Що таке магнітотерапія?

Офіційна медицина давно визнала лікування магнітом в стаціонарних і домашніх умовах процедурою, прискорює одужання після багатьох захворювань і допомагає відновити стан здоров’я, підірваного зовнішніми і внутрішніми факторами.

У Середні століття знахарі додавали товчений магнітний порошок в їжу і настої, сподіваючись, що вони усунуть інфекційні захворювання і рак. Пізніше для лікування магнітом суглобів над ураженою ділянкою фіксували ці диво-камені. Про магнітотерапії згадував навіть Парацельс, вже в ті часи було помічено вплив магнітного поля на стан людини.

У ХХ столітті проводити таке лікування стали з допомогою спеціально виготовлених приладів – магнітів з низькочастотним полем.

Дія магнітотерапії на людський організм

Вважається, що магнітне поле впливає на природні біологічні рідини. Кров і лімфа, які циркулюють у людському організмі, складаються з молекул, кожна з яких іонізована – має свій електричний заряд. Вплив магнітного поля змінює электролизацию, а іноді і поляризацію.

Це впливає на наступні фактори:

 • швидкість метаболізму – хімічних і біологічних процесів;
 • інтенсивність кровообігу в коронарних судинах;
 • зниження в’язкості крові;
 • прискорення коливань білкових сполук у плазмі;
 • зменшення тромбоцитарної активності.

Електричне поле чинить седативну та протизапальну дію, його дію можна коригувати багато процесів, що відбуваються в людському організмі.

Оскільки магніти – це природні утворення, вплив їх на органічні процеси вважаються природними, вони не ламають структуру тканин, здійснюючи м’яку стимуляцію.

Є ще одна позитивна якість даного лікування – його можна проводити в домашніх умовах і на атмосферу приміщення випромінювання не чинить негативного впливу.

Показання та протипоказання лікування магнітом

Одразу треба уточнити, що впливом тільки магнітного поля захворювання вилікувати неможливо.

Терапія випромінюванням цього виду вводиться в терапевтичний курс для лікування таких хвороб:

 • невритів і невралгій;
 • розладів серцево-судинної системи;
 • вегетосудинної дистонії;
 • артеріальної гіпертензії;
 • збої при спиномозковому кровообігу;
 • порушення роботи коронарних і периферичних судин;
 • патології шлунково-кишкового тракту;
 • хвороби дихальної системи та ЛОР-органів;
 • захворювання сечостатевої системи, включаючи гінекологічну патологію і простатит;
 • дерматологічні хвороби.

Свою ефективність показала магнітотерапія під час реабілітаційного процесу після травм, оперативних втручань, виникнення мокнучих ран, усунення спайкової хвороби. З допомогою магнітів можна відновити здоров’я жінки, усунути менструальні розлади, зробити безболісніше клімактеричні зміни. Магнітне поле підвищує імунний статус, робить благотворний вплив на настрій, допомагає позбавитися від депресії.

Існують певні протипоказання, при яких не можна використовувати магнітне поле для лікування.

До них відносяться:

 • зневоднення організму і його виснаження;
 • низька згортання крові;
 • новоутворення різної етіології – у гінекології не використовується магнітотерапія, якщо в анамнезі були міоми і поліпи;
 • серцева та ниркова недостатність – від 2 ступеня;
 • гнійно-запальні процеси в м’яких тканинах;
 • дитячий вік до 3 років;
 • висока температура;
 • психічні та соматичні захворювання;
 • гіпертонія 2 ступеня.

На магнітотерапію може проявитися індивідуальна непереносимість. Симптоми цього стану – підвищення температури, напади бронхіальної астми, тахікардія, підвищення або пониження тиску без видимих причин, шкірні реакції. У цьому випадку терапевтичний вплив слід припинити.

Лікування магнітом

Стаціонарний апарат являє собою металевий предмет – частіше кільце – різного діаметру, в який вмонтована обмотка. У пристрій можна покласти хворого, або зафіксувати магніт невеликого розміру над проблемною областю.

Домашні пристрої – це найчастіше накладки різних розмірів, в які вбудовані магніти. На відміну від лікарняного обладнання їх можна переносити з місця на місце.

У гінекології лікування магнітом застосовується досить широко. З його допомогою не тільки усувають спаечную хвороба і відновлюють менструальний цикл, але й нормалізують гормональний баланс, що дуже важливо при плануванні вагітності.

Під час вагітності за допомогою магнітного поля усувають плацентарну недостатність, нормалізують розвиток ембріона, купируют гестоз у 3 триместрі, борються з анемією. Всі ці процедури проводять тільки в умовах стаціонару, під наглядом лікаря, так як вагітність вважається одним з протипоказань для магнітоліку-вання.

Але коли доводиться вибирати між медикаментозними засобами і магнітним полем, лікарі часто роблять вибір у бік останнього, так як воно не має негативного впливу на розвиток плоду. Під час лікування у жінки постійно беруть кров на аналіз, щоб оцінити її структуру та не допустити надмірного розрідження.

Якщо в гінекології пацієнткам радять проходити терапевтичний курс під лікарським контролем, то лікуванням простатиту і суглобів магнітом можна займатися в домашніх умовах.

При лікуванні суглобів і простатиту домашніми приладами датчики встановлюють на проблемні області. Скільки потрібно процедур і тривалість лікування – все це написано в інструкції.

У лікарні найбільш ефективним вважається лікування простатиту за наступною схемою:

Невеликий магніт вводять катетер в уретру, а другий – вставляють в пряму кишку через анус. Змінюючи силу впливу магнітного поля, проводять ефективний масаж передміхурової залози, який прискорює кровопостачання органу, ліквідує застійні процеси, відновлює репродуктивні функції.

Хронічні органічні процеси рекомендовано лікувати постійним магнітним полем, гострі – змінним. Постійне магнітне поле вважається більш фізіологічним. Щоб активувати органічні процеси його джерела встановлюють на акупунктурні точки, що відповідають за здоров’я тих чи інших органів.

Одночасно може проводитись лазерне опромінення або електрофорез – при поєднанні цих методів відновлення прискорюється.

В яких би умовах не проводилися сеанси, необхідно виконувати наступні правила:

 • за годину-півтора до процедури потрібно перекусити;
 • під час лікувального курсу заборонено приймати кофеїн і різні стимулятори, вживати алкоголь;
 • всі маніпуляції проводять в один і той же час;
 • при погіршенні загального стану, як би воно не виражалося, процедура припиняється.

Дітей і підлітків – від 3 до 18 років – не можна піддавати локального впливу магнітного поля.

Види магнітних пристроїв

 1. Микромагниты – їх встановлюють в активних точках і на вушних раковинах у вигляді кліпс.
 2. Магнітні килимки і диски – їх рекомендують для усунення невралгій, неврологічних розладів, стабілізації станів.
 3. Пояси з вбудованими магнітами – при лікуванні дихальної системи, опорно-рухового апарату, органів черевної порожнини.
 4. Електромагнітні прилади, стаціонарні і переносні. Їх можна застосовувати у стаціонарних і домашніх умовах, з їх допомогою лікують різні захворювання.

Найбільш часто намагаються лікуватися за допомогою магнітних кілець, браслетів, ланцюжків та інших прикрас.

До такого лікування медицина ставиться досить скептично і навіть з побоюванням – вплив розсіяне, та й незрозуміло, як воно впливає на оточуючих.

Судячи з того, що подібні прикраси не шкодять людям, яким відповідно протипоказань магнитолечение заборонено, ювелірні вироби надають мінімальний вплив.

В домашніх умовах рекомендовано поєднувати терапію магнітним полем з траволікуванням. Це прискорює процеси реабілітації та сприяє загальному оздоровленню організму.

Як використовувати прилади з магнітним випромінюванням, завжди описано в доданих до них інструкціях.

Залишити коментар