Симптоми слабких судин тіла і головного мозку

Існує величезна кількість неспецифічних симптомів, на які ми можемо не звертати уваги протягом тривалого часу. Тим не менш, всі фактори, на які вказує всіляка розмита симптоматика, можуть успішно розвиватися і прогресувати протягом життя, в один момент виливаючись у дійсно важкі патології.

Чи завжди втома є дійсно втомою?

Хвороби ССС (серцево-судинної системи) – на жаль, нині далеко не рідкість. Середня вікова категорія постійних пацієнтів кардіологів, флебологів та судинних хірургів – люди 25-45 років.

І, що лякає найбільше – так це поширеність смертності серед молодого населення. Щоб уникнути захворювань такого роду, потрібно займатися своїм здоров’ям не лише у ті часи, коли самопочуття погіршується, але і в профілактичному плані.

Сьогодні ми поговоримо про симптоми слабких судин. Серед них існує безліч проявів, якими можна не надавати значення в повсякденному житті. Люди часто плутають такі симптоми з банальної втомою і перевтомою, списують все на погоду або неправильне харчування, придумують собі зовсім сторонні хронічні захворювання, які, до того ж, починають самовільно «лікувати».

Насправді, при таких клінічних проявах слід спрямувати свої зусилля на такий фактор, як зміцнення судин. Не секрет, що з такого відхилення росте маса небезпечних і важких патологій, починаючи з серцевої недостатності, і закінчуючи атеросклерозом. Тому займіться своїм здоров’ям вже сьогодні, щоб уникнути трагічних наслідків власної неуважності в майбутньому.

Ознаки слабких судин: розпізнати і прийняти адекватні заходи

Провідні вчені всього світу одностайно стверджують, що судини є одним з найбільш вразливих органів нашого тіла. Враховуючи сучасний спосіб життя, не дивно, що патології, що зачіпають їх, настільки поширені.

Навіть якщо у вас відсутні симптоми якого-небудь відхилення, але ви працюєте переважно сидячи або стоячи, курите і випиваєте – вам потрібно зміцнити судини чисто профілактично. Це важливо, якщо ви не хочете зіткнутися з серйозними проблемами у частині серцево-судинної системи в подальшому.

Також варто звернути увагу на своє харчування. Виключіть з постійного меню продукти, які містять ненасичені транс-жири (приховані жири) і надмірну концентрацію холестерину. Важливо якомога більше рухатися, навіть у стандартному, звичному режимі. Якщо у вас немає часу на пробіжки, практикуйте хоча б тривалі піші прогулянки після роботи. Це що стосується узагальнених рад, актуальних для кожного з нас.

Люди, які мають які-небудь проблеми з судинами, піддають себе цілком реальному ризику розвитку важких захворювань хронічного характеру. Причому вони можуть бути пов’язані не тільки з серцем. Погана провідність артерій і вен порушує дуже важливі процеси в людському організмі.

В першу чергу, це пов’язано з тим, що до життєво важливим органом (легень, шлунку, нирках, печінці) не надходить достатнього обсягу свіжої крові, насиченої киснем і живильними речовинами. А значить, страждають всі органи і системи тіла.

Якщо у пацієнта слабкі вени, вони відповідно погано перекачують «стару» кров, насичену вуглекислим газом.

Підсумок – глобальне «забруднення» організму зсередини, надлишок токсинів, шлаків і продуктів метаболізму, недостатня кількість якісної крові, що надходить до тканин.

У нормі, стінки судин є щільними і еластичними. При необхідності вони можуть розширюватися і звужуватися, перешкоджаючи коливань рівнів артеріального тиску. Якщо у людини слабкі судини, особливо ті, що сконцентровані в області головного мозку, він може частенько піддаватися гіпертонічним і гіпотонічним нападів, аж до важких кризів.

Якщо товщина і пружність судин знижується, розвиваються потенційно небезпечні для життєдіяльності хвороби. Найпоширеніші з них – атеросклероз, гіпертонія, варикозне розширення вен.

Серед конкретних симптомів слабких судин головного мозку та інших відділів тіла варто виділити:

 • Слабкість, запаморочення і потемніння в очах при різкій зміні положення тіла;
 • Періодичні носові кровотечі різної інтенсивності;
 • Часті предобморочного і непритомні стани (включаючи синкопе – короткочасну втрату свідомості буквально на кілька секунд);
 • Пульсуючі головні болі, що посилюються в вечірній час (маса людей помилково пов’язують це прояв з «магнітними бурями» і різкою зміною погоди в міжсезоння);
 • Ломота в суглобах при похолоданні;
 • Нескінченно з’являються синці на тілі, навіть при відсутності серйозних механічних травм і сильних ударів;
 • Підозріле охолодження кінцівок, яке зберігається навіть у літню спеку (явна ознака слабких судин на ногах);
 • Періодичні коливання артеріального тиску (гіпертонія і гіпотонія).

Що робити, якщо у вас слабкі судини носа і ніг?

Окремий варто вести розмову про лікування слабких судин на носі. Зазвичай це не являє собою ніякої серйозної небезпеки, проте досить неприємно для самого хворого. У людей зі слабкими капілярами на носі або всередині нього часто виявляється купероз, який створює суто естетичний дискомфорт.

В цьому випадку є сенс звернутися до терапії лазером. Також пацієнта можуть буквально «переслідувати» носові кровотечі – варто різко нахилитися або рушити, як симптом дає про себе знати. Тут актуально пропити деякі засоби для зміцнення судин. Наприклад, ліки «Аскорутин».

До речі, якщо самостійно ідентифікувати проблему вам поки не вдавалося, ви можете звернутися в найближчу лабораторію і здати стандартний біохімічний аналіз крові. Якщо він покаже підвищену концентрацію холестерину в організмі, це майже гарантовано вказує на слабкість і вразливість судин.

В якості профілактики для тих, у кого проблеми з судинами на ногах, доктора рекомендують часті і тривалі піші прогулянки на свіжому повітрі. Також варто відмовитися від куріння і переглянути свій раціон. Якщо вам потрібно робити щось конкретне (приймати ліки, використовувати фізіотерапію, пройти лікування в курортно-санаторних умовах), лікар вирішить це в індивідуальному порядку.

Кому необхідно профілактичне зміцнення судин?

Якщо цілеспрямоване лікування для вас неактуально, і явних проблем поки не спостерігається, це не говорить про те, що профілактика стане для вас зайвою. Особливо якщо ви входите в потенційну групу ризику.

Як правильно укріплювати слабкі судини, повинен розповісти лікуючий або спостерігає фахівець на очній консультації. Можливо, вам буде потрібно прийом певних м’яких медикаментів або спеціальних полівітамінних комплексів.

Профілактика необхідна вам, якщо:

 • Ви постійно перебуваєте в сидячому або стоячому положенні на роботі;
 • Ви курите;
 • Ви ведете малорухливий спосіб життя в цілому;
 • Ви страждаєте від захворювань крові та інших системних патологій;
 • Ви оговтується після сильного нервового потрясіння;
 • Ви відчуваєте гострий дефіцит вітамінів і мінералів, проживаючи в несприятливих регіонах або практикуючи мізерне харчування;
 • Ви вже страждаєте від судинних патологій, або вони фігурували у вашому анамнезі (у тому числі, сімейному).

Що робити в цьому випадку? Як підібрати корисні заходи без допомоги лікаря, щоб зміцнити судини?

Профілактика судинних патологій

Що робити, якщо ваші судини слабкі? Головне – не пускати все на самоплив і діяти обережно.

Загальні рекомендації:

 1. Рационализируйте харчування, і обов’язково введіть у свій раціон продукти, збагачені ненасиченими жирними кислотами (лляне масло, горіхи, лосось і т. д.);
 2. Відмовтеся від шкідливих звичок (куріння і алкоголь);
 3. Знайдіть альтернативу ліків, згубно впливає на стан вен і артерій, якщо приймаєте такі на схематичній основі (наприклад, протизаплідні таблетки);
 4. Частіше гуляйте на свіжому повітрі;
 5. Практикуйте лікувальну фізкультуру;
 6. Пийте спеціальні трав’яні збори;
 7. Намагайтеся більше відпочивати і мінімізувати стреси;
 8. Своєчасно відвідуйте лікаря при конкретних проблемах;
 9. Пийте не менше 2 л чистої води в день;
 10. Використовуйте м’які зміцнюють ліки.

Обов’язково звертайтесь за фаховою допомогою, якщо відчуваєте виражені симптоми судинних патологій. Будьте здорові!

Залишити коментар