Симптоми іпсш у жінок

Вільні статеві стосунки – це головна причина поширення венеричних захворювань. За статистикою, кожна п’ята людина є носієм якої-небудь інфекції, яка передається через близькість. Так як небезпека заразитися дуже велика, знати симптоми іпсш у жінок повинна будь-яка статевозріла представниця слабкої статі.

Захворювання, що передаються статевим шляхом, отримали свою назву від Венери – богині любові. Всі вони інфекційного характеру і «перекочовують» від одного носія до іншого при безпосередньому інтимному контакті. Крім того, деякі з них, як не дивно, передаються і побутовим шляхом.

Хворіють венеричними захворюваннями і жінки, і чоловіки. У кожного з недуг є свої характерні ознаки, за якими їх можна визначити. Однак зустрічаються і такі хвороби, які протікають безсимптомно. Таке часто буває у жінок, і виявити зараження в цьому випадку можна тільки через партнера, у якого воно дало про себе знати.

Загальні ознаки захворювання

Запідозрити пікантну проблему можна за деяким специфічним проявам. У чоловіків це білі або прозорі виділення з пеніса, у жінок симптоми інфекції, що передається статевим шляхом, зводяться до підвищеної секреції певного кольору і структури, з неприємним запахом. Але це ще не все. При зараженні можуть спостерігатися ознаки, універсальні для багатьох «подарунків Венери»:

  • печіння і неприємні відчуття в сечівнику;
  • хворобливі прояви в низу живота або в області геніталій, які посилюються в момент статевого акту;
  • ранки, тріщини і виразки, нарости і висипи, а також припухлості на статевих органах, поряд з анусом і в роті;
  • свербіж в районі лобка;
  • часті позиви до сечовипускання.

Деякі з цих ознак можуть свідчити і про інших захворюваннях, які передаються через інтимну близькість. Наприклад, мова може йти про циститі у жінок.

Найпоширеніші венеричні захворювання та їх ознаки

Які інфекції передаються статевим шляхом і зустрічаються найбільш часто у групі таких захворювань? Розглянемо їх «повноважних представників».

Бактеріальні: хламідії, гонорея і сифіліс

А) Ознаками хламідіозу, гонореї у жінок вважають незначне виділення секрету (у другому випадку він незвичайний), а також болі в низу живота і жар. Багато хто не відчувають взагалі ніяких симптомів.

В) Сифіліс проявляється однаково у всіх: через кілька тижнів після інфікування на тілі людини з’являється ранка і збільшуються лімфатичні вузли. Через якийсь час по тілу поширюється висип, який періодично може пропадати. Больових відчуттів на перших порах недуга не викликає.

Вірусні інфекції: генітальний герпес, папілома і гепатит В

А) Сверблячка і пощипування, хворобливі прояви і висипання з’являються у жінок при вірус герпесу. З’являються виразки на геніталіях, дискомфорт при сечовипусканні і симптоми, характерні для грипозного стану. Виявляється герпес лише через 14 днів після зараження і до кінця не лікується.

Б) Папілома виявляє себе сосочковими пухлинами на геніталіях.

В) Гепатит В не помітний відразу ж після зараження. Тільки через деякий час хвороба дає про себе знати, маскуючись під грип, або ж симптоми відсутні зовсім. На більш пізній стадії болить низ живота, з’являється жар і загальне нездужання. Іноді відзначають жовтизну шкірних покривів і очних білків, порушення роботи печінки.

Вагінальні: гарднерелла, грибкові захворювання та трихомоніаз

А) Жінки, які захворіли гарднереллезом, страждають від белей з поганим запахом і печіння і під час відвідування туалету.

Б) Грибок доставляє представницям прекрасної половини людства багато неприємних відчуттів. Це і свербіж, і білі творожистие виділення, біль і припухання статевих губ.

В) Трихомоніаз може не проявляти себе у жінок і протікати безсимптомно. Але якщо хвороба веде себе більш демонстративно, то спостерігається свербіння в області статевих органів, а також сильно пахнуть виділення, схожі на жовтувату піну.

Паразитичні інвазії: лобкова воша і кліщ

Ураження спричиняються крихітними комахами і передаються не тільки через статевий контакт, але і побутовим способом. Для обох захворювань характерний сильний свербіж в лобкової області та інших частинах тіла з волосяним покривом. Кліщ проявляє себе червоними смужками на шкірі, ранками й пухирями.

Неспецифічний уретрит часто приймають за хламідії через схожих симптомів

Він може і не виявити, але в інших випадках характеризується частими позивами до сечовипускання і печінням під час нього.

ВІЛ-інфекція – найсерйозніша з усіх, так як вона невиліковна

Симптоматика захворювання індивідуальна для кожного, але вона може проявитися як відразу, так і через кілька років. Ознаки можуть зникати і знову з’являтися, тому інфіковані люди довгий час можуть і не підозрювати про наявність у себе цього підступного захворювання.

Діагностика та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом

При найменших ознаках інфікування необхідно проводити обстеження, причому неодноразові, так як більшість хвороб має прихований період. Методи лікування залежать від походження, ступеня розвитку недуги, місця ураження, а також від індивідуальних характеристик хворого.

У будь-якому випадку лікування проводиться венерологами і включає в себе:

  • курс антибіотиків – Тетрацикліну, Пеніциліну, Еритроміцину та ін;
  • сульфаніламідні засоби;
  • имидазольные ліки;
  • антигрибкові препарати.

Щоб не було рецидиву неприємної хвороби, після курсу лікування необхідно спостерігатися у спеціаліста і періодично здавати лабораторні аналізи. Остання перевірка на залишок інфекції в організмі включає в себе провокацію. Для цього використовують засоби, що можуть загострити патологічний процес. Якщо організм витримує перевірку, це означає, що людина здорова.

Більшість хвороб, які передаються статевим шляхом, успішно лікуються, але в запущеній формі кожна з них завдає непоправної шкоди організму, руйнуючи його. Крім того, деякі захворювання ставлять під загрозу людське життя, і халатно ставитися до таких хвороб не можна. Тому перші ж з’явилися у жінок потенційні симптоми ипппдолжны стати приводом для невідкладного походу до лікаря.

Залишити коментар