Що робити, якщо зводить руки? Як визначити причини судоми руки?

Іноді трапляється так, що судомить руки. Вони можуть онемевать по черзі або одночасно, під час сну або після пробудження. Якщо зводить праву або ліву руку, причин цього явища може бути багато.

В деяких випадках досить просто поміняти позу, щоб відновився кровообіг в руці. При передавливании може відчуватися оніміння і легкі больові відчуття, почуття прохолоди.

Чому крутить руки?

Причин цього явища може бути багато. Щоб усунути це неприємне оніміння, необхідно розібратися, чому відбувається поколювання і зводить руки.

Найчастіше судоми провокує неправильна поза.

До небезпечних положень тіла можна віднести наступні:

 • Небажано сидіти в положенні, коли одна нога знаходиться на інший. Порушується артеріальний постачання, що може спровокувати розвиток варикозу ніг;
 • Закинута голова в положенні «сидячи». У такій позі пережимаються артерії хребців, тому порушується постачання крові в голову;
 • Схрещені руки на грудях – пережимаються артерії;
 • Сидіння з зігнутою спиною протягом тривалого часу.

Якщо зводить руки, це може бути симптомом таких захворювань:

 • Остеохондрозу;
 • Мігрені;
 • Міжхребцевих гриж;
 • Цукрового діабету;
 • Дефіциту корисних мікроелементів;
 • Надмірного вживання алкоголю;
 • Ішемічних атак;
 • Деформації суглобів і ураження нервових закінчень;
 • Розсіяного склерозу.

Якщо встановити причину самостійно вам не вдається, і ви не знаєте, що робити, якщо зводить руки, то обов’язково потрібно звернутися до фахівця. Не можна ігнорувати це явище, особливо, якщо воно спостерігається досить часто. Тривожними «дзвіночками» можна вважати слабкість, больові відчуття, втрату чутливості, порушення координації рухів, які з’являються під час чи після оніміння.

Судоми лівої руки

Причинами можуть бути як повсякденні проблеми, так і серйозні захворювання. Перш за все, переконайтеся, що немає здавлювання нервів і судин, виключіть незручне положення кінцівки.

Якщо зводить ліву руку, причини можуть бути наступні:

 • Тривале сидіння на стільці, перекинувши ліву руку через спинку – може статися здавлювання судин;
 • Робота, що вимагає підйому рук вище рівня грудей;
 • Носіння важкої сумки на плечі;
 • Тісні манжети і незручний одяг;
 • Тривале сидіння за комп’ютером;
 • Перебування на морозі тривалий час.

Варто насторожитися, якщо часто німіють пальці лівої руки. Судоми або оніміння мізинця ночами можуть свідчити про недуги серцево-судинної системи, авітамінозі, атеросклеротичних змінах. Коли судома зводить середній або вказівний палець лівої руки – це може бути симптомом неправильної роботи внутрішніх органів, пошкоджень міжхребцевих дисків.

Як лікувати?

Щоб полегшити стан під час спазмів, необхідно знати не тільки причини цього явища, але і що потрібно робити, щоб знизити дискомфорт.

Основне лікування призначає лікар, але є нескладні правила, які допоможуть подолати проблему.

Якщо при тривалій роботі зводить руки, потрібно кожні п’ятнадцять хвилин міняти положення тіла і робити зарядку.

Достатньо кілька хвилин активно порухатися, щоб «розігнати» кров. Струсніть кисті рук, покрутіть ними в різні боки. Щогодини давайте рукам відпочити 5-10 хвилин – це зменшить ризик появи судом і оніміння.

Ефективно усуває судоми рук масаж. Починати необхідно з погладжування, а потім з легким натиском масажуйте ту область, де виникають спазми. Щоб користь була максимальною, застосовуйте ефірні олії: розмарин, лаванду або ялівець.

Судоми лікують голковколюванням. Навіть якщо ви розібралися, чому виникає це явище, схему лікування призначає лікар. Після сеансів поліпшується чутливість нервових закінчень, відновлюються імпульсні сигнали, тому судоми будуть турбувати значно рідше або повністю зникнуть.

Ще один метод боротьби з цією недугою – траволікування. Трави відмінно знімають м’язові спазми і зменшують дискомфорт під час нападів. Гарне спазмолітичний засіб – настоянка з кори калини. Можна приймати по одній чайній ложці два рази на день або втирати в проблемну зону три рази в день.

Ще один перевірений засіб – кінський каштан і індійський лук. З них готують відвари: столову ложку сировини необхідно залити водою (200 мл) і тримати на водяній бані 20 хвилин, але не кип’ятити. Процідіть і робіть локальні ванночки для проблемної ділянки.

Дуже важливо правильно харчуватися. Раціон повинен бути повноцінним і збалансованим. Щодня треба їсти зелені овочі, молочну продукцію, мед, горіхи. Щоб отримувати достатньо кальцію, один раз в день в блюдо додайте подрібнену яєчну шкаралупу.

Судоми можна залишати без уваги, тому що в руках знаходиться багато точок і нервових закінчень, які відповідають за правильне функціонування організму. Тому обов’язково потрібно звернутися до лікаря і з’ясувати, чому зводить руки протягом дня і вночі, і вжити заходів.

Залишити коментар