Шишка під коліном ззаду: в чому причина дискомфорту?

Насамперед, слід засвоїти – просто так дефект не з’являється. Якщо присутній шишка під коліном ззаду, необхідно виявити причину. Тільки так можна позбутися від дискомфорту, який заподіює дефект при ходьбі.

Насправді причин появи шишок безліч. Спробуємо розглянути найбільш важливі з них, які потребують негайного медичного втручання.

Кіста Беккера

Дана патологія характеризується невеликою набряком тканин ззаду під коліном. Розмір шишки невеликий, вона виглядає, швидше, як припухлість. Причина дефекту – запальний процес, в результаті якого підвищується вироблення синовіальної рідини в суглобі. В результаті підколінна западина «прикрашається» невеликий припухлістю, яка викликає незначний дискомфорт.

Тим не менш, лікування проводити необхідно. Якщо запустити процес, ймовірно порушення кровообігу в даній зоні і утворення тромбів.

Лікування проводять хірургічним шляхом – рідину, що накопичилася в суглобі, відсмоктують за допомогою шприца.

В зону суглоба вводять антибактеріальні препарати, що знімають запалення.

У випадку запущеного течії кісти Беккера може знадобитися повноцінна операція. Втім, найчастіше дефект проходить самостійно, розкриття суглоба рекомендується рідко.

Однак слід пам’ятати, що більшою мірою патології схильні дами старше 40 років і у них відсутність лікування здатне привести до тромбозу або варикозного розширення вен.

Гнійно-запальний процес

Шишка ззаду під коліном може з’явитися через гнійно-запального процесу. Відмітна ознака такої патології – сильний біль при пальпації освіти. Найчастіше процес розвивається в результаті інфікування відкритої ранки.

Інфекція призводить до абсцесу і потраплянню бактерій в лімфатичну систему, що супроводжується набряком найближчих лімфовузлів. Одночасно з цим бактеріофаги, захисники організму, атакують непрошених гостей, що також викликає припухлість тканин.

Лікування гнійно-запального процесу слід починати, як тільки з’явилися перші ознаки. При відсутності належного лікування інфекція здатна поширитися по всій нозі і перекинутися на інші частини тіла. Тобто, не виключається ймовірність некротичного процесу і сепсису.

Запалення великогомілкового нерва

У підколінній ямці, поряд з великими судинами, проходить великогомілковий нерв. У разі його запалення в задній частині коліна з’являється невелика м’яка припухлість. Дефект викликає сильний біль і заважає згинання ноги.

Якщо запустити запалення, незабаром біль почне віддаватися і в стопу. Лікування патології проводять за допомогою знеболюючих, а також протизапальних засобів. Не виключено і хірургічне втручання. При прогресуванні процесу уражені тканини січуть.

Аневризма та тромбоз

Така хвороба, як аневризма, характеризується поступовим розшаруванням, а також випинанням артеріального судини. Нерідко подібний процес спостерігається в області колінного суглоба. При цьому під коліном утворюється шишка.

Крім того, аневризма викликає сильні пульсуючі болі в суглобі. Відсутність лікування загрожує рясним кровотечею. Тому при перших ознаках хвороби рекомендується хірургічне втручання.

До появи пухлини в підколінній зоні здатний привести і тромбоз. Хвороба викликається закупоркою судин або звуженням їх просвіту, що призводить до порушення кровообігу і запального процесу. На відміну від аневризми тромбоз не супроводжується якими-небудь вираженими симптомами і виявити його в цій області досить складно. На щастя під коліном патологія проявляється досить рідко.

Бурсит

Хвороба, що викликається запаленням в препателлярной суглобовій сумці. Шишка зазвичай проявляється спереду, вище надколінної області. Але набряклість може торкнутися і підколінну зону. Дефект провокує хворобливі відчуття при згинанні суглоба, біль посилюється при русі.

Лікування слід проводити відразу, для запобігання переходу процесу в хронічну форму. У цьому випадку будь-яке переохолодження або травмування кістки призводять до рецидиву.

Травмування

Звичайно, ризик удару в підколінній зоні набагато нижче, ніж травма кістки нижче коліна. Однак подібні дефекти можуть спостерігатися у дитини або дорослого. Адже травмування призводить не тільки до ударів кісток, але і розтягування зв’язок, що нерідко супроводжується набряком м’яких тканин в підколінній ямці і нижче. Пухлина може бути також і збоку від суглоба.

Діагностика проблеми

Уважно вивчаючи клінічну картину даних проблем, можна помітити, наскільки схожі симптоми цих патологій.

Дійсно, якщо людина скаржиться на шишку під коліном або трохи нижче, припухлість над кісткою і хворобливість при русі і дотику, як визначити причину?

Адже саме від точної постановки діагнозу залежить ефективність лікування.

Для цього і існує діагностика. Як правило, людині, яка звернулася до ортопеда зі скаргами на припухлість в підколінній зоні і нижче її, призначають ряд досліджень.

Серед них можна відзначити:

  • рентгенівський знімок. Ця процедура необхідна при ударах, так як дозволяє виявити можливі тріщини в самому суглобі, у нижній і верхній частині кісток;
  • рентгеноскопія дозволяє побачити пошкодження, характерні для м’язової тканини;
  • артроскопія – миниоперация, що дає можливість розглянути суглоб зсередини;
  • томографія – метод, за допомогою якого отримують пошарове зображення області суглоба;
  • аналіз крові – для виявлення концентрації холестерину і ліпідів.

Тільки після отримання результатів можна говорити про причини появи шишки в області під коліном або у верхній або нижній зоні.

Тому не варто намагатися поставити діагноз самостійно. Пам’ятайте, що в разі самолікування ви ризикуєте отримати знерухомлену ногу. Чи Не краще довірити своє здоров’я досвідченим професіоналам?

Залишити коментар