Шишка на руці під шкірою на зап’ясті: причини та лікування

Руки — найбільш незахищена частина тіла як влітку, так і взимку. Приховати різні проблеми з шкірою рук досить складно, тому боротися з ними слід своєчасно.

Крім почервоніння, лущення, сухості шкіри, може з’явитися шишка на руці під шкірою на зап’ясті. Які існують причини появи шишок і як від них позбутися?

Різновиди

Шишки під шкірою мають різне походження. Це може виявитися меланома, фурункул або навіть пухлина. Часто виникнення ущільнень пов’язано з професійною діяльністю.

З-за неприродності положення рук суглоби деформуються, в них накопичуються солі, які і стають причиною подібних утворень. Процес накопичення солей супроводжується болями. Існують і інші різновиди новоутворень, причини яких істотно відрізняються.

Ліпома

Ліпома має іншу назву — жировик. Її можна промацати — вона має чіткі обриси. Шкіра над нею легко збирається в складки і має звичайний колір. Часто ліпома з’являється на зовнішній стороні руки, там, де більше волосся. При збільшенні розмірів вона починає доставляти дискомфорт. Лікування проводиться у хірурга.

Атерома

Її плутають з ліпоми, однак назвати жировики таку шишку на зап’ясті руки не можна. Насправді — це розтягнута сальна залоза, своєрідна кіста. У сальної залози закупорюється вивідна протока, що сприяє накопиченню підшкірного сала в спеціальній капсулі. Шкіру над атеромами зібрати в складку не можна. Нерідко поруч з нею видно синюшна точка. Вона являє собою закупорений проток. Атерома часто запалюється і нагноюються.

Гігрома

Щільний кулька, який легко прощупується під шкірою, не відрізняється рухливістю, не болить, ніяк не позначається на стані здоров’я. Основна причина занепокоєння появи такого новоутворення — косметичний дискомфорт. Якщо випадково вдарити по гигроме, вона може пропасти. Така шишка на зап’ясті на руці (зверху, тверда) лікується хірургічним втручанням.

Суглобові вузлики

Артрози і артрити можуть супроводжуватися появою на руках різних новоутворень. Вузлики невеликого розміру відрізняються щільністю і нерухомістю. Найбільших розмірів досягають новоутворення у людей, які тривалий час хворіють падагрой.

Фурункул

З’являється, коли пошкоджується волосяна цибулина. Лікується хірургом. Особливо не варто зволікати при підвищенні температури, появі хворобливих відчуттів і припухлості шкіри. Зазвичай з’являється така шишка на зап’ясті руки з внутрішньої сторони.

Причини

Нерідко ущільнення з внутрішньої сторони руки розвиваються в результаті ударів і невеликих травм зап’ясть. Поширене захворювання — гігрома. Це доброякісна пухлина. Причини гігроми нечисленні. Вона утворюється внаслідок запалення, відбувається в сухожиллях.

З часом шишка на зап’ясті руки, причини якої можуть бути самими різними, збільшується в розмірах, естетичну незручність і біль. При появі навіть невеликого освіти варто звернутися до лікаря.

Крім того, шишка на зап’ясті виникає з таких причин:

 • розвиток інфекції;
 • нервове перенапруження;
 • стреси;
 • запальні процеси.

Шишка на зап’ясті руки з зовнішньої сторони нерідко виникає в області суглоба кисті в результаті тривалої мелкомоторной роботи руками, недоліковану травму або спадкової схильності.

До кого звертатися?

Як позбутися від шишки на зап’ясті руки з внутрішньої сторони в домашніх умовах і до якого лікаря звертатися?

Як тільки з’явилося утворення під шкірою, слід відвідати:

 • хірурга — коли необхідно оперативне лікування гнійника;
 • дерматолога — якщо ущільнення нагадує бородавку;
 • онколога — для виключення пухлини.

При правильному лікуванні підшкірне освіта буде усунуто, без можливих рецидивів і ускладнень.

Як лікувати

Лікування шишки на руці (на зап’ясті) проводиться різними способами. Основні методи усунення утворення поділяються на:

 • фізіотерапевтичні процедури;
 • використання народних засобів;
 • пункція;
 • хірургічне втручання.

Фізіотерапія

Застосовується на початку захворювання. Для лікування використовують парафін, електрофорез, обгортання і прогрівання. При запаленні також показана фізіотерапія. Якщо стався розрив капсули на руці з внутрішньої сторони і рідина потрапила в навколишні тканини, потрібно більш серйозне лікування.

Народна медицина

Поширений питання: що робити, якщо з’явилася шишка на зап’ясті руки з внутрішньої сторони? — вирішується відвідуванням лікаря. Засоби народної медицини застосовуються лише на початкових стадіях захворювання.

До поширених і дієвих методів відносяться:

 • накладення спиртових компресів;
 • використання компресів з кашки з плодами фізалісу тощо;
 • прикладання мідного п’ятака — монету щільно примотують до ущільнення на 2-3 дня;
 • настій з хвої — нову пов’язку накладають по мірі висихання старої;
 • капустяний лист — він швидко знімає запалення;
 • позитивний ефект дає і червона глина — вона розм’якшується водою до стану кашки і прикладається до ділянки з шишкою на кілька годин.

Варто пам’ятати, що народні засоби застосовуються тільки в якості додаткових процедур. Вони не можуть використовуватися як альтернативне лікування. Якщо з’явилася шишка на зап’ясті руки з внутрішньої сторони, варто негайно звернутися до лікаря.

Пункція

Пункція як метод лікування підшкірних шишок застосовується в тих випадках, коли гігрома кисті тільки почала утворюватися. Вміст капсули відсмоктується за допомогою шприца з голкою. Процедура часто проводиться з метою діагностики освіти. Це необхідно, щоб виключити злоякісну пухлину. Використовується пункція все рідше, адже капсула з часом може знову заповнитися серозною рідиною.

Щоб запобігти повторне утворення гігроми на руці, слід використовувати для перемотування зап’ястя еластичні бинти, а також обмежити навантаження на променевозап’ястний суглоб.

Хірургічне втручання

Позбутися від гігроми і утворень інших видів можна шляхом хірургічного втручання. Якщо зростає шишка на зап’ясті руки, це єдиний спосіб уникнути більш серйозних наслідків.

Хірургічне втручання ділиться на 2 методу:

 • висічення капсули;
 • випалювання капсули лазером.

При висіченні капсула видаляється повністю, здорові тканини підшивають, а на область операції накладається пов’язка. Проводиться процедура протягом півгодини під місцевою анестезією.

Шви можна знімати на 7-10 день після операції. Випалювання лазером проводиться без ушкодження здорових тканин. Рецидиви після такої операції практично не зустрічається, а період реабілітації набагато коротше.

Профілактика

Для запобігання новоутворення на кисть при виконанні фізичних навантажень накладається пов’язка з еластичним бинтом. При вчиненні одноманітних рухів кистями рук слід рівномірно розподіляти навантаження на суглоб. Не варто ігнорувати травми — своєчасне звернення до лікаря дозволить уникнути багатьох неприємних наслідків. Навіть якщо шишка не доставляє дискомфорту, її не варто ігнорувати.

Шишка на зап’ясті руки з внутрішньої сторони — неприємне явище. Вона доставляє естетичний і фізичний дискомфорт. Визначити вид захворювання можна при промацуванні та огляді ураженої ділянки.

Причини можуть бути різними, тому варто звернутися до лікаря. Лікування найчастіше зводиться до хірургічного видалення новоутворення, нерідко використовуються фізіотерапевтичні процедури і народні засоби.

Залишити коментар