Що таке електроміостімуляция і замінить вона фітнес?

Пасивний фітнес — це так заманливо! Електроміостімуляция (миалифтинг) — можливість тренуватися, віддавши своє тіло під владу електричних імпульсів.

М’язи під їх впливом скорочуються, в них відбувається щось абсолютно чудове — і ми хорошеем на очах. Так усе просто? Поговоримо про це детальніше.

Все починалося не з краси

Ніякого відношення до індустрії краси даний винахід спочатку не мало. Прилади электромионейростимуляции випускалися для медичних фізкабінетів, де і служили вірою і правдою понад 70 років, допомагаючи лікувати ослаблені, атрофовані м’язи хворих людей.

А зменшення целюліту (який, до речі, до 70-х років минулого століття не являв собою ніякої естетичної проблеми), поліпшення зовнішнього вигляду шкіри і її підтягнутість мали місце лише як «побічний ефект» такого лікування.

І тільки з початком боротьби дам всього світу з ненависним целюлітом (з легкої руки Ніколь Ронсар, вперше торкнулася цю проблему в рекламі свого салону краси) апарати ЕМС і перейшли в арсенал прекрасної половини людства, вперто не бажає розлучатися з молодістю і красою.

Халяви не буде!

І все ж поспішаємо вас засмутити: отримати хороший, якісний ефект, лежачи на кушетці, не вийде. Ні, звичайно, можна і так, але навряд чи все зміниться так кардинально, як би нам хотілося — якщо мова йде про ногах, животі і сідницях, а не про особу. Якщо ж взяти на озброєння метод ЕМС та додати до нього спеціальні фітнес-вправи, то можна отримати результат зовсім іншого рівня. Тому встаємо з дивана і йдемо в спеціально обладнаний зал!

Як все відбувається?

У різних спортивно-оздоровчих клубах все відбувається по-різному. Прилад обладнаний або спеціальним костюмом, або просто електродами, які прикріплюються до кожної проблемної групи м’язів. Змусити скорочуватися їх з такою інтенсивністю, як з допомогою цього методу, неможливо навіть при важких фізичних тренуваннях. У даному ж випадку вправи робляться в звичайному або навіть більш повільному темпі, а самі вони дуже прості і нехитрі. Наприклад, просто ходьба. І лише 20 хвилин таких занять прирівнюються до 2,5 години активних занять у спортзалі! Хіба не здорово?

Проте варто зауважити, що і приємного буде мало. Відчуття таке, ніби в різних місцях тіло зводить судома. За станом учасника постійно спостерігає тренер, який контролює не тільки показання приладів, але і стан свого підопічного.

Один з варіантів занять — поділ його на три блоки: кардіо (звичайна ходьба), силовий (присідання або щось інше) і лімфодренаж. Остання частина – сама (а точніше, єдина) «лежача». Зате прилади налаштовуються на високу інтенсивність скорочень, так що земним раєм ці хвилини не здадуться. Але і боляче не буде: все відбувається на рівні відчуттів.

Коли чекати перших результатів?

Відразу ж! Але спочатку це будуть лише відчуття. М’язи здадуться налитими і більш пружними, буде присутній, звичайно, і незначна м’язова біль — як від уроку фізкультури після довгих канікул.

Поступово проблемні місця і візуально стануть виглядати більш підтягнутими, а поверхня шкіри — пружною. Особливо це буває помітно в проблемних випадках на в’ялою (наприклад, після пологів) або нерівній від целюлітних горбків шкіри. А в цілому все залежить від правильного підбору параметрів навантаження, програми і від стану м’язів тіла.

А це не шкідливо?

Імпульси, що посилаються мозком в різні точки нашого тіла, мають електричну природу. Тому вплив слабких електричних сигналів на організм є для нього практично «рідним» управлінням. Принаймні, ті, які моделюються в ЕМС апаратурі. Боятися цього не знати принципів роботи власного тіла. Зрозуміло, у всього є своя міра дозволеного. Тому і щодо часу, і сили впливу на тіло розроблені свої рекомендації, з запасом вкладаються в ці рамки.

Однак є люди з особливою чутливістю організму до електричного струму. Саме тому необхідна процедура індивідуального підбору комфортних допустимих параметрів, а починати завжди потрібно з самих безпечних доз. Крім того, може мати місце ефект звикання, тому завжди має залишатися місце для маневру», тобто запас для збільшення інтенсивності впливу. Слід враховувати і ступінь натренованості м’язів: це теж визначає початкову навантаження.

Як і при будь-яких тренуваннях, м’язи при електростимуляції можна перетреновані. Тому не варто приступати до занять без досвідченого тренера. Хвороби серця, онкологія, порушення кровоносної системи і деякі інші захворювання є протипоказаннями. Визначити допустимість таких занять допоможе лікар.

Метод ЕМС може поєднуватися з іншими методами і навантаженнями.

А можна, я все-таки полежу?

Все-таки велика спокуса начепити на себе електродів і полежати на дивані в очікуванні краси, чи не правда? Ну і нехай це буде довше, зате робити нічого не треба! На жаль, так не вийде. Пасивний фітнес, яким і є ЕМС, не може замінити физнагрузку повністю, оскільки аналогія з природними рухами в деякій мірі ілюзорна. Залишаються «безробітними» зв’язки і суглоби, а самі м’язи не розтягуються, а лише скорочуються.

Зате у методу ЕМС є величезний плюс, те, чого не можна домогтися природними навантаженнями: він одночасно задіє всі м’язові волокна включеною в процес проблемної зони. А наш організм працює мудро і ощадливо, тому можна спустити з себе сім потів, але при цьому давати навантаження на одні м’язи, залишаючи в абсолютному бездіяльності інші.

Електроміостімуляция — це нове слово і в естетичній медицині, і в світі фітнесу. В даний час метод швидко набирає популярність і, як завжди на етапі становлення, великий ризик нарватися на погано підготовлених фахівців. До чого це призведе, зрозуміло зі сказаного вище. Тому, перш ніж «увіткнути себе в розетку, переконайтеся в тому, що дроти вашого здоров’я і краси знаходяться в надійних руках.

Залишити коментар