Шийка матки перед місячними

Багато жінок дотримуються думки, що знання свого організму – запорука здоров’я. Адже якщо жити у відповідності з внутрішніми циклами, то можна уникнути безлічі проблем. Саме тому представниці прекрасної статі хочуть знати, якою повинна бути шийка матки перед місячними, а який – після зачаття. Сьогодні ми відповімо на ці питання.

Чому це важливо знати?

Жіночий організм влаштований таким принципом, що все в його роботі взаємопов’язано. Всі фізіологічні процеси спрямовані на те, щоб досягти певної мети – створити яйцеклітину для можливості зачаття і виношування дитини.

У кожному менструальному циклі жінки повторюються одні і ті ж природні зміни, що призводять до моменту овуляції. Після її настання існує тільки два шляхи — перебудова організму напередодні місячних або вагітність.

Для контролю зачаття і збереження власного здоров’я дуже важливо добре знати всі зміни, які переживають яєчники, матка і шийка матки перед місячними.

Що відбувається з шийкою матки?

Період, що передує менструації, завжди супроводжується певними змінами в репродуктивній системі жінки. І кожен гінеколог точно знає, як стан дітородних органів має відповідати різним етапам природного циклу.

Положення шийки матки перед місячними, а також її структура помітно відрізняються від тих, якими вони були під час овуляції. Найбільш просто відбуваються протягом усього циклу зміни можна описати наступним чином:

 • під час овуляції і при настанні зачаття – шийка відкривається для запліднення, стає трохи пухкій та м’якій;
 • перед менструацією – орган більш твердий на дотик і сухий, розташування стає низьким;
 • під час місячних – шийка стає м’якою і відкривається, але вже для того, щоб позбутися від кров’яних волокон і старого маткового епітелію, а не для прийняття сперматозоїдів;
 • після менструації – зів органу помітно звужується, структура стає щільною і сухою, розташування помітно вище.

Знання того, яка повинна бути шийка матки перед місячними і як змінюється орган у разі запліднення, дозволяє практично безпомилково визначати настання вагітності навіть на самих ранніх термінах.

Потрібен самостійний огляд?

Жіночий організм сам створює всі умови для того, щоб відстежувати регулярність циклу, виявляти найбільш сприятливий час для зачаття або, навпаки, захищати себе від небажаної вагітності.

Останнім часом багато жінок воліють рідше відвідувати гінеколога і проводити діагностику самостійно, в домашніх умовах. Точно знаючи, який стає шийка матки перед місячними на дотик, при такому огляді можна зрозуміти, настала вагітність.

Якщо можливості звернутися до фахівця в даний момент немає, пальпацію можна провести і вдома. Проте завжди слід пам’ятати про те, що найменша необережність може призвести до випадковій травмі або до потрапляння інфекції.

Запобіжні заходи

Перш ніж починати самостійний огляд, дуже важливо дотримати ряд обов’язкових умов:

 • коротко обстригти нігті (будуть задіяні середній і вказівний пальці);
 • ретельно вимити руки з використанням антисептичного мила;
 • надіти на руку стерильну медичну рукавичку;
 • прийняти зручне положення: сидячи навпочіпки, поставивши одну ногу на якесь піднесення і т. д.;

Тільки після такої підготовки можна приступати до пальпації: обережно, без різких рухів і зусиль вводити два пальці в піхву. Таким чином, знаючи особливості органу в певний період циклу, можна спробувати визначити наявність вагітності або готовність організму до зачаття.

Більшість лікарів не рекомендують жінкам проводити самостійний огляд, і особливо — в період менструації. В цей час, коли шийка прочинені, дуже висока ймовірність попадання будь-якого роду інфекції, що згодом може спричинити за собою розвиток різних патологій.

Чи можна виявити захворювання?

Безумовно, пальпація шийки матки в домашніх умовах дозволяє отримати відповіді на деякі питання. Однак для виявлення будь-яких патологій слід все-таки звернутися до фахівця.

Найчастіше для виявлення хвороби звичайного огляду буває недостатньо, і лікарі вдаються до інших, більш інформативним, методам:

 • бактеріологічному тесту;
 • цитологічному дослідженню;
 • кальпоскопии;
 • біопсії.

До всього іншого, навіть спеціаліст при проведенні огляду з використанням дзеркал зможе виявити тільки найгрубіші порушення в структурі органу (явну ерозію, цервіцит тощо). При самостійній ж пальпації «зазирнути» всередину жінці все одно не вдасться, і, як наслідок, виявити який-небудь недугу практично не представляється можливим.

Безумовно, знати, як виглядає шийка матки перед місячними, важливо і потрібно. Але вдаватись до сумнівних методів діагностики, як огляд органу в домашніх умовах, все ж таки не рекомендується. Звернувшись до гінеколога, ви переживете всього кілька неприємних хвилин, але вони будуть абсолютно безпечні і покажуть найбільш повну картину стану вашого здоров’я.

Залишити коментар