Шишка на піднебінні – наскільки небезпечне це явище для здоров’я?

В медицині є таке поняття, як ангиома. По суті, це шишка на піднебінні, яка з’являється найчастіше внаслідок проведення стоматологічних операцій. Така освіта являє собою пухлину кровоносної судини або судин, навколо яких утворюється нова кровоносна сітка.

Багато в чому ситуацію варто оцінювати з позиції, де з’явилася шишка – на верхньому або нижньому піднебінні під язиком. Причин такої ситуації може бути кілька, тому консультація лікаря необхідна проста.

Різновиди ангіом у роті

У сучасній медицині є два підходи по диференціювання даного захворювання:

 1. Проста і печериста ангиома. У першому випадку, наріст на піднебінні є невеликий пухлиною, яка може мати синій або червоний колір. Основою такої пухлини є судини, які загорнуті за типом штопора. Що стосується печеристих ангіоми, то така освіта буде мати більш інтенсивний і темний колір, і має вигляд вона набрякших тканин. В даному випадку, необхідно хірургічне втручання, так як така пухлина може розростатися і кровоточити тому, що в запалі порожнини постійно є доступ крові з вузьких артерій. Така шишка на піднебінні часто болить, тому чим раніше людина звернутися за допомогою до лікаря, тим швидше її видалять;
 2. Капілярний і каверзні освіта відрізняються за будовою. У першому випадку, наріст утворюється з сплетіння вен, капілярів і артерій. Місце локалізації – слизові оболонки у роті.

А ось на порожнини якраз утворюються кавернозні ангіоми, які складаються з вен та ендотелію. Вони мають вузлувату поверхню, з-за чого створюється відчуття, що в роті з’явився горб. При огляді освіта має червоно-коричневий колір. Крім того, такий горбок може утворитися не тільки у верхній частині неба, він ще локалізується на нижньому піднебінні під язиком, з-за чого хворий відчуває, що там з’явилася незвична шишка.

Також така проблема може зачіпати задні і бічні стінки горла. Якщо вчасно не звернути уваги на проблему, то така шишка буде збільшуватися, а в подальшому почне ще й боліти.

Якщо в роті з’явилися горбки або прості прищі, відразу в паніку впадати не треба. Цілком можливо, що в ротову порожнину потрапила інфекція, яка і викликала таке захворювання. Але і запускати ситуацію не можна.

Симптоматика захворювання

Зазвичай початок проблеми знаменується висипом або маленькими прищиками, які можуть торкнутися не тільки піднебіння, але і інші поверхні рота. Їх може бути багато яких присутній лише кілька штук. Багато в чому ситуація залежить від характеру висипань і самої ангіоми, але щоб переконатися, що в роті з’явилася дійсно пухлина, варто знати її основні ознаки.

Справа в тому, що по небу визначають багато захворювання, тому рекомендується провести самостійну діагностику:

 • Якщо провівши язиком по внутрішній стороні рота, відчувається опуклість – це, швидше за все, одне ущільнення або розсип прищиків. Дуже часто висип болить, так як по суті є дрібним запаленням. Тут важливо диференціювати запальний або пухлинний процес;
 • При натисканні мовою на ущільнення відчувається не тільки біль, воно починає кровоточити. Ось така ситуація вимагає негайного втручання з боку фахівців. Зазвичай кровоточать нарости виникають на верхньому піднебінні, так як там розташована велика кількість великих судин;
 • Також освіти можуть виникати і на інших поверхнях, наприклад, щоках. Якщо відчувається зростання пухлини, то це є тривожним сигналом, який потребує уваги.

Дуже багато людей, відчувши на піднебінні шишку, вважаючи її великим прищиком, намагаються видавити. Цього в жодному разі робити не можна. Справа в тому, що в ротовій порожнині мешкає велика кількість бактерій і кожна з них, потрапивши у відкриту рану, може викликати інфікування.

Якщо це проста ангиома, хвороби і умови протікання, якої не представляють особливої небезпеки для здоров’я людини, то необхідно просто пропити курс спеціальних препаратів. Але кожен медикамент призначається лікарем, так як у ліків є своя схема прийому. І це вже не кажучи про те, що існують протипоказання і побічні дії.

А ось що стосується каверзной шишки на піднебінні, то тут варто зробити хірургічне втручання, адже такий тип ангіом легко кровоточить. Подібна ситуація стає небезпечною для життя людини.

Особливу увагу варто приділити тим випадкам, коли шишка болить, причому не тільки при натисненні, але і просто так. Це може означати те, що патологічні процеси починають торкатися і здорові тканини, а це чревате наслідками. Як мінімум можуть постраждати функції дихання і ковтання, а отже, знизиться якість життя. Як максимум ангиома може перерости у злоякісну пухлину.

Чому виникають горбки в роті?

Причини, за якими можуть з’являтися шишки на піднебінні у роті, можуть бути абсолютно різними. Тут варто враховувати не тільки медичну точку зору, але і брати в розрахунок психосоматику.

Тому розглянемо їх детальніше:

 • Ангиома може сигналізувати про початок виразкової хвороби в ротовій порожнині. У такій ситуації новоутворення буде сильно боліти, а сама гуля на піднебінні буде мати білий колір. Подібна ситуація зазвичай виникає через занесення інфекції у відкриту ранку, наприклад, після чищення зубів жорсткою щіткою;
 • Також такому захворюванню сприяє порушення вироблення гормонів;
 • Ангіоми можуть з’являтися в результаті слюнокаменной хвороби, яка провокує запалення слинних залоз. В залежності від того, яка саме заліза страждає (подчелюстная, привушна або під’язикова), там і будуть з’являтися шишки;
 • Все ж варто сказати пару слів і про психосоматику. Справа в тому, що рот у нас служить для висловлювання своїх думок і «поглинання» чужих. Цілком можливо, що людина з ангиомой просто не може сприйняти або не хоче, не бажає, що-те нове.

Причини можуть бути найрізноманітнішими, але висновок завжди один – потрібне лікування, особливо якщо новоутворення сильно болить.

Що стосується питань допомоги, то тут в першу чергу необхідно записатися на прийом до лікаря. Він проведе огляд ротової порожнини і призначить свого пацієнта всебічне обстеження. Це необхідно для того, щоб конкретизувати причини розвитку ангіоми.

Після того, як результати будуть готові, спеціаліст може дати такі настанови і рекомендації:

 • Якщо шишка сильно болить, то це може ускладнити прийом їжі. Для того щоб полегшити свій стан, рекомендується полоскати ротову порожнину холодною водою, причому туди можна навіть додати кілька шматочків льоду. Але відразу варто відзначити, що людям з підвищеною чутливістю така процедура не підійде, так як спровокує зубний біль;
 • Також хворому доведеться застосовувати спеціальні гелі та пастилки;
 • Для зменшення розмірів і щільності новоутворення, лікар призначає введення 70% спирту, який є склерозирующим речовиною. До речі, саме таким способом, ротову порожнину готують до хірургічного втручання, якщо, звичайно, така вимагається;
 • Останнім часом, медицина використовує такий метод лікування, як радиевая терапія. Але тут відразу варто сказати, що ефект досягається тільки в роботі з капілярними шишками. Якщо буде лікуватися складна ангиома, то радій не надасть належного впливу на неї. А головна небезпека – проста шишка перейде в пухлину злоякісного характеру.

Насправді шишка на нижньому або верхньому піднебінні – явище неабияка. Саме такий дефект може стати симптомом серйозного захворювання, починаючи з звичайного інфікування бактеріями і закінчуючи гастроентерологічними, аутоімунними проблемами. Тому ті, хто дорожить своїм здоров’ям чи здоров’ям своєї родини, якщо така неприємна ситуація трапилася з близькою людиною, повинні негайно звертатися до медичної установи за кваліфікованою допомогою.

Інакше ситуація може затягнутися так, що без хірургії та променевої терапії неможливо буде обійтися.

Залишити коментар