Шиємо класичну спідницю – схеми і викрійки

Нинішня мода не заганяє жінок в жорсткі рамки, і дозволяє їм носити спідниці самого незвичайного крою та бажаної довжини. Але одвічна класика ніколи не втрачає своїх позицій, а тому класична і пряма спідниця є базовою річчю, з допомогою якої можна створити діловий, офісний і навіть повсякденний цибулю.

І якщо асортимент магазинів і бутиків не зміг задовольнити ваших претензій, пропонуємо спробувати зшити обновку своїми силами, тим більше що при наявності певних навичок зробити це не так вже й складно.

Розкрій: основні вимоги

Досвідчені швачки радять попередньо оглянути матерію на предмет дефектів, які доведеться враховувати в момент перенесення на неї окремих елементів виробу. Якщо квітка буде припускати пошиття вовняний речі, тканина варто пропрасувати через зволожений проутюжник.

У випадку з віскозної підкладкою можна обмежитися її нетривалим замочуванням в підігрітій воді з подальшим вигладжуванням. Синтетику допустимо не прасувати і не відпарювати.

Пам’ятайте, що вся волога і теплова обробка робиться виключно з вивороту, бажано використовувати кравецькі окіст і шовний валик. Намагайтеся не притискати нагріте праску до увлажненному проутюжнику, а водити їм максимально близько до мокрої тканини. Шви з боків слід запрасовуються акуратно, без «завалів».

Матерію, на яку буде переноситися викрійка запланованої класичної спідниці, складають удвоє так, щоб згин припадав на часткову нитку, а сама схема обновки повинна розташовуватися таким чином, щоб її низ припав на поперечну нитку. Полотно переду вирізається одним елементом зі згином, а заду – зі швом посередині.

У процесі переносу викрійки спідниці не забувайте про припуски. По боках варто залишити на 3-4 см, щоб потім можна було розширити виріб, на підгин низу відводиться ще 4см, а на верхній зріз припуск взагалі не дається. Невеликі підйоми формуються в місцях бічних швів і над вытачками.

Пояс класичної обновки вирізається по частковій нитки, і відразу проклеюється флізеліном і проутюживается по всій своїй довжині і ширині. Підкладка викроюється з використанням тієї ж самої викрійки, це ж стосується і припусків на неї. Алгоритм дій

Покрокова інструкція

Пропонуємо покроково вивчити найпоширеніший варіант того, як самостійно зшити класичну спідницю:

 • Після побудови викрійки вона переноситься на тканину, остання розкроюється, і на неї наносяться крейдяні лінії майбутніх швів, виточок, припусків і інших елементів;
 • Сметывается місце знаходження шліци і блискавки, все інше сточується і разутюживается;
 • Сметываются всі 4 виточки і шви з боків;
 • Приметать до прямої спідниці заздалегідь приготований пояс;
 • Заметати низ виробу, і воно готове до першої примірки;
 • Після примірки класична обновка переживає деякі коригування, після чого можна починати робити бічні шви і прасувати їх. Змін може зазнати довжина і об’єм виробу. Всі надлишки скріплюються шпильками, завужені ділянки розширюються шляхом розрізання наметочного шва і випуску запасний тканини. Аналогічні зміни стосуються і подскладки;
 • Зрізи швів по боках обов’язково обметуються на оверлоці, після чого потрібно продублювати верхній припуск на шліці, запрасувати її нижній припуск, зрізати всі надлишки і стачайте шліцу після обметування оверлком;
 • Не забудьте про оздоблювальну строчку на шліці, і ушийте в класичну строгу спідницю потаємну блискавку;
 • Пояс обточується з одного боку, тоді як на інший слід виконати мисик;
 • Пояс і основний виріб потрібно зшити швом сантиметрової товщини, слідом пробити петельку і прикріпити гудзичок на мис;
 • Спідниця обметується, підгинається і підшивається низом;
 • Залишилося тільки відпарити і відпрасуйте готову спідницю, і провести контрольну примірку.

Поради професійних кравчинь

Найзручніше викрійка універсальної класичної прямої спідниці будується на міліметровому папері, розкресленій дрібної кліткою. Сіточка дає можливість швидко і максимально точно нанести потрібні лінії.

Витрата матерії дорівнює «одній довжині», до якої слід приплюсувати ще сантиметрів 10-15 про запас. Якщо хочете оживити виріб кишенями, запахом, складкам або ще якимись елементами, тканини потрібно взяти більше.

Намагайтеся зробити так, щоб викрійка прямої спідниці була універсальною, і її не доводилося кожен наступний раз підганяти по своїй фігурі. Володіючи навіть самим мінімальним досвідом конструювання, зробити це нескладно, оскільки базові викрійки класичних виробів ідентичні, і по одному і тому ж лекалом реально зшити «кокетки» чи «тюльпан».

В принципі, грунтуючись на існуючій розмітці, ви можете спробувати поекспериментувати і створити спідницю-брюки, не кажучи вже про рік.

Пам’ятайте про те, що не всяка пряма обновка підійде вашій фігурі. Тому потрібно обов’язково робити попередню примірку, і багаторазово допрацьовувати цю викрійку, підганяючи її під свої особисті природні дані. Готову основу перенесіть на щільний картон, і зберігайте на здоров’я!

Залишити коментар