Симптоми невралгії у грудному відділі: як відрізнити від захворювань серця

Міжреберна невралгія – це патологія, яка виникає при здавленні, запаленні або роздратування міжреберних нервів. Характерною ознакою захворювання є нестерпно сильний біль. При підозрі на таке захворювання потрібна диференціальна діагностика.

Больовий синдром при цьому захворюванні поширюється строго по ходу нерва, при цьому стає боляче дихати. Варто відзначити, що дана патологія – всього лише симптом, за яким приховуються певні причини. Клінічна картина в недуги досить яскрава, але її треба диференціювати від захворювань серця, шлунка, хребта.

Ознаки, причини і лікування міжреберної невралгії у жінок: провокуючі фактори

Рідко невралгія грудного відділу виникає внаслідок безпосереднього пошкодження оболонок нервів (демієлінізація).

Найчастіше його провокують:

  • травми, інтоксикація;
  • інфекційні захворювання та патології хребта;
  • гормональні перебудови, вік.

Суттєву роль у розвитку хвороби відіграють загальні фактори, наприклад, шкідливі звички, захворювання ендокринної системи, травного тракту, серця і судин.

Ознаки та особливості міжреберної невралгії зліва

Симптоми заважають хворому нормально жити, так як проявляються дуже яскраво. Інтенсивність больового синдрому дуже виражена, біль поширюється по ходу міжреберних проміжків. Інтенсивність збільшується при вдиху, повороті тулуба, гучній розмові, кашлі; не припиняється в стані спокою, турбує без видимої причини. Тривалість нападу може варіюватися від декількох годин до декількох днів.

Особливості міжреберної невралгії при класичному перебігу захворювання:

  1. Біль високої інтенсивності, носить пекучий, гострий характер, порівнянна з нирковою колькою;
  2. Пальпація в ураженій області викликає посилення больових відчуттів;
  3. Хворий чітко відчуває рух неприємних відчуттів і може показати шлях їх поширення;
  4. Шкіра в ураженій зоні може частково/повністю втратити чутливість;
  5. До вторинних ознаками належать: підвищення потовиділення, блідість або гіперемія шкіри, скорочення окремих сегментів м’язів.

Вищеописані ознаки чітко вказують на міжреберну невралгію, але хвороба може маскуватися під інші недуги через різноманітного больового синдрому: він може бути тупим або кістками, періодично посилюватись або спостерігатися постійно, віддавати в поперек, серце, лопатку, шлунок.

Пояснити поширення дискомфорту дуже просто: міжреберні нерви мають маленькі відгалуження, які досягають перерахованих органів. Але невралгічні болі, що локалізуються зліва, можна диференціювати, наприклад, від серцевих: на відміну від останніх, вони не будуть купуватися нітрогліцерином, але пройдуть після застосування заспокійливих і седативних препаратів (валідол, корвалол, валокордин); при проекції в область шлунка спазмолітики не матимуть ефекту.

Ознаки невралгії при ураженні грудного відділу

Зазвичай подібне відбувається при защемленні одного з корінців нервів хребцями або хребетними дисками. Симптоматика може значно відрізнятися, починаючи від ниючого непреходящейболезненности, закінчуючи онімінням рук і прострілами. Інтенсивність і характер дискомфорту залежить від нерва, которыйзащемлен: відповідальний за чутливість; виконує рухову функцію; відповідальний за вегетативну функцію.

Характерні ознаки при патології грудного відділу: сильна болючість в області серця, носить пульсуючий, колючий характер; проблеми з диханням при спробі глибоко вдихнути. Препарати для покращення роботи серця не діють. Виникає відчуття скутості в грудях, збільшується при русі. Зазвичай дискомфорт спостерігається від ребер до хребта, при цьому може порушитися серцевий ритм. Варто відзначити, що симптоматика схожа на серцевий напад або ішемію, але на відміну від таких напад не купірується ліками.

При натисканні на уражену область грудної клітини виникають неприємні відчуття в зоні шлунка, які нагадують біль при коліті, виразці, гастроентериті. Можна прийняти спазмолітик: при даних захворюваннях він допоможе, а при невралгії – ні.

Погіршення стану спостерігається при болю в м’язах. Такі починають судорожно скорочуватися у відповідь на затискання нервового закінчення, що провокує посилення симптоматики захворювання.

Проте біль може бути епізодичною, змінювати свій характер і тривалість при кожному новому нападі. Останній може виникнути навіть під час сну, коли організм знаходиться в стані спокою. Іноді защемлення відбувається в той момент, коли людина, розслабляючись, приймає вільну позу.

Ознаки невралгії, яка виникла в області серця

Симптоматика запалення нервових корінців і серцевих захворювань схожа. Але розрізнити такі можна за характером болю.

При невралгії вона ниючий, гострий, пекучий або тупий, спостерігається по ходу нерва; виникає раптово або періодично; посилюється при чханні, кашлі, глибокому вдиху; призводить до паління, колючою відчуттями, оніміння в області грудного відділу; напад супроводжується підвищеною пітливістю, посмикуванням м’язів, порушенням сну, гіперемією шкіри.

Біль в області серця при захворюваннях цього органу відрізняється. Наприклад, при інфаркті міокарда вони тривають всього кілька хвилин; переходять в шию, спину, плечі, руки, нижню щелепу; спостерігаються інші симптоми – нудота, задишка, холодний піт. Напад стенокардії супроводжується відчуттям стиснення або здавлювання в грудях; триває близько хвилини; часто виникає після стресу або сильного фізичного навантаження. Щоб відрізнити захворювання серця від міжреберної невралгії, потрібно прийняти таблетку нітрогліцерину. Якщо причиною дискомфорту є патологія в самому органі, то вона допоможе.

Характерною ознакою невралгії у жінок може бути біль, що віддає в молочну залозу і сосок, зокрема, чого не зустрічається у представників чоловічої статі.

Ознаки невралгії трійчастого (лицьового) нерва

Аналогічним чином проявляється і ця патологія. Істотною відмінністю є лише місце локалізації болю – обличчя, голова, щелепу. Часто хворий вперше звертається до лікаря зі скаргою на зубний біль, однак причини ховаються не в ротовій порожнині.

Зазвичай напад супроводжується гострим дискомфортом в зоні щоці або щелепи, триває не більше 2 хвилин. Деякі пацієнти відзначають, що приступу може передувати подразнення шкіри, як правило, з одного боку особи, яка відчувається як опік або запалення.

Запалення трійчастого нерва може викликати спазм або парез м’язів щелепи, сльозотеча. Характерною відмінністю захворювання є те, що відразу після нападу можна виконувати різні маніпуляції з особою, тому що нерва необхідно час для повторного збудження.

Лікування

Якщо причиною є защемлення корінців нервів, усувають патологію, яка призвела до такого – видаляють грижу, лікують остеопороз і т. д. Призначають знеболюючі препарати, міорелаксанти, масаж і гімнастику, мануальну терапію. У важких випадках вдаються до витягнення хребта або хірургічного втручання. Якщо виявлена вірусна природа захворювання, призначають противірусні, заспокійливі та імуностимулюючі препарати.

При сильному дискомфорті показаний постільний режим і максимальна іммобілізація. Купірувати симптоми міжреберної невралгії допомагають знеболюючі, новокаїнові/лидокаиновые блокади.

Необхідні протизапальні речовини в таблетках (індометацин, целебрекс, вольтарен); міорелаксанти (баклофен, тизанид, сирдалуд); вітаміни групи В.

Також показані процедури фізіотерапії: УВЧ, іонофорез з новокаїном, голковколювання, вакуумна терапія, магнітотерапія, лікування лазером, фармакупунктура з введенням ліків у відповідні точки, рефлексотерапія.

Можуть призначити мазі і креми з розігріваючим, знеболюючим і протизапальним ефектом, наприклад, препарати для місцевого використання з отрутою комах. Також використовуються перцевий пластир.

Здоров’я вам і гарного самопочуття!

Залишити коментар