Симптоми снідофобії: як розпізнати захворювання?

Одним з таких яскравих прикладів психологічних розладів є снідофобія. У цьому випадку, цілком здорова людина впевнений, що він хворіє на ВІЛ. Снідофобія є однією з різновидів іпохондрії.

Така проблема часто виникає у людей, які відрізняються високою сприйнятливістю до проблем, що їх оточують. Недовірливість – проблема багатьох психогенних захворювань, в тому числі і снідофобії.

Чому патологія розвивається на тлі іпохондрії?

Іпохондрія являє собою стан, при якому людина постійно турбується з приводу свого здоров’я. Найчастіше такі переконання настільки сильні, що починаються справжні проблеми зі здоров’ям. ВІЛ – відмінна база для розвитку фобії. Чому?

Справа в тому, що у такого стану є свої особливості перебігу.

 1. Іпохондрики завантажені величезною кількістю забобонів і страхів, які не мають під собою ніякого раціонального підґрунтя. СНІД – бич сучасності. Але, тим не менш, суспільство перебільшує його масштабність, і це вже не кажучи про те, що паніка породжує помилки, відносно того, як передається ця інфекція. Хоча про це сказано дуже багато: захворювання передається статевим шляхом (при незахищеному акті) і через кров (при ін’єкціях, переливанні крові, внутрішньоутробно від матері до плоду);
 2. Щоб виявити СНІД, необхідно пройти тест, так як симптоматика даного захворювання не має яскравих відмінностей. При збільшенні лімфовузлів, хронічної втоми, шкірних висипаннях і навіть застуді, іпохондрик може почати бити тривогу. Особлива паніка починається після того, як в такої людини відбувся незахищений секс;
 3. Снідофобія викликає невроз, якщо людина здійснює неетичні і аморальні вчинки – змінює, веде розгульний спосіб життя, має беспорядочнее статеві зв’язки та т. д.

Всі ці моменти можуть спровокувати переростання побоювання заразитися Снідом у фобію.

Як визначити снідофобію у людини?

Насправді така форма розлади при прогресуванні може призвести до серйозних ускладнень. Якщо в сім’ї хтось захворіє снідофобією, то родичі повинні зуміти вчасно це розпізнати, щоб своєчасно надати допомогу.

У хворого можуть спостерігатися наступні симптоми:

 • будь-який прояв хвороби, навіть застуди, сприймається, як початок розвитку ВІЛ–інфекції;
 • іпохондрик здає свою кров на перевірку більш ніж раз на 6 місяців, при цьому в незалежності від результату аналізу (навіть якщо він негативний) продовжує це робити з року в рік;
 • пояснити хворому про правдивість тестів дуже складно – він вважає їх несправними або стверджує, що лікарі, що брали його аналіз, мають низьку кваліфікацію;
 • з кожним негативним аналізом, у людини зростає впевненість, що він хворий досі невідомою формою ВІЛ-інфекції, яку стандартні тести не в силах визначити;
 • його не задовольняють звичайні аналізи, він починає відвідувати лабораторії більш вузької спрямованості;
 • хворий напам’ять знає всі телефони довіри, присвячені цій темі, при цьому його комп’ютер повністю заповнений інформацією про Снід.

Якщо рідні або близькі помічають, що знаходиться поруч з ними людина, починає активно проявляти увагу до свого здоров’я з боку ВІЛ, то і цілком можливо, що у нього снідофобія.

Тут важливо зуміти допомогти хворому, так як фобія може розвинутися в параною, від якої позбутися зуміє лише психіатр.

Чим небезпечна снідофобія?

Цей розлад не має гендерних відмінностей, тому воно однаково зустрічається як серед жінок, так і серед чоловіків. За статистикою, найбільш «вразлива» вік – 20-30 років. Одним з головних симптомів снідофобії є постійний страх і побоювання за своє життя.

Крім того, то від постійної напруги розвивається невроз, даний розлад супроводжується ще кількома негативними моментами.

 1. Рразорение. Так як хворий не вірить жодному аналізу, він витрачає колосальні гроші на інші дослідження, очікуючи, що ті підтвердять його побоювання. Крім цього, їх домашня аптечка сповнена непотрібних і дорогих ліків, які їм можуть прописати «лікарі». Наприклад, якщо у людини «болять» суглоби, то він може приймати медикаменти, спрямовані на лікування остеохондрозу або інший суглобової хвороби;
 2. Нервозність. Симптоми будь-яких захворювань сприймаються, як ознаки Сніду. Зрештою, постійний стрес призводить до порушення життєдіяльності організму. У такого хворого порушується сон, втрачається апетит, його мучать головні болі. Все це сприймається, як ВІЛ-інфекція;
 3. Погані відносини. Своєю манією така людина докучає близьким йому людям. По-перше, він постійно скаржиться і турбуватися. По-друге, відбуваються значні витрати сімейного бюджету.

Якщо людина дуже вразлива, то у нього можуть навіть починати проявлятися придумані симптоми снідофобії, наприклад, боліти суглоби. Імунна система починає поступово слабшати з-за постійної напруги, тому будь-які захворювання до такого спидофобу просто тягнуться. І знову-таки, будь-яка слабкість сприймається за прояв смертельної недуги.

Хоча в такій ситуації можна знайти і плюси, але вони мінімальні в порівнянні з тим збитком, який доставляє хворий свого фізичного і психічного стану. Таке занепокоєння підштовхує хворого постійно контролювати свій спосіб життя. Він завжди їсть тільки правильну їжу, постійно відвідує лікаря.

Чи можна допомогти вилікуватися спидофобу?

Насправді, якщо вчасно звернути увагу на розлад, то від нього можна вилікуватися. У деяких випадках побачивши черговий негативний аналіз, людина сама розуміє, що він повністю здоровий. Але при іншому розкладі лікування доведеться проводити тільки з використанням сучасної медицини.

Перед тим як допомагати позбавлятися від снідофобії своїй рідній людині, лікарі повинні проконсультуватися з фахівцем-психологом. Тут важливо постаратися змусити хворого відвідати такого лікаря, адже він твердо переконаний, що його проблема абсолютно в іншому. А адже саме на таких заняттях можна зустрітися з іншими спидофобами.

Для лікування снідофобії можна спробувати наступні методи:

 1. Антидепресанти. У цьому випадку можуть допомогти інгібітори, так як їх діючі речовини уповільнюють швидкість специфічних хімічних реакцій і допоможуть уникнути депресивного стану. АЛЕ! Самостійно такі ліки не призначаються. Тут необхідна допомога досвідченого спеціаліста, який складе курс лікування та його тривалість. Варто пам’ятати, що кожен лікарський препарат має свою дозування (причому конкретну дозу і тривалість курсу для кожного пацієнта лікар підбирає індивідуально!), інакше можуть бути наслідки;
 2. Психотерапія. Такі курси мають більш ефективний вплив, так як снідофобія є психологічним розладом. Лікування краще проводити за допомогою когнітивної терапії, яка спрямована на усвідомлення ірраціональності своїх дій;
 3. Підтримка близьких. Наскільки б не було важко, але такої людини треба зрозуміти і намагатися максимально підтримувати його у такій ситуації. Таким хворим часто потрібні «вільні вуха», куди можна висловити всі свої страхи і побоювання;
 4. Праця. Так, саме так. Якщо людину завантажити фізичною роботою (навіть на городі картоплю капати), то від своєї втоми він перестане думати про всякі хвороби. Тоді у нього дійсно будуть боліти суглоби, але не від вигаданої хвороби, а від корисної роботи;
 5. Сміхотерапія. Деяким хворим такий метод допомагає. Але такі курси у нас ще не дуже поширені, тому їх можна замінити домашнім перегляду комедій.

Якщо є щире бажання позбутися від снідофобії, то варто спробувати комплексний підхід, тобто кожен метод. Коли щось дасть позитивний результат, то на ньому слід зупинитися і розвивати цей напрямок.

А щоб позбутися страху Сніду, варто більше приділяти увагу профілактиці ВІЛ – вести правильний спосіб життя (не мати безладних статевих зв’язків, не вживати наркотики), оберігатися під час сексу, якщо потрібне переливання крові, то звернути увагу, щоб у всіх ваших донорів були зроблені тести на ВІЛ. Якщо просто дотримуватися всі ці рекомендації, то і боятися цього небезпечного захворювання буде просто не потрібно!

Залишити коментар