Шкіряне весілля: скільки років?

Ситцева, олов’яна, паперова, шкіряне весілля. Скільки років з дня одруження відміряє кожна з них? У назвах не так просто розібратися, і ще складніше зрозуміти, чому саме вони були прикріплені до тієї чи іншої річниці.

Тим не менш, не так давно зв’язали себе міцними сімейними узами молоді часто намагаються особливо відзначити кожен із спільних свят, тому варто розібратися в тонкощах цього торжества. Чим характерна шкіряне весілля?

Який термін відміряє шкіряне весілля?

Третя річниця з моменту укладення шлюбу – саме так виглядає шкіряне весілля. Таким визначенням її нагородили тому, що до початку четвертого року спільного життя (на законних підставах) подружжя остаточно розгубили всі ноти чарівності, які супроводжували попередні роки, почали один до одного активно притиратися. У цей момент у відносинах з’являється найбільша кількість ускладнень, пов’язаних з побутом, виявом характеру, якимись невідповідностями бажаного і дійсного.

Для кого-то більшою, для когось в меншій мірі, але найчастіше після 3-х років шлюбу трапляються деякі загострення, часом призводять навіть до розлучень. На вигляд міцний союз стає досить крихким, потребують турботи з боку обох подружжя.

Шлюб, як шкіряний виріб, потрібно щодня полірувати, просочувати захистом від вологи, намагатися не допускати механічного впливу, очищати. Якщо проігнорувати ці дії, він, як не отримала належної ступеня догляду шкіра, підвладна впливу агресивного навколишнього середовища, розсохнеться, потріскається і лопне. Зате, якщо за шкірою добре стежили, порвати її буде не так-то просто: стосунки подружжя до початку четвертого року офіційною спільного життя теж зміцніли, і якщо вони самі цього не посприяють, чужими руками їх не зруйнувати.

Традиції і незвичайні способи відзначити річницю

Це свято в деякому роді відрізняється від інших йому подібних, саме через двоїстих характеристик шкіри. Фахівці рекомендують зробити день таким, щоб після нього забулися всі недомовки, сварки, коли щось неправильно підібрані слова, не виконані обіцянки. А почати потрібно з фізичної підготовки, яка здійснюється за добу до самої дати: подружжя спільно повинні позбутися розколотої або навіть ледь тріснутою посуду, будь зіпсованих речей і того, що могло б їм нагадати про взаємні образи. Все, що викликає негативні асоціації, пов’язані з шлюбом, потрібно викинути без жалю.

Одночасно з цим варто роздати борги, особливо друг перед іншому, або ж пробачити їх. У третю річницю не можна входити з важкістю на душі – як вогкість роз’їдає шкіру зсередини, так і вона буде підточувати Ваш шлюб. Перед святом проведіть прибирання, очистіть дзеркальні і скляні поверхні, а також шкіру – головний символ цієї дати.

  • Кілька століть тому існували традиції для будь-річниці весілля: наприклад, дружина в ніч перед святом випікала пісочне печиво у формі тварин. Безумовно, це був домашній худобу або птах, який символізує достаток і їжу в будинку. На тісто йшла тільки сама свіжа борошно, яку мололи в цей рік. Звичайно ж, сьогодні подібні тонкощі дотримати складно, але приємна традиція, так і з практичної точки зору корисна: зранку буде смачний сніданок, приготований своїми руками.

Особливо на роботі з випічкою наполягає Європа, адже з німецьким і французьким канонами 3 роки у шлюбі – це не жіноче, а пшеничне весілля. З цієї причини на столі має бути свіжий хліб, а якщо весілля було в кінці літа або восени, то не завадять в якості декору стебла злакових культур або хоча б зерна. Бажано спекти пишний житній коровай, як той, що подавали молодим на Русі в день вінчання. Намагатися відкусити від нього якомога більший шматок не обов’язково, хоча цей забавний ритуал можна спробувати повторити.

Також варто приготувати і хлібний суп, який вариться на м’ясному бульйоні без овочів. Після того, як м’ясо добре провариться, в каструлю закладають м’якуш житнього хліба, попередньо подрібнений руками або гострим ножем. Звичайно ж, якщо блюдо Вам здасться зовсім порожнім, можете покласти в нього будь-які овочі, але їх бажано перетерти в кашу після варіння, щоб вони не відволікали на себе всю увагу.

  • Подружжю рекомендовано на честь свята надіти шкіряний одяг, однак, якщо це з певних причин неможливо, можна обійтися тільки аксесуарами з цього матеріалу. А інколи достатньо і взуття, щоб головний елемент урочистості був присутній в образі.
  • Цікаво, що ряд європейських країн дотримується традиції починати святкування шкіряного весілля з 10 годин ранку або навіть раніше. Причому, за стіл сідають тільки після появи всіх гостей, і навіть прилади не чіпають до цього моменту.

Ще один цікавий нюанс, пов’язаний із святкуванням шкіряного весілля, полягає в необхідності використовувати червоні відтінки для оформлення квартири та/або приміщення, де буде проводитися свято. Вони ж повинні бути присутніми на столі, в стравах: беріть червоні перці, помідори, яблука. Райський плід, до речі, бажано подружжю з’їсти один на двох, тим самим розділивши свою любов і скріпивши власні узи ще сильніше.

Що подарувати на шкіряне весілля?

Якщо говорити про подарунки з боку гостей, то вони можуть бути будь-якими, але бажано, щоб в матеріалах виробів була присутня шкіра. Особливої ролі вартість речі не грає, але все ж орієнтуйтеся на якість, щоб ненароком не провести паралель між станом цієї шкіри і міцністю і «якістю» відносин подружжя. Серед недорогих, але відмінно підходять речей, можна виділити різні дрібниці на зразок сумок, гаманців, портмоне, чохлів, ременів. Можна подарувати декоративний елемент для дому – килимок, тапочки і т. д. Великий шкіряний диван – як подарунок з боку близьких друзів або родичів.

Що стосується ідей для самих подружжя, бажаючих порадувати один одного, тут вже не обов’язково шукати шкіряний виріб – професіонали роблять акцент на спільному виборі і подальшої купівлі цього предмета. Вважається, що 3 роки шлюбу – термін достатній, щоб придбати сімейний оберіг, який може мати будь-яку форму: від простої статуетки до чогось більш вагомого та функціонального.

На завершення варто відзначити, що будь-які традиції, пов’язані з річницею шлюбу, це в першу чергу умовності і дрібні фактори, які роблять свято особливим, але не ті речі, які будуть відповідати за якість сімейного життя. Тому, якщо Ви відчуваєте, що Вашому союзу подібне не потрібно, проведіть цей день так, як хотілося б саме Вам. Адже саме гармонія в такий важливий день – запорука спільного щастя.

Залишити коментар