Що таке дрес-код – «одяг у законі»

Регламент одягу – це абсолютно нормальне явище в сфері ділових відносин. Бізнес диктує свої порядки. «Хочеш, щоб тебе сприймали серйозно – виглядай гідно», – говорить він підприємцям.

Вигляд фірми на пряму залежить від зовнішнього вигляду її співробітників. І ця умова стосується не тільки приватних комерційних підприємств і об’єднань, але і державних установ.

Погодьтеся, було б дивно прийти в поліцейську ділянку або в університет і зустріти там співробітників, які походжають у гавайських сорочках, шортах-бермудах і шльопанцях. Смішно, тому що зараз все вирішує діловий дрес-код, але якби його не було, то наша фантазія цілком стала б реальністю.

Дрес-код – це набір правил, що стосується не лише виключно ділового одягу дрес-код, але регламентує зовнішній вигляд в цілому. Правила, що визначають зовнішній вигляд, є елементом етикету.

Основні сфери dress-code

 1. діловий одяг, офіційна або стримана, спокійних, неагресивних тонів;
 2. мінімум біжутерії і максимум в довжині спідниці, головне – не плутати;
 3. приємний, нерізкий парфум;
 4. макіяж і акуратна зачіска;
 5. доглянутість і охайність.

Закони зовнішнього вигляду, що діють у багатьох громадських місцях – офісі, державних установах, ресторанах, нічних клубах, на урочистих заходах, відрізняються один від одного.

Дрес-код буває різних видів, в залежності від обстановки

 • Офіційний. Йому підпорядковуються працівники фірм, учасники ділових зустрічей і переговорів, здобувачів при прийомі на роботу. Спільні риси: суворість, перевагу чорному і темно-синьому кольору, стриманий макіяж, класична діловий одяг;
 • Smart casual. Позначає «елегантний і повсякденний». Межі вимог трохи розмиті. Його можна назвати міксом офіційного зі стилем одягу на кожен день. Він створений для того, щоб на роботі було зручно. Наприклад, дозволено носити джинси, їх можна підвернути. Але є декілька важливих моментів: для чоловіків обов’язково наявність піджака, сорочки з довгим або коротким рукавом. Стиль не вимагає строгих класичних ліній піджака або жакета. Навпаки, вони можуть бути виконані з м’якого затишного матеріалу, приємних сірих або коричневих відтінків. Для жінок – це спосіб перестати бути нудною на робочому місці. Зі строгим сукнею-футляром можна надіти яскраві туфлі або покрасуватися в джинсах, накинувши поверх бавовняної сорочки трикотажну кофту. Smart causal – це дрес-код, який зазвичай вимагають на бізнес-зустрічах, у навчальних закладах. Він поєднує в собі невимушеність і офіційність ділового стилю одночасно.
 • Дрес-код » black tie. Інтелігентний урочистий стиль, блек тай характерний для офіційних святкових заходів, відвідування оперного театру або світського рауту. Особливостями дрес-коду блек тай є елегантне вечірнє плаття в підлогу для жінок і благородний смокінг з метеликом для чоловіків. Як доповнення яскравий макіяж і незвичайні аксесуари вітаються.
 • Найбільш строгий стиль white tie. Йому слідують кінозірки, з’являючись на червоній килимовій доріжці або лауреати премій в галузі науки і мистецтва, а також запрошені на королівський бал. Довга сукня зі шлейфом, вишукані прикраси, шикарні зачіски і високі шпильки, хутряні накидки – ідеальний образ жінки для white tie. На чоловіках очікують побачити класичні чорні фраки з широкими шовковими вставками на вилогах, під фрак обов’язково надягають білий жилет, на рукава золоті запонки. Все це робить white tie розкішним, високим стилем.
 • Дрес-код коктейль. Тут чоловічий вибір зупиняється на темному костюмі, а жіночий на коктейльній сукні і кокетливих туфлях на високому каблуці. Рекомендована довжина сукні вище коліна. Cocktail одяг зустрічається зазвичай на корпоративних святкових вечірках. Колір сукні варіативний.
 • Костюмовані вечірки. Дрес-код відповідає тематиці вечора: ретро, піратський, мафіозний, давньоримський, східний. Дуже популярні зараз тематичні весілля теж витримують стиль одягу в залежності від теми заходу.

Дрес-код вважається особою фірми, її брендом. Його значимість не можна не брати до уваги.

Доведено, що ідеальний зовнішній вигляд співробітника відіграє велику роль в довірі і розташуванні ділових партнерів до фірми, впливає на успішність укладення договорів, згуртовує колектив будь-якої організації.

Правила одягу дрес-код працівника докладно обумовлюються роботодавцем у договорі, та за порушення співробітник понесе відповідальність.

Залишити коментар