Що таке ламбрекен-буфи? Як їх можна зшити?

Все більш популярнішим і практичніше стає шити не тільки одяг, але і речі для побуту своїми руками. Кожна хранителька домашнього вогнища прагне, щоб його дім був особливим. Тому часто ми заостряем увагу на вишуканих деталях, на таких, як, наприклад, фіранки на вікнах. Родзинкою в інтер’єрі стануть завжди модні ламбрекен-буфи.

Одним з достоїнств цих штор є техніка самого пошиття. Щільна тканина після збирається на спеціальній шторної стрічці, і таким чином виходять оригінальні буфи. Такі штори завжди будуть виглядати розкішно та вишукано.

Як складно пошити ламбрекен диміти своїми руками?

Не секрет, що милі диміти можуть бути присутніми не тільки на шторах, але й на подушках, диванних накидках, постільну білизну, чохли на стільці і т. д. Але саме на вікнах вони виглядають найбільш оригінально. Існує спеціальні схеми для пошиття, найбільш прості серед них: пишний буф і плетінка. Схема плетінка – більш доступна. Нею користується більшість майстринь, і з її допомогою буфами прикрашають інтер’єри практично всюди.

Схематичне опис пошиття буфов для штор своїми руками

  • Схему можна накреслити безпосередньо на тканини. Візьміть прямокутну і квадратну тканина 10 на 15 см. При цьому довжина готового ламбрекену буде становити близько 1,5 м, а ширина – приблизно 46 см;
  • Після точної отмерки нижню сторону тканини підгинають, роблять бічні шви і тільки після цього пришивають шторну стрічку або тасьму;
  • Визначте заздалегідь, буфи якого розміру і форми повинні бути на вашій тканини. Нанесіть малюнок на папір, виріжте, а потім, прикладіть готове імпровізоване лекало із зворотного боку матерії, обведіть крейдою або олівцем і акуратно виріжте;
  • Також заздалегідь подбайте про наявність необхідної портьєрою тканини, вузькою тасьми, ножиці, лінійки, крейда, ну, і, природно, швейної машини;
  • Визначте розмір і довжину тканини. Красивий і акуратний ламбрекен вийде, якщо тканина буде отпарена;
  • На верхньому зрізі залиште трохи більше 50 см для формування складочок і для охайною оборки;
  • Бічні і верхні частини ламбрекену обов’язково підгинаються, а нижня частина обробляється спеціальною обробкою;
  • Попередньо шторна тасьма повинна бути обстрочена, а пришивається вона до виворітній стороні тканини. Буфи кріпляться на тасьмі;
  • Невелика широка смуга тканини з обробленими бічними зрізами вирізається з цієї ж тканини;
  • На закінчення вчиняється відповідальний крок: стрічки стягуються за шнури, і формуються складки і волани, тобто самі буфи.

Постарайтеся, щоб вони вийшли фігурними і пишними. Чим тугіше ви будете стягувати, тим вужчим вийде кожен ламбрекен-буф. Своїми руками ви створюєте досконалість.

У чому переваги і недоліки ламбрекен-буфов своїми руками?

Кожен, хто відвідає вашу кімнату, прикрашену ламбрекен-буфами, не залишиться байдужим від того вишуканості та багатства, які вони надають інтер’єру.

Якщо серйозно підійти до вибору тканини для штор, то прозорі і легкі матеріали будуть чудово пропускати повітря і світло всередину. І ваша кімната осяється м’яким сонячним або місячним світлом на радість домочадцям.

Враховуючи індивідуальні переваги, а також особливості вашого інтер’єру, досвідчені і сміливі господині можуть поєднувати кілька відтінків однотипної тканини і створити на своєму вікні прямо-таки хмарну кольорову гаму, отримавши неймовірно красиві штори.

Якщо буфи не будуть гармоніювати з вашою меблями або іншими елементами декору, то виглядати така прикраса буде, м’яко кажучи, безглуздо, або просто без смаку. Господині варто знати, що красиві складки не выглаживаются і не призначені для занадто інтенсивного прання. Їх необхідно лише трішки полоскати, щоб усунути пил і зберегти їх зовнішній блиск і пишність.

Зшити таку красу можна легко, але якщо хоч одна зморшка буде виглядати неохайно, сенсу вішати готовий продукт на загальний огляд вже не буде.

Готові штори з ламбрекеном-буфами можна купити в магазині або пошити на замовлення. Але завжди приємніше зробити щось самостійно.

А якщо ви впораєтеся з нелегким завданням один раз, вам, ймовірно, захочеться закріпити успіх повторно переробити свою квартиру повністю під цією вишуканий стиль.

Залишити коментар