Що таке мускус в парфумерії, і чому ця речовина є базовою нотою вечірніх парфумів?

Один з найбільш поширених компонентів парфумерної продукції – це, безумовно, мускус. Саме він надає духам приголомшливу глибину, чуттєвість і пікантність. Правда, сьогодні цей інгредієнт можна зустріти далеко не у всій парфумерної продукції, у всякому разі, у чистому вигляді. Цей момент обумовлений дорожнечею натурального мускусу. При цьому в базовому складі і нотах будь композиції все ще фігурує дане речовина.

Чим привабливий мускус?

На ділі ж, зустріти його можна лише в селективної парфумерії. Мускус кабарги не просто привабливо пахне. Він є ще й відмінним фіксатором аромату, тобто, забезпечує стійкість того чи іншого парфумерного продукту.

Крім того, це найсильніший феромон і афродизіак, причому як для жінок, так і для чоловіків. Аромат мускусу природного тваринного походження вкрай складний, і його не можна описати якими-небудь асоціативними термінами.

Але ми звикли говорити про глибокі деревних композиціях як про «мускусних», незалежно від того, є у них компонент в чистому вигляді.

Справжній тваринний мускус – це специфічний продукт природного походження, що виробляється особливими залозами самців деяких ссавців – оленя-кабарги, ондатра, вівцебика, сивет і хохулі. Деякі парфумери зараз замінюють такі цінні продукти мускусом бобра. Власне, дана речовина у бобра не надто поступається речовині інших лісових «побратимів».

У природі мускус необхідний для того, щоб самець метил власну територію, залучаючи на неї самок і попереджаючи про її межах інших самців. У бобрів та інших водоплавних, ця речовина служить для змазування вовни з метою її протекції від намокання. Так, саме таке прозовий речовина фігурує в цінних дорогих духів селективного сегмента. Виробники мас-маркет парфумерії воліють використовувати синтетичний мускус, оскільки він є більш прийнятним за собівартістю.

Трохи «ароматної» історії

Видобуток речовини ніяк не можна назвати гуманною. Тому якщо ви відносите себе до захисників природи або вегетаріанцям, вам краще пропустити читання даного розділу. Раніше, щоб добути секрет, мисливцям «замовляли» роздобути залози оленя-кабарги. І, тільки уявіть собі – щоб отримати один кілограм речовини, їм доводилося вбивати до сорока дорослих особин. Це призвело до того, що тварина віднесли до розряду вимираючих. Різке скорочення популяції оленів загрожувало їх повним зникненням з лиця Землі, а тому з 1979 року полювання на них була офіційно заборонена.

Але це не зупинило майстерних парфумерів. Вони почали винаходити спосіб, що дозволяє повернути ноту глибини і теплоти в базу їх деревних композицій. Так був отриманий штучний, синтетичний мускус, який виготовлявся на основі нітрогліцерину. Однак і його історія була недовгою – незабаром вчені довели токсичність речовини, і воно було ліквідовано з заводів.

До речі, саме цей варіант «діючої речовини» був використаний у першій оригінальної версії легендарного парфуму «Chanel № 5». Більш того, він міститься в ній у кількості, що дорівнює 1/10 всього складу.

Сьогодні в парфумерії використовуються абсолютно нетоксичні і безпечні замінники природного мускусу. Також, як ми вже відзначали, до її складу може входити так звана «бобровий струмінь», даман або цивета. Чим же пахне мускус? На це питання складно відповісти однозначно. Але знайте, що купуючи східні деревні композиції, ви майже гарантовано отримуєте той самий мускусний аромат.

Застосування мускус кабарги в сучасних парфумерних композиціях немає і бути не може – полювання на тварину давно заборонена.

І до речі, цей прекрасний величний олень все ще мешкає в лісах Пакистану, Тибету, Індії, Китаю, і нашої рідної Сибіру. Певні види кабарги занесені в Міжнародну червону книгу. У деяких країнах існує строго певний ліміт вилучення даної тварини. Правда, це не скасовує факту існування чорного ринку, де, між іншим, натуральне речовина збувається за нечуваними цінами – близько 45000 доларів США за кілограм.

Чорний мускус є одним з найдорожчих продуктів, і його вартість перевищує навіть вартість золота! Що лякає ще більше – в одного самця можна добути всього кілька грамів секрету. А для отримання кілограма речовини зараз знищується близько 150 оленів. Теоретично, речовину можна просто витягти з залози, не позбавляючи тварина життя. Однак на практиці подібні дії відбуваються вкрай рідко.

Вчені, хіміки і натуралісти, тим не менш, не дрімають. І їм вдалося вивести навіть рослинний мускус, який не поступається тваринному за всіма його ключовим якостям! Він такий же теплий і зачаровує, але менш різкий і збудливий. Особливою різновидом вважається білий мускус. Всупереч поширеним помилкам, він носить таку назву зовсім не з-за свого кольору. Його називають таким чином за чистоту, свіжість і невагомість. Парфумерні «гурмани» порівнюють його аромат з запахом ніжної дитячої шкіри.

На відміну від звичайного тваринного мускусу, який використовується в «важких» вечірніх композиціях, білий мускус призначається для виготовлення свіжих «повсякденних» парфумів. Аромати, створені на його основі, призначені для повсякденного «шкарпетки» — на роботу, в університет, кафе, побачення або зустріч з друзями. Дана речовина менш «гаряче» і сексуальне, але більш вишукане. Аромати, виготовлені на його основі, нейтральні, але в той же час надзвичайно елегантні.

Білий мускус в селективної парфумерії

Що таке білий мускус в парфумерії? Цей продукт використовується у багатьох ароматах нішевого (селективного) сегмента. Причому він актуальний як для жіночих, так і чоловічих парфумів. А ось у форматі «унісекс» він майже не застосовується. Вважається, що чоловікам він додає брутальності і впевненості в собі, а жінкам – природного чарівності, ніжності і чуттєвості.

Дуже часто нота речовини фігурує у складі арабських масляних духів. На Сході вважається, що цей аромат здатний гармонізувати інтимні стосунки в подружній парі. Варто відзначити, що цей інгредієнт має рослинне походження, а тому тим, хто щиро переживає за збереження життя тварин, турбуватися про своїх «злочинах» не варто.

Аромат білого мускусу дуже спокусливий, а тому також цілком може вважатися афродизіаком.

Великим поціновувачем білого мускусу є Montale – найбільш відомий виробник селективної парфумерії. У даного виробника є аромат, який буквально квінтесенцією білого мускусу. Власне, він і носить характерну назву – White Musk.

Інші композиції на основі речовини серед нішевої парфумерії:

  1. Automne;
  2. Black Ananda;
  3. Crystal Woman № 11;
  4. Ginger Musk;
  5. White Wings;
  6. Pure Gold;
  7. Soleil De Capri;
  8. Aoud Blossom;
  9. Note Vanille;
  10. Musk To Musk.

Якщо ви жадаєте пахнути по-справжньому вишукано, спробуйте селективні парфуми на основі білого, а якщо пощастить, і чорного мускусу. Ви гарантовано відчуєте себе сексуальною і жіночною, пробудити в собі внутрішню гармонію і створите навколо себе справжній шлейф спокусливості.

Будьте чарівні!

Залишити коментар