Шиття на швейній машинці: уроки для початківців

Шиття на швейній машинці – відмінний спосіб додаткового заробітку для початківців рукодільниць, що володіють певною часткою уважності й посидючості. Перед тим як весь свій вільний час присвятити голках, нитками та іншої атрибутики, визначтеся, чи хочете ви створювати одяг, предмети домашнього текстилю, іграшки, сумки або інші вироби.

Від цього буде залежати вид техніки шиття, тривалість її освоєння, набір інструментів, модифікація самої швейної машинки, нарешті.

Підготовчі заходи

Перш ніж почати процес роботи, обзаведися мінімальним набором пристосувань, в тому числі:

 • Якісні кравецькі ножиці, здатних з однаковою легкістю кроїти шовк і матерію для теплого пальта;
 • Розпорювач неправильно зроблених швів. Це вкрай корисний аксесуар для початківців швачок, що дозволяє без шкоди для виробу виправити свою помилку;
 • Сантиметрова стрічка;
 • Кравецький крейда або шматочок мила для нанесення абрисів майбутньої викрійки;
 • Крім того, в процесі шиття не обійтися без численних шпильок.

Принцип роботи

Уроки шиття на швейній машинці, організовані навмисне для початківців, завжди починаються з вибору голок і ниток. Наприклад, для прошивання тонких матерій вимагають відповідні голки, і навпаки, товсті тканини «візьмуть» тільки спеціальні голки. Аналогічна ситуація і з нитками: неправильно підібрані, вони призводять до кривих і неакуратним швах, розривів ниток під час роботи машинки, і навіть до поломок останньої.

Насамперед, потрібно попрацювати над рівністю рядки. Для цього береться непотрібний клаптик, і на ньому відточується якість шва. Прийміть до відома, що чим легше ви будете тиснути на педаль машинки, тим простіше буде тримати під контролем процес шиття і рівність прокладається стібка.

Регулювання головного приладу

Нижня і верхня нитка на швейній машинці повинні бути натягнуті так, щоб нитка в рядку лягала рівно і щільно, не петляла, не перепліталася і не зав’язувалася у вузлики. Щоб перевірити якість натягу ниток, прострочіть непотрібний шматок матерії майже до кінця, а потім спробувати розірвати шов. Яка нитка урветься перша, – нижня або верхня, ту і треба послабити. Регулювати необхідно до тих пір, поки шов не припинить рватися.

Якщо нижня або верхня нитка не буде натягнута в достатній мірі, то шиття спотвориться дефектом під назвою «оскал»: шов, а, точніше, нитки, стають помітними після відпарювання отутюживания.

Кілька слушних порад

Основи шиття на швейній машинці, необхідні для початківців швачок, не так вже й складні.

У будь-якому випадку доведеться ознайомитися з такими напрацюваннями досвідчених майстринь:

 • Безпосередньо перед шиттям на машинці підготуйте, перевірте, кріпите і змітайте викрійки. Так їх буде простіше і швидше сточити в єдиний виріб;
 • Сточувати окремі елементи варто з тієї сторони, з якої буде мінімальний натяг, або з тієї, де знадобиться усадка;
 • Припуски на шви залишайте праворуч від голки. Стежте, щоб вони були однаковими по всьому контуру;
 • Допоможіть прямих, безперервних і рівних швів, що проходять по розмітці. В іншому випадку ви ризикуєте спотворити саморобку затяжками, нерівностями і «роздутими» ділянками;
 • В кінці і на початку кожної нової строчки обов’язково робіть закріпки, що запобігають розпускання шва;
 • Поєднуючи кутові елементи обов’язково зробити припуск на шов майже до вершини;
 • Сточувати виточки потрібно тільки у бік їх звуження;
 • Якщо потрібно з’єднати кілька шарів матерії, деякі можна підрізати припуски заради зменшення шва;
 • Перші уроки пошиття одягу з трикотажу або інший тягнеться тканини потрібно присвятити вивченню рядки «зигзаг». До того ж щоб уникнути висмикування ниток з зшиваємо матерії, варто користуватися тонкими гострими і новими голками, не кажучи вже про те, що нитки повинні бути поліефірними або шовковими;
 • Освоюючи основи роботи з щільною замшею, шкірою або товстим синтетичним трикотажем, застосовуйте спеціальні нитки, і прокладайте папір, якщо машина пропускає стібки;
 • Борти, клапани, манжети і комірці майже завжди робляться з прокладкою з флізеліну, бязі або прозорого капрону;
 • Оздоблювальні або сточувані стібки не можуть бути дуже дрібними.

Основні помилки

Найголовніша помилка полягає в тому, що спочатку вибирається складна вишивка або модель одягу на швейній машинці, тоді як для початківців існують свої тренувальні програми. Потрібно починати з освоєння техніки декорування, розкрою і сточування деталей з льону, вовни або попліну, і тільки потім штурмувати незрозумілі рядки і шифон.

Ще не потрібно покладатися на те, що журнальна або інтернетівська викрійка ідеально ляже на вашу фігуру. Обов’язково підженете розміри елементів під свої особисті параметри, інакше готову одежинку не врятує навіть майстерно зроблена вишивка.

Майстрині впевнені, що якісна, справна і налагоджена машинка — це сама вірна помічниця у навчанні таїнств пошиття речей і предметів інтер’єру. Її треба берегти, вчасно ремонтувати і налагоджувати до і після використання.

Тонкощі машинної вишивки

Вишивка рішельє на швейній машинці – це ні що інше, як вільна ходова вишивка з ізольованими зубчиками двигуна тканини, що для початківців є самою легкою і доступною технікою.

Щоб підготувати прилад, потрібно його добре змастити, зняти, прикрити або опустити зубці, рушійні тканину, і можна починати.

Новачкам радять користуватися вишивальними пластинами, сокращающими час підготовки машинки до «рішельє», але сокращающими відстань між стяжечной пластиною і голкою.

Жінкам нашого часу крупно пощастило.

Вони мають можливість освоїти всі прийоми поводження зі швейною машинкою, не виходячи зі свого будинку.

Залишити коментар