Що таке халяльна їжа, і чому настільки екзотичні найменування продуктів фігурують у наших супермаркетах?

В сучасному світі стало модно дотримуватися здорового способу життя – відвідувати спортзали й басейни, раціоналізувати харчування, дотримуватися повноцінну дієту, ходити на масажі і вести активний спосіб життя в цілому. І звичайно, це дуже похвально, особливо якщо врахувати, що прагне до цього навіть молодь, яка 5-7 років тому не цікавилася нічим, крім елітного алкоголю і галасливих клубних вечірок.

Модна екзотика

Іноді, навіть коли ми дотримується яку-небудь систему харчування, виникає спокуса поласувати чим-небудь смачненьким і жахливо шкідливим. На тлі зривів деякі невблаганно набирають втрачені раніше кілограми. Але є й ті, хто підходить до питання улюблених шкідливостей з усією відповідальністю і часткою хитрощі, купуючи халяльну їжу.

Продукти з загадкової східної маркуванням «халяль» є в багатьох магазинах, але швидко розбираються покупцями в перші ж дні завозу. Що ж криється під таємничою назвою «халяльні їжа»?

В чому суть і користь споживання подібної гастрономічної продукції? Давайте розбиратися разом. Не варто лякатися настільки екзотичного назви продуктів. Варто підкреслити, що ними успішно користуються представники різних рас і віросповідань по всьому світу. У широкому сенсі, халяльні їжа не несе під собою ніякого релігійного підгрунтя. Точніше, вона дійсно пов’язана з Ісламом, але для нас, християн, вона є не більш ніж корисною їжею. Так що ж означає «халяльні їжа» – повернення до давніх традицій, або чергове віяння моди?

Халяльні їжа – запорука здоров’я і краси

Отже, якщо ви бачите перед собою ковбасу, або будь-який інший продукт з позначкою «халяль», вам напевно цікаво, з чим же конкретно вона пов’язана. Слово «халяль» у перекладі з арабської мови має майже буквальне значення «відповідність законам Шаріату». «Це, звичайно, чудово, але як закони Шаріату пов’язані з звичайною ковбасою» — напевно подумаєте ви про себе. Відповідь на ваше запитання зберігає одна з найдавніших і найбільших релігій світу – Іслам.

У священній книзі кожного правовірного мусульманина чітко прописано, що він може вживати в їжу, а що – категорично ні. Часом нам здається смішним заборону Корану, скажімо на свинину. Здавалося б, чому це м’ясо мусульмани вважають «брудним»?

Але у них, як і у нас, власні закони, по яких доводиться жити. Крім того, як показує практика, ці традиції вельми сприятливо впливають на здоров’я і енергетичний стан людини.

Таким чином, споживаючи халяльну їжу, ми можемо долучитися до ісламської культури, і заодно очистити організм. Вважається, що він не тільки позбувається від усіляких болячок і забруднень. Зцілюється і сама душа.

Згідно з Кораном, заборонені до вживання наступні продукти тваринного походження:

  • Свинина;
  • М’ясо хижаків (вовк, тигр, лев тощо);
  • М’ясо хижих птахів (яструб, сокіл і т. д.);
  • М’ясо віслюків та мулів;
  • Собаче м’ясо;
  • Деякі субпродукти;
  • Геніталії і залози внутрішньої секреції;
  • Сечовий міхур і жовчний міхур;
  • Чиста кров.

Крім того, Іслам забороняє вживання алкоголю. Погодьтеся, що виключення представлених вище продуктів може стати дуже корисним і для людини, далекої від східної релігії. Адже, вживаючи всередину перераховані продукти, ми ставимо під загрозу не тільки свою фігуру, але і здоров’я. Наприклад, м’ясо свині містить насичені жирні кислоти, які згубно впливають на ліпідний обмін речовин.

Крім того, при вживанні даного сорту м’ясо сильно збільшується рівень холестерину в крові, що сприяє розвитку гіперхолестеринемії з усіма витікаючими наслідками, аж до атеросклерозу.

Ще одна характерна особливість халяль – тварина, м’ясо якого готують для реалізації, повинно бути вбито строго для заклання. Вживання в їжу м’яса тварини, яка померла природною смертю, або було вбито якимось забороненим, неприпустимим способом, категорично забороняється. Не дозволяється забивати тварина без спеціальної молитви для даного обряду. Вважається, що худоба повинна бути убита з ім’ям і роздільною здатністю Бога.

Що ж таке халяльні їжа?

Це – їжа чиста, як в моральному і духовному, так і у фізичному сенсі. При її виготовленні не допускається додавання заборонених продуктів, а значить, їжа вважається здоровою і корисною. Погляньте на наведений список мусульманських заборон знову. А тепер уявіть, що все перераховане так чи інакше потрапляє у вашу тарілку з м’ясними виробами та напівфабрикатами з звичайного гастроному.

Сумно, чи не правда? Хіба це не привід купувати халяльні продукти?

Сьогодні халяльні продукти успішно реалізуються не тільки на прилавках нашої Батьківщини, але і в магазинах Європи і США. У багатьох країнах існують ресторани халяльної їжі, причому їх відвідують багаті і знамениті люди. Вони вважають, що така їжа ідеально годиться для їх здоров’я і краси, а це говорить про багато що. У Великобританії халяльні продукція реалізується щорічно на 6 000 000 чоловік, хоча, згідно перепису населення, на території країни проживає лише 2 000 000 правовірних мусульман.

Як ви могли зрозуміти, халяльні їжа підходить всім людям без винятку, і вважається дуже корисною. Крім того, вона володіє насиченим смаком, оскільки в неї входять лише натуральні продукти, без різних канцерогенів і токсичних домішок.

Кошерна їжа

Що таке халяльні і кошерна їжа? З халялем ми розібралися. Тепер перейдемо до кошеру. У перекладі з івриту, «кашер» — «придатний, відповідний». По суті, це ніяк на пов’язане з їжею безпосередньо… але також пов’язане з релігією! Кошерна їжа також передбачає дотримання деяких норм і обмежень в іудейській релігії.

По єврейським законам дозволено вживати в їжу лише м’ясо домашньої худоби – корови, бика, вівці, барани, кози або оленя. Дозволяється споживання свійської птиці – курей, гусей, індичок, качок.

У раціоні дозволена лише та риба, що має луску і плавники. Тварина має бути вбито особливим фахівцем – шохетом. Причому акт його умертвіння повинен відповідати нормам, а саме м’ясо повинно пройти цілу поетапну перевірку на предмет кошерності.

До варіння або смаження, м’ясо повинно бути отмочено і посолено, з нього в обов’язковому порядку повинні бути видалені залишки крові.

З точки зору юдеїв, кошерна риба обов’язково повинна метати ікру. Молюски і морепродукти є некошерными продуктами, оскільки не мають ні луски, ні плавників, ні ікри.

Як і халяльні продукти, кошерні припускають відсутність крові в м’ясі тварини. Такі правила Кашрута. Більш того, як ви вже зрозуміли, м’ясо попередньо обробляється, а «сира» готування не допускається. На кошерну або некошерную їжу поділяються овочі, фрукти, і навіть бджолиний мед.

Якщо ви вирішили дотримуватися традиції далеких східних народів, або просто хочете привести в порядок своє здоров’я, шукайте в спеціалізованих магазинах халяльні і кошерні продукти. Харчуватися ними – значить, зміцнювати своє здоров’я і очищати дух.

Будьте здорові і харчуйтеся правильно!

Залишити коментар