Швейна машинка для домашнього вжитку

Кінець 19-го початок 20-го століття були відзначені як початок епохи великих модельєрів. В цей час якраз входять в активне вживання швейні машинки. Спочатку це швейне пристосування було гранично простим. Однак саме на такому кутюр’є Шанель, Ворт і Скіапареллі створили свої великі колекції одягу.

Сьогодні ринок швейних аксесуарів рясніє машинками самих різних типів: електричними, ручними і навіть з вбудованим комп’ютером, що значно спрощує завдання сучасним швачкам. В той же час правильно підібраний аксесуар для створення одягу значно спростить завдання і заощадить час.

Основні принципи, як вибирати швейну машинку початківцям

Насамперед, дорого не означає якісно, і далеко не завжди виправдано. Тому, перш ніж викидати тисячі за такий аксесуар, визначитеся, для яких саме цілей він вам потрібен.

Новачок ви хочете навчитися шити для себе, або бажаєте просто мати її під рукою будинку – раптом знадобиться? Ви хочете освоїти складні шви і оверлок, чи ви будете шити на ній одяг або просто вшивати і скорочувати довгі спідниці і штани.

Крім того, важливо визначити категорію одягу, яку ви збираєтеся строчити: хутряні або джинсові вироби, тонкі легкі тканини та шовк або ж бавовняно-паперову тканину, будете ви самостійно створювати собі гардероб і костюми для дітей на свята або щільно заштопывать порвані речі, перешивати постільна білизна і т. д.

Визначившись з типом і обсягом роботи, яку ви плануєте довірити новому придбанню, можна приступати до його безпосереднього вибору.

Щоб не помилитися і не переплатити зайвого, окреслимо деякі пункти, які грають роль:

 • виробник;
 • вид швейного аксесуара;
 • набір функцій;
 • модель.

Виробник / бренд. Звичайно ж, завжди краще купувати продукт вже перевіреного виробника. Як і в будь-якій іншій галузі, на ринку пошиття є свої лідери.

До них відносяться: гучний Singer, надійний Pfaff і перевірений Janome і ще кілька не менш відомих фірм. Вибір серед лідируючих брендів більшою мірою обумовлений перевагами того чи іншого виробника.

Загалом, вибір серед лідерів машинок такий же, як і вибір техніки. Однак на відміну від електроніки важливо враховувати наявність сервісних центрів поблизу, а також ступінь доступності аксесуарів для заміни.

З брендами, які не настільки популярні, вибір не такий однозначний. Важливо розуміти, що менш відомі виробники випускають моделі швейних пристосувань з такими ж функціями, як і ведучі.

Однак варто читати відгуки і перевіряти подібні моделі, так як існує два види ризиків:

 • отримати величезну різницю у якості;
 • отримати головний біль із заміною деталей.

У будь-якому випадку перед тим, як обрати певну фірму і модель, поцікавтеся доступністю сервісного обслуговування та придбання деталей.

Тип. В залежності від того, які функції і які обсяги роботи ви плануєте покласти на машинку, розділити їх можна на побутові та промислові. Функції їх кардинально відрізняються: побутова володіє великим асортиментом функцій, однак, менш стійка, в той час як промислова створюється під щось одне, але працює довго і на великій швидкості без поломок.

Варто враховувати, що вибір швейних машинок для дому промислового апарату навряд чи буде актуальним внаслідок ціни і набору функцій. Тому сконцентруємося на побутових.

Вони бувають:

 • для вишивання;
 • швейно-вишивальні;
 • з вбудованим комп’ютерним програмуванням;
 • оверлоки;
 • плоскошовные;
 • електромеханічні.

Кожна з них володіє рядом функцій, які розглянемо нижче.

Домашня швейна машинка: яку вибрати?

Найбільш простими в експлуатації є електромеханічні швейні апарати. Робота здійснюється шляхом механіки, яку приводить в дію електрика.

Серед переваг цього типу пристроїв:

 • невисокий ціновий сегмент;
 • доступність деталей і низька ціна на їх заміну;
 • практичність.

Нескладна система управління і адекватна ціна цілком підійде для початківців і для тих, хто хоче мати подібний апарат завжди під рукою. Звичайно, швидкісні можливості її сильно відрізняються від комп’ютерної, і різноманітні складні шви зробити не вийде. Втім, її помірна ціна з лишком компенсує ці недоліки і для домашнього вжитку буде в самий раз.

Машинки з функцією вишивання, а також просто вишивальні апарати вибрати нескладно. На відміну від попереднього варіанту вони призначені тільки для машинної вишивки: візерунків, орнаментів, малюнків і іншого.

Часто вони містять в плюс до основної ще й функцію нескладного шиття. Однак заковика в тому, що покупка такого типу аксесуара в низькому ціновому сегменті не принесе нічого хорошого.

По-перше, функції складно перебудовувати, а по-друге, обидві функції шиття і вишивки виконуються погано в порівнянні з аналогами. Крім того, у таких дешевих апаратів і вишивальні функції обмежені порівняно з професійними. Тому вибирати таку машину слід хоча б в середньому ціновому діапазоні, і тільки вишивальну. Не намагайтеся купити все в одному.

Для тих, кому потрібен плоский шов на тканини, підійдуть плоскошовные апарати. Але як обрати швейну машинку правильного набору функцій, щоб працювати з стрейчевыми тканинами? По-перше, вони використовуються для підбиття подолом сукні, рукавів і т..д.

По-друге, їх розроблено два види:

 • коверлоковые;
 • плоскошовные.

Відмінність полягає в типі шва, яким шиють ці машинки. Варто відзначити, що ці апарати дорожче електромеханічних, але куди дешевше вишивальних. Однак вони підходять не для всіх типів робіт, а тільки для еластичних тканин. Футболок вийти нашити неміряно.

Серед швейних машин коронне місце займають машини з комп’ютеризованою системою управління. Сенс їх полягає в тому, що наявність мікропроцесора і плати дає широкі можливості для виконання найбільш складних швів і малюнків. Більше того, рух голки з тканини управляється не вами, а вбудованим процесором.

Звичайно ж, як і у випадку з комп’ютером, чим більше вбудованої пам’яті і чим потужніший «залізо», тим більш складні комбінації здатна виконати та чи інша модель.

Звичайно ж, це дуже привабливий апарат для створення одягу. Однак його мінімальна ціна в три рази відрізняється від ціни електромеханічного апарату і в більшу сторону. З іншого боку, плоскошовные машини мають ту ж ціну, а функціонал значно менше.

Серед безпосередніх переваг – наявність безлічі швів і візерунків, можливість використовувати апарат як оверлок, довга тривалість роботи і відсутність збоїв. Серед мінусів – перед тим як віддавати таку суму, подумайте, чи дійсно вам потрібен весь цей перелік швів? Адже ви будете використовувати не більше 10 в принципі.

На додачу, якщо трапиться непередбачене поломка, то ремонт або заміна деталі обійдеться вам в кругленьку суму. Звичайно, якщо ваша мета професійне пошиття одягу, то на питання, як вибрати швейну машинку – відповідь одна комп’ютерну.

Подальші деталі залежать від необхідного набору функцій, а значить, моделі.

Оверлочні машини – предмет в будинку хороший, але для «на всяк випадок» тримати в господарстві не вийде. Причини дві – складності заправки ниток і ціна. Машина сама по собі не так вже й дорога, однак, вона призначена тільки для обметування. Тому якщо ви не готові віддавати гроші за одну функцію, то краще придбати щось більш універсальне.

Швейна машинка Janome: як вибрати кращу

В першу чергу, щоб не переплатити, бо бренд і так коштує грошей, необхідно спиратися на наступні пункти:

 • Визначте вид тканини, з яким ви будете працювати переважно, так як тип агрегату для легких тканин і, наприклад, для джинсових буде відрізнятися;
 • Довжина стібка – чим довше, тим більше можливостей;
 • Намагайтеся вибрати аксесуар з горизонтальним човником – він рідше ламається;
 • Тип петлі. Він може бути повністю автоматичним, а може бути напівавтоматичним. Звичайно ж, перший варіант краще.

Крім того, при виборі машинки для пошиття варто приділяти увагу зручності зміни котушок, важелів і ще безлічі інших деталей.

Залишити коментар