Що зробити, щоб взуття не ковзало?

Як співається у відомій пісні, «у природи немає поганої погоди», але незручності є в кожному пори року. Влітку дуже жарко, навесні і восени – мокро, а взимку – слизько. Саме обмерзлі тротуари є причиною великої кількості травм і ударів. Чи можна вберегти себе від цієї неприємності? Так, якщо знати, що зробити, щоб взуття не ковзала.

Дешево і сердито

Сніг, Новий рік, подарунки, веселощі… Але ось один необережний крок — і ви, боячись впасти і забитися, лаєте свою слизьку взуття, а від гарного настрою не залишається і сліду. Кліматичні умови наших широт такі, що перепади температури взимку призводять до затяжного ожеледиці. Тому питання, що можна зробити, щоб взуття не ковзала, вимагає швидкого вирішення, а по можливості і не одного.

Оскільки ожеледь відомий людству з моменту появи життя на Землі, способів вдосконалити взуття за цей час побільшало достатньо. Всіх їх об’єднує три фактори:

  • швидко;
  • просто;
  • легко.

Гладку підошву (а саме це причина ковзання) потрібно зробити більш рельєфною, щоб між льодом і черевиком було зчеплення. Для вдосконалення взуття вам буде потрібно декілька хвилин і прості підручні засоби.

10 способів зробити підошву неслизькою

У школі на фізиці ми багато говорили про силу тертя і по досвіду знаємо, що взимку на слизькій поверхні вона відсутня. Так що необхідні «винаходу», що дозволяють цю саму силу створити.

Лейкопластир

Ще наші бабусі наклеювали на підошву хрест-навхрест медичний пластир. Але в умовах сучасного мегаполісу і ритму життя він навряд чи протримається довго. Зате лейкопластир зручно носити з собою, а на те, щоб поміняти його, у вас піде буквально 1-2 хвилини.

Повсть

Ще один тканинний спосіб загальмувати підошву – наклеїти шматочки повсті. Найкраще робити це на клей «Момент» і прикладати не цільні шматки тканини розміром з черевиків, а невеликі шматочки. Цей спосіб набагато більш практичний, ніж попередній, але теж недовговічний.

Шкарпетки

Що тільки не придумають люди зробити, щоб взуття не ковзала взимку! Продовжуючи тему тканинних коштів, не можна не відзначити досить результативний, але дуже сумнівний з точки зору естетики спосіб полегшити своє пересування по льоду. На чоботи або черевики надіваються щільні (вовняні) шкарпетки. Правда, шкарпетки після такого виходу доведеться викинути – вони протрутся.

Наждачний папір

Це один з найпопулярніших способів підсилити зчеплення між льодом і підошвою. На взуття наноситься клей «Момент», прикладається шматок наждачного паперу. Бажано брати грубозернисту папір, тому що дрібнозерниста швидко приходить в непридатність.

Пісок

Якщо під рукою немає наждачного паперу, а є не дуже дрібний пісок (наприклад, з наповнювача для котячого туалету), то з його допомогою теж можна посилити силу тертя. Підошва маститься клеєм «Момент», а потім присипається піском. Оскільки в світі немає нічого вічного, і такий спосіб не можна назвати панацеєю.

Кухонні терка

Так-так, ми не помилилися. Саме кухонні терка. Підошвою проводимо 2-3 рази на крупній тертці. Процедуру доведеться повторювати 1 раз у 2-3 дні. Є одне «але» у цього способу: підошва перестає виглядати естетично. Та й захоплюватися не варто: можна зробити в ній дірки. До речі, деякі винахідники примотують терки скотчем до черевиків. Ефективно, але цей спосіб підійде тільки тим, хто любить постійну увагу до своєї персони.

Картопля

Такий заголовок – це не пункт в меню, а один з варіантів, що підказують, що зробити, щоб зимове взуття не ковзала. Перед кожним виходом на ожеледь необхідно натирати підошву картоплиною. З цією ж метою можна використовувати розчин води і крохмалю, приготований в пропорції 1:1.

Малюнок

Зазвичай причиною постійного ковзання стає занадто гладка підошва. Щоб виправити ситуацію, потрібно очистити поверхню і зробити неглибокі подряпини ножем або товстої – циганською – голкою. Тільки будьте обережні і не пошкодите підошву, інакше на вашого взуття з’являться дірки!

Випалювач

Для кращого зчеплення на підошві черевиків повинні бути рельєфи. Для їх створення можна скористатися паяльником або випалювачем. Тільки зверніть увагу на те, що всі рухи повинні бути неквапливі і акуратні, щоб не пропалити наскрізних отворів.

Шурупи

Цей народний спосіб можна назвати найнадійнішим. В підошву вкручуються шурупи невеликого розміру, а стирчить частина відрізається. У цьому випадку підошва на черевиках або чоботях повинна бути досить товстою для подібної затії. Є і недолік у цього способу: після доопрацювання ваше взуття буде цокати і може дряпати дерев’яні підлоги.

Спеціальне пристосування

Льодоступи – це еластична стрічка з шипами, яка надівається на черевик. У цього пристосування немає ніяких обмежень, воно легко знімається, компактно, прийнятно за ціною і не псує взуття. Такі льодоступи можна зробити своїми руками: на старі велосипедні шини приклеїти шипи.

Як вибрати неслизьке взуття?

Коли ми говоримо про лікування, то завжди згадуємо крилатий вислів про те, що хворобу легше попередити. Ось і у випадку зі слизькою підошвою набагато менш клопітно купити «правильну» взуття спочатку. Такий вибір передбачає:

  • рельєфний товстий протектор;
  • легка вага пари черевиків;
  • натуральні тканини.

Якщо ж ці вимоги не співпали з вашими естетичними запитами, то ще до першого виходу на вулицю продумайте спосіб захисту від ковзання.

Якщо ви любите відчувати під ногами тверду неслизьку грунт, то вам напевно стане в нагоді інформація про те, що зробити, щоб взуття не ковзала. З усього переліку народних способів «пригальмувати» черевики і чоботи належить вибрати найбільш відповідний з точки зору реалізації, але при цьому щадний для взуття. І не забудьте, що найбезпечнішим все ж буде рельєфний протектор.

Залишити коментар