Що робити з розірваною підошвою?

Треба сказати відразу: вирішуючи проблему, чим заклеїти тріснуту взуттєву підошву, варто одночасно налаштовуватися на купівлю нової пари. В домашніх умовах якісний ремонт провести неможливо. Підошва піддається постійному навантаженні, і навіть найміцніші суперсучасні кошти не зможуть надовго забезпечити ізоляцію стопі.

При ремонті в фабричних умовах ремонт підошви проводять з допомогою заміни. Дуже часто при цьому процесі взуття втрачає форму, вигляд у неї стає непрезентабельний. Якщо немає можливості придбання нової пари, або до взуттєвого магазину не в ніж дійти, доведеться думати, чим заклеїти лопнувшую підошву взуття.

Позбавляємося від дірки своїми силами

Чим заклеїти підошву зимового або осіннього взуття? В якості підручного засобу підійдуть клей «Момент», епоксидний герметик «Очманілі ручки», засіб з поліуретаном «Десмокол». До кожного клею прикладена інструкція, на яку треба орієнтуватися при роботі.

Також слід враховувати, що ці кошти – токсичні. При попаданні на слизові оболонки їх потрібно миттєво змивати струменем проточної води.

Алгоритм роботи:

  • Оскільки зимова або осіннє взуття в більшості випадків має підошви стільникової конструкції, то спочатку доведеться зайнятися сотами. Гуму, яка їх прикриває, доведеться зняти на таку площу, щоб прибрати з отворів всю накопичену бруд. Іноді доступ до стільників здійснюється з боку устілки, яку при чищенні отворів доводиться повністю видаляти;
  • Стільники потрібно засипати дрібними шматками мікропори і залити силіконовим герметиком, добре уплотнив;
  • Перед тим як заклеїти лопнувшую підошву, потрібно буде почекати, щоб герметик висох і затвердів;
  • Далі вирізують шматок гуми або мікропори, який входить в дірку – якщо вона об’ємна, або запресовують дрібні отвори сумішшю тирси мікропори і герметика;
  • За розміром взуття вирізають підошву з тонкої гуми, наклеюють за допомогою вже підготовленого клеїть засоби по всій площі взуття;
  • Ставлять черевики або чоботи під прес.

Скільки часу необхідно клеї до повного висихання, зазначено в інструкції.

Як заклеїти в підошві літнього взуття дірку? Діяти слід за таким же алгоритмом, тільки клопоту належить менше.

Якщо сандалі клейові, то краще придбати в майстерні гумову підошву, і приклеїти її своїми силами за допомогою гумового клею. Це виходить зробити, коли у взуття суцільне підставу. Іноді до річної легкого взуття прикріплюються підошви тільки по контуру. У цьому випадку сандалі доведеться викидати.

Ремонт спортивного взуття

Як заклеїти підошву на кросівках, коли в них з’явилася дірка з-за того, що наступили на щось гостре? Якщо тренувальний процес проходить у спортивному залі, відмовлятися від улюбленої пари кросівок не доведеться.

З вітчизняних клеїв краще всього скористатися епоксидним, призначеним спеціально для взуття. Вартість його невисока.

Краї дірки в підошві потрібно ретельно зачистити і знежирити розчинником. Коли все просохне, наносять правильно розведену епоксидку.

Якщо діра велика, в неї потрібно вкласти сітку зі скловолокна – вона називається серпянкой. Поки клей підсихає, місце дірки зовні краще заклеїти малярським скотчем, щоб підошва залишилася рівною.

Ідеальний варіант клеїть засоби – це американський клей Seamgrip. Їм заклеюють гумові човни. Якщо вдасться його придбати, розлучатися з улюбленою парою кросівок не доведеться довго. Це єдиний клей, який повністю вирішує проблему, чим заклеїти гумову або поліуретанову підошву.

Але якщо є можливість придбати клей цієї марки, то навряд чи не буде грошей на покупку взуття. Його вартість досить висока.

Імпортні епоксидні суміші виду Done Deal краще вітчизняних клеїв, але довговічності кросівок при їх використанні обіцяти не можна.

Як заклеїти порвану підошву на ковзанах? Все залежить від матеріалу, з якого зроблена підошва на ковзанах і місця розташування дірки.

Дешеві ковзани закріплені практично на картоні, і впоратися з проблемою допоможе будь-епоксидний клей, якщо дірка на підошві не в місці закріплення лез. У цьому випадку черевики доведеться викидати. Крутний момент зведе всі зусилля до нуля.

Точно так само доведеться вчинити і з дорогими ковзанами – міцне закріплення лез після ремонту не зможе забезпечити навіть самий дорогий клей.

Дірки збоку черевиків або на носку ще можна намагатися заклеювати самостійно, але деформований черевик не гарантує стійкості. Домашній ремонт спортивного взуття варто проводити тільки у разі дрібних пошкоджень.

Дорогі ковзани з шкіряною підошвою заклеюють спеціальною взуттєвим клеєм для ремонту шкіряних виробів. Якщо місце, яке належить заклеїти, ретельно знежирити, заповнити отвір сумішшю з обрізками шкіри, запресувати, то цілісність підошви відновиться.

При ремонті дорогий спортивного взуття є сенс купувати дорогий клей. Якісна спортивна взуття коштує набагато дорожче упаковки з клеїть засобом.

Чим заклеїти підошву, тріснуту впоперек, у взуття не варто замислюватися. В домашніх умовах впоратися з ремонтом неможливо. Та й вірити приватним шевцям, які обіцяють вирішити проблему установкою профілактики, не слід. Дійти після такого ремонту встигаєш тільки до дверей шевської майстерні. При ремонті потрібна повна заміна «запчастини».

Нюанси роботи

Щоб взуття прослужила ще деякий час, потрібно знати такі нюанси ремонту:

  • всі поверхні перед нанесенням клею очищають і знежирюють, ретельно просушують;
  • клейкі засіб наноситься шаром товщиною не більше 3 мм;
  • перед з’єднанням деталей клей витримують близько 10 хвилин;
  • взуття повинна лежати під вантажем не менше 10 годин.

Вантаж потрібно підбирати так, щоб взуття не деформувалася. Якщо в наявності є взуттєва колодка, за форму улюблених черевиків або туфель хвилюватися не доведеться.

І все ж варто замислитися про варіант придбання іншої пари взуття. Після лагодження підошви з допомогою навіть супер якісного клею туфлі або черевики дуже швидко вийдуть з ладу.

Залишити коментар