Що таке больовий поріг? Як дізнатися свій рівень больової чутливості?

Всі люди по-різному ставляться до болю: одні з легкістю переносять будь-які маніпуляції, а для інших-звичайна щеплення – серйозне випробування. Чому так відбувається? Це пояснюється тим, що кожна людина має свій больовий поріг.

Вчені довели, що він залежить від індивідуальної здатності переносити неприємні відчуття, яка формується на генетичному рівні.

Низький і високий больові пороги залежать від природи.

Цей показник не менш важливий, ніж зріст, вага, група крові, тому важливо отримати максимум інформації про цю характеристику власного організму і знати, як підвищити больовий поріг.

У чому вимірюються больові відчуття?

Може бути, у наших криках і муки? Або в кількості нервових клітин, що загинули на піку болю? Дізнатися больовий поріг можна за допомогою спеціального пристрою – альгезиметра. Принцип його дії такий: поступово збільшується сила електричного струму, визначається співвідношення показників тиску, нагрівання певних ділянок шкіри. Прилад фіксує відповідь організму на подразники і визначає поріг больової чутливості.

Щоб розібратися, як дізнатися свій граничний больовий поріг, необхідно розуміти, що природа поділила всіх людей на 4 ноцицептиных типу:

  • Низький поріг і інтервал переносимості. Людям, які належать до цього типу, категорично протипоказані всі неприємні відчуття і фізичні страждання. Це стосується не тільки дівчат, але і чоловіків. Вони дуже чутливі до будь-якої болю і не здатні її терпіти. Такі натури схильні до меланхолії, люблять самотність. Вони скептично сприймають всі заклики взяти себе в руки перед будь-якою процедурою, адже з природою сперечатися неможливо. Всі маніпуляції краще проводити під анестезією, щоб не виник больовий шок;
  • Низький поріг і великий інтервал переносимості. Людина цього роду теж дуже важко переносить біль, але має мужність зробити над собою зусилля. Такі люди здатні підтримувати оточуючих, переживати їхні страждання і відчувати повноту буття. Їм буде легше витримати неприємні відчуття, якщо попередньо вони підготувалися морально. Допоможуть невеликі психологічні тонкощі: потрібно уявити біль у вигляді повітряної кульки і відпустити його в небо. Або створіть інший спосіб і подумки передавайте його вогню;
  • Високий поріг і невеликий інтервал переносимості. На початку люди цього типу можуть здатися жорстоким, але як тільки відчуття посиляться, тут же слід бурхливий відповідь організму. Під маскою спокою зберігається дуже багато емоцій, тому в людини можуть бути різкі зміни настрою і емоційні сплески. Постарайтеся взяти себе в руки і не дозволяйте переживань вивести вас з рівноваги. Добре допомагає заспокійливий чай, болезаспокійливі настої трав;
  • Високий поріг і великий інтервал переносимості. Люди цього роду асоціюються зі стійким солдатиком. Вони зовсім не відчувають страху перед болем. Особливо дивує це якість у жінок. Але така байдужість до фізичних страждань пояснюється не величезною мужністю і силою волі, а слабкою сприйнятливістю до болю. Такі люди рухливі, активні, упевнені в собі і завжди прагнуть бути лідерами. Вони обожнюють перебувати в центрі уваги і не переносять самотності.

Як збільшити больовий поріг?

Ноцицепторы – це зони закінчень нервових клітин, які вкриті оболонкою.

Вони розташовані по всьому тілу:

  • на шкірі;
  • слизових;
  • на внутрішніх органах.

Це своєрідні датчики, які аналізують больові відчуття. Особливості їх функціонування, кількість, ступінь сприйнятливості – це ті чинники, які визначають рівень больового порогу у чоловіків і жінок.

Регулярне вплив на ці зони формує «імунітет» до зовнішніх подразників.

Щоб протибольова система організму працювала ефективно, потрібно тренувати ноцицепторы, наприклад, лежати на килимі з голок, поступово збільшуючи час процедури.

Якщо вас цікавить, як трохи знизити свій больовий поріг, необхідно знати важливий нюанс: страх посилює фізичні страждання, а агресія – притуплює. Якщо вас чекає неприємна процедура, попрацюйте зі своєю підсвідомістю і знайдіть свій стимул, який «зарядить» вас потрібної злістю.

Щоб збільшити свій поріг переносимості болю, ведіть здоровий спосіб життя.

Під час фізичної активності виробляються енкефаліни і ендорфіни, які є знеболюючими речовинами. В організм має в достатній кількості надходити вітамін Ст. Регулярно робіть дихальну гімнастику. Такі заходи допоможуть знизити рівень ваших фізичних страждань.

Якщо ваша дитина або кохана людина абсолютно не виносить болю, не поспішайте звинувачувати його в м’якотілості і слабкості.

Швидше за все, така реакція організму на фізичні подразники – його генетична особливість.

Залишити коментар