Що робити, якщо з’явилася шишка на лікті?

Ущільнення під шкірою в області ліктя може свідчити про кілька захворюваннях. Діагноз ставлять на підставі факторів, що передують утворенню шишки, його характеру, локалізації, наявності інших симптомів (пр. хворобливості). Після постановки діагнозу призначається відповідна терапія.

Що це може бути таке і як лікувати шишку на лікті?

Жировик, або ліпома – це ущільнення під шкірою. В основному воно кругле і невелике, але зустрічаються патології і значних розмірів – до 10 см в діаметрі. Цей жировик є доброякісною пухлиною з жирової тканини.

Він рухливий і не викликає болю. Однак велика ліпома може здавлювати навколишні тканини і нервові закінчення, провокуючи помірний больовий синдром. Жирування мають тенденцію до зростання, тому деколи потребують хірургічного видалення.

Якщо на лікті з’явилася безболісна м’яка шишка і лікар підтвердив діагноз, то єдиний метод лікування – операція. Консервативна терапія при наявності ліпоми абсолютно неефективна.

Атерома – це тверде ущільнення у вигляді кулі на згині ліктя або іншому ділянці кінцівки. Як правило, воно безболісне. Переважно атероми утворюються на голові, шиї, спині і на внутрішній поверхні пахв, але не виключено їх поява і на інших частинах тіла. При відсутності дискомфорту хворі рідко звертаються до лікарів.

Нанести візит докторові змушує інфікування новоутворення. У такій ситуації виникає сильна болючість, може спостерігатися збільшення в розмірі. Запалення іноді супроводжується підвищенням температури тіла. При наявності такої патології потрібно робити операцію.

Гематома – наслідок травми. Удар тягне за собою розрив дрібних кровоносних судин, в результаті чого кров проникає в м’які тканини і утворює пухлиноподібне синюшне ущільнення. Розміри і форма гематом значно варіюється (від 1-2 до 15-20 см і більше). Гематома може бути округлої або мати неправильну форму. Колір новоутворення також коливається від червонуватого до чорного. Гематома відрізняється сильною хворобливістю.

Іноді спостерігається локальне підвищення температури, обмеження функцій ураженої кінцівки при пошкодженні руки/ноги. Саме останній симптом є головною відмінністю гематоми від банального синяка. Лікування, як правило, проводиться хірургічним шляхом: гематому проколюють, викачують її вміст і забезпечують профілактику інфікування.

Шишка на лікті може з’явитися при деяких медичних маніпуляціях, наприклад, інтенсивному лімфодренаж. Збільшення лімфатичних вузлів обумовлено надмірною інтенсивністю і помилками в методиці виконання процедури.

Шишка на згині ліктя з внутрішньої і зовнішньої сторони

  1. Гігрома – ущільнення, яке найчастіше локалізується в зоні променево-зап’ясткового суглоба, але буває і на ліктьовому. Зазвичай його поява пов’язана зі структурою суглоба на руці. Зазвичай гігрома не провокує больовий синдром, але при збільшенні в розмірі таке виникає під час руху. Консервативні методи лікування гігроми малоефективні. Операція є єдиним вірним рішенням. Варто відзначити, що якщо гігрома з’явилася, то видаляють її аж до самого суглоба, інакше вона може утворитися повторно;
  2. Лімфаденіт – це запалення лімфатичних вузлів. Останні можуть мати різний розмір, але практично завжди болючі. Зазвичай це захворювання є вторинним, тобто виникає на тлі запалення інших тканин і органів, наприклад, при фурункулі, флегмоні, гидрадените, інфекційних процесах тощо Лікування спрямоване на санацію вогнища інфекції або запалення.

Що робити, якщо був удар ліктем, і на ньому утворилася шишка?

Якщо пошкодження досить серйозне, є больовий синдром, можна підозрювати тріщину, кісткове зсув, защемлення нерва. У такій ситуації потрібна госпіталізація. Якщо утворилася шишка, ні в якому разі не застосовуються різні зігріваючі засоби місцевої дії. Традиційно до забитого місця прикладають холод: пляшку з холодною водою, пакет з льодом, шматок льоду, загорнутий у тканину. Можна скористатися мазями типу «Рятувальник».

Якщо після удару менш серйозні наслідки, в першу чергу потрібно забезпечити спокій ураженій кінцівці. Однак звернення до лікаря теж повинно бути обов’язковим. Він може призначити нестероїдні протизапальні засоби. У діагностичних цілях можуть провести пункційну біопсію. Прискорити процес одужання допомагає лікувальна фізкультура.

Шишка на руці під шкірою вище або нижче ліктя: бурсит

Появі ущільнення завжди сприяє якась причина. Зазвичай остання ховається в травмі, ударі або забитті, рідше – в результаті алергії, порушення обміну речовин, внаслідок інфекції.

Запалення синовіальної сумки в медицині називається ліктьовим бурситом. Це захворювання часто спостерігається у водіїв, а також спортсменів.

У ряді випадків бурсит виникає як вторинна патологія при подагрі, туберкульозі або гонореї. Тому при хворобливості вище ліктя потрібно терміново звертатися до фахівця для постановки діагнозу.Лікар зможе провести диференціальну діагностику артриту, так як ці два захворювання мають схожі симптоми.

Лікувати бурсит починають з усунення причини його появи. Потрібно відзначити, що, як і при будь-яких інших патологіях, чим раніше розпочато лікування, тим краще для хворого. На початковому етапі можна обмежитися консервативними методами, а при тривалому і важкому перебігу захворювання потрібне хірургічне втручання.

Крім шишки бурсит ліктя характеризується локальним підвищенням температури. При гострому запаленні спостерігається сильний больовий синдром, а при хронічному – ущільнення схоже на рубець.

При гострому запальному процесі кінцівки потрібен спокій. На руку накладають що давить пов’язку, роблять зігрівальні компреси, якщо виключено наявність гною. Також необхідні фіксуючі пов’язки. Лікування бурситу після травми передбачає ін’єкції гідрокортизону для знеболювання.

При хронічному запаленні потрібне хірургічне втручання: м’яка шишка розкривається, очищається від запального випоту, промивається антибіотиком або антисептиком. Аналогічним чином лікують гнійний бурсит, але спершу рекомендується провести пункцію. Якщо процедура малоефективна, синовіальну сумку розкривають і видаляють гній. Лікар також може видалити шишку допомогою екстирпації.

Терапія головним чином спрямована на видалення новоутворення. Для цього може застосовувати УВЧ, сухе тепло та інші процедури, рентгенографія і променева терапія. Таке лікування дозволяє купірувати больовий синдром, надати протизапальну дію, швидше відновити пошкоджені тканини.

Здоров’я вам і гарного самопочуття!

Залишити коментар