіж шкіри.

Хвороби печінки

Синці на ногах, з’являються без причини у жінок і чоловіків, можуть бути симптомом первинного біліарного цирозу. Проявляється він хронічною втомою, набряками ніг, шкірним свербежем, жовтяницею, асцитом, кровотечею з ясен і носа.

Гемофілія

Схильність до утворення гематом без причини або після легкої травми може бути симптомом гемофілії. Ця хвороба проявляється підвищеною схильністю до кровотечі і є результатом дефіциту факторів згортання крові в плазмі. Гемофілія – спадковий недуг і найчастіше діагностується в ранньому дитинстві

Хвороба Віллебранда

Недуга є найбільш поширеним вродженим розладом, пов’язаних зі згортанням крові. Тим не менш, трапляється, що виявляють тільки в зрілі роки, наприклад, коли після видалення зуба чи операції з’являються проблеми із зупинкою кровотечі.

Лейкемія

Мимоволі з’являються синці можуть бути симптомом хронічного мієлоїдного лейкозу. Кровотечі, крововиливи у тканини є наслідком дефіциту тромбоцитів і зниження кількості еритроцитів. Але це не перший симптом хвороби: вона завжди супроводжується нічною пітливістю, лихоманкою, збільшенням лімфатичних вузлів. Синці з’являються тільки у частини хворих.

Синці на ногах без причини у жінок: лікування

  • Може допомогти масаж, для якого достатньо виділити 15-20 хвилин в день і озброїтися зволожуючим кремом. Його починають робити від пальців до п’яти, а потім до гомілки і стегна.
  • Гепариновая мазь — дуже ефективний спосіб боротьби з синцями Добре зарекомендували себе мазі Индовазин, Троксевазин.
  • В аптеці можна придбати бодягу у вигляді порошку і зовнішньо використовувати згідно з інструкцією.

Як позбутися від синців на ногах народними способами?

  • Одне з найбільш доступних будь-якому коштів — сіль та цибулю. Овоч натирають, потім його змішують зі столовою ложкою спеції, поміщають в марлю і кладуть на синяк, тримають протягом 10 хвилин. В день достатнього 2-3 процедур.
  • Картопляний крохмаль змішують з водою до кашки і прикладають до кровоподтеку на півгодини. Через кілька днів він почне розсмоктуватися.
  • Беруть 250 г оцту і в ньому розчиняють 1 чайної ложки оцту. В суміші змочують вату і прикладають на півгодини два рази в день.
  • Змішують спиртову настоянку прополісу і касторової олії і прикладають як компрес.

Синці ми звикли вважати дрібницею, життєвим справою. Але якщо вони почали з’являтися з лякаючою самостійністю і частотою, то не завадить потурбуватися станом своїх судин і організму в цілому. Позбутися від такого «прикраси» не так складно. Але важливо зрозуміти причину їх утворення, щоб не боротися з вітряками – синцями, які будуть з’являтися знову і знову.

Залишити коментар