Що таке алкогольне отруєння і як з ним боротися?

Низка свят, зустрічі з друзями, корпоративні вечірки – на всіх цих і багатьох інших заходах люди зазвичай вживають спиртне. За веселощами, дружнім спілкуванням можна не замінити, як прийнята доза давно перевалила за норму. У цих випадках настає алкогольне отруєння, яке позначається не лише на емоційному, а й на фізичному стані людини.

Визначити його можна за багатьма ознаками, і чим раніше це буде зроблено, тим краще. Цей стан може бути досить небезпечним, аж до трагічного результату.

Ознаки недуги

Коли спиртне застосовується в невеликих кількостях, в результаті людина відчуває розслаблення, легку ейфорію, поліпшення настрою, йому стає легше спілкуватися з людьми, в тому числі, якщо до цього відчувався дискомфорт.

Середня ступінь сп’яніння може супроводжуватися незначним порушенням координації рухів, підвищується емоційність при спілкуванні, можуть знижуватися інтелектуальні здібності (при цьому людині зазвичай здається, що він рясніє дотепністю).

Дані стадії не є отруєнням, а симптоми, які їх супроводжують, пройдуть самі собою, коли настане протверезіння. Але якщо вчасно не зупинитися і продовжувати вживати спиртне, настає більш важка стадія, яка викликає інтоксикацію організму.

Цей стан важливо своєчасно виявити, а симптоми, які свідчать про отруєння алкоголем, такі:

 • Почервоніння шкіри;
 • Нерозбірлива, як правило, гучна мова;
 • Розширення зіниць, блиск в очах;
 • Порушення координації рухів, міміки;
 • Ослаблений пульс;
 • Рясне потовиділення.

У цьому стані може з’являтися агресія, нетерпимість до критики своєї персони, навіть якщо вона жартівлива або цілком нешкідлива.

У людини нерідко спостерігається порушення серцебиття (прискорюється або сповільнюється).

Якщо ці ознаки алкогольного отруєння проігнорувати, стан погіршиться, особливо якщо який випиває не припинив вживати спиртне.

Наслідки інтоксикації

Перебуваючи у стані сп’яніння, людина може не розуміти, чим воно здатне обернутися.

Крім того, що настане протверезіння абстиненція, що супроводжується головними болями, нудотою, блювотою, загальним нездужанням, наслідки можуть бути більш серйозними, якщо вчасно не надати людині лікування.

Ось деякі з них:

 • Одним із захисних механізмів організму при інтоксикації є блювота. Людина, яка не може контролювати свій стан, може захлинутися власними блювотними масами уві сні;
 • При інтоксикації настає зневоднення, що призводить до судом. Вони ж можуть стати причиною пошкодження мозку. У важких випадках можливий трагічний результат;
 • До таких видів отруєння, як алкогольне, варто поставитися з побоюванням ще й тому, що спостерігається зниження температури тіла. Якщо зниження буде інтенсивним, також може наступити смерть;
 • Якщо є проблеми з серцем, воно може не витримати і зупинитися;
 • З-за того, що дихання уповільнено, воно теж може раптово припинитися.

Як бачимо, таке отруєння може закінчитися вельми трагічно, якщо нічого не робити, помітивши, що ви або хтось із вашого оточення знаходиться в такому стані.

Алкогольна кома

Цей стан дуже небезпечно, тому важливо своєчасно його розпізнати.

Зробити це можна за такими симптомами:

 • Втрата свідомості. Це перший симптом коми. Важливо не сплутати його зі сном, в чому допоможуть інші
  ознаки;
 • Зниження або втрата рефлексів. У ряді випадків активізуються тільки деякі з них – хапальний і смоктальний, а ось колінний рефлекс зазвичай втрачається;
 • У деяких випадках може спостерігатися несвідома рухова активність;
 • Про те, що людина потребує лікування алкогольного отруєння вже не тільки в домашніх умовах, але, швидше за все, за участю «швидкої допомоги», підкажуть і зіниці очей. Може спостерігатися як їх звуження, так і розширення. Нерідко можна побачити, що ці процеси чергуються в хаотичному порядку. Іноді кому супроводжує анізокорія, при якій діаметр зіниць різний.

При цьому може відкритися блювання, затрудниться дихання, запасти язик. Всі ці симптоми дуже небезпечні, вони можуть призвести до летального результату. Нерідко ознаками коми є мимовільна дефекація і сечовипускання.

Лікування

Коли людина в такому стані, йому необхідна перша допомога при отруєнні алкоголем. Незважаючи на те, що ви готові її надати, необхідно викликати «швидку», особливо якщо пацієнт знаходиться в комі. Тим часом можете зробити наступні кроки. Укладіть людини на ліжко, обов’язково на бік. Слідкуйте за тим, щоб він не перевертався на спину. Якщо це відбудеться, він може захлинутися блювотними масами у разі відкриття блювоти.

До речі, останню бажано викликати штучно, якщо вона не відкрилася мимовільно. Робити це потрібно, тільки якщо алкогольне отруєння не призвело до коми, тому що, в іншому випадку, не виключено захлебывание.

Провітріть приміщення, а якщо отруєний у свідомості, виведіть його на свіже повітря. Не слід давати людині якісь препарати.

Вступивши в реакцію, компоненти ліків та спиртного можуть призвести до ще гірших наслідків. Нерідко при лікуванні отруєного в домашніх умовах йому готують каву.

Не варто цього робити, а краще приготувати зелений чай, що володіє антиоксидантами, завдяки яким він виводить токсичні речовини з організму.

Ні в якому разі при інтоксикації не можна:

 • Дозволяти отруївся продовжувати вживати спиртне;
 • Схиляти людину до фізичної активності;
 • Залишати його без нагляду.

Якщо у отруєного кома, потрібно:

 • Провести штучне дихання, якщо воно зупинилося;
 • Дати понюхати нашатир;
 • До приїзду «швидкої» стежити, щоб голова людини перебувала на боці.

Проводити очищення організму за допомогою блювоти в таких випадках не можна. Є і народні методи
лікування інтоксикації. Вони доречні, якщо отруєний у свідомості, здатний говорити і як кажуть, стояти на ногах, хай навіть невпевнено. Можете дати йому відвар коренів цикорію. Дозування – 1 ст. л., частота – 4 рази/добу. Слід приймати сік з кореня селери в дозуванні 1 ст. л., з частотою 3 рази/день. Лікування народними засобами передбачає також рясне пиття і приймання коштів, відновлюють печінку.

Народна мудрість говорить, що самий вірний спосіб убезпечити себе від цього небезпечного явища – менше пити. Але якщо таку пораду вам не підходить, намагайтеся вживати тільки якісні напої, рясно їсти під час застілля (бажано м’ясо, картопля, калорійну їжу), пити невеликими дозами.

Перед застіллям теж потрібно щільно поїсти.

Залишити коментар