Що робити, якщо з’явилася дірка в зубі і болить?

Стоматологічні проблеми доставляють дорослим і дітям масу дискомфорту. Починаючи з самого раннього віку, коли діти входять в період дентации, вони відчувають неймовірно сильний біль та інші неприємні відчуття.

Дорослих чоловіків і жінок також нерідко турбує зубний біль, від якої просто хочеться лізти на стіну».

Крім того, в деяких випадках утворюється дірка в зубі, яка не викликає больових відчуттів. Таку ситуацію ні в якому разі не можна ігнорувати. За великим рахунком, вона являє собою початкову стадію руйнування зубної тканини і тому може стати причиною розвитку важких ускладнень.

Чому може з’явитися дірка в зубі?

Причин для появи подібного дефекту всього дві – це механічний скол або каріозна пошкодження. Крім того, отвір в порожнині рота виникає і після видалення будь-якого зубика. Особливо великим його розмір буде в тому випадку, якщо сталося видалення зуба мудрості.

Все ж, у переважній більшості випадків подібний стоматологічний дефект є наслідком розвивається карієсу. При цьому захворюванні порожнину рота вражається хвороботворними бактеріями, що руйнують тканини.

Спочатку утворюється невелика чорна дірка в зубі, яка не болить і не викликає дискомфортних відчуттів.

Надалі, по мірі розвитку захворювання, область ураження поширюється все далі і доходить до пульпи, в результаті чого виникає специфічна реакція на прийом дуже гарячої або дуже холодної їжі. При цьому пульпа часто болить, а інтенсивність болю збільшується в нічний час доби.

Ігнорувати подібні відчуття не можна, оскільки хвороботворні мікроорганізми будуть поширюватися все далі, зачіпаючи все більше тканин. У кінцевому підсумку все це приведе до повної або часткової втрати зубика та значного погіршення стану кісткової тканини.

Що робити, якщо з’явилася дірка в зубі і болить?

Єдино правильний і найбільш мудрий спосіб позбутися від цього стоматологічного дефекту – своєчасне звернення до лікаря. Сучасна медицина пропонує широке різноманіття матеріалів для пломбування різноманітних отворів в зубах і між ними, тому більшість проблем можна вирішити без видалення.

Самостійно виявити дефекти зубних тканин не завжди буває просто, тому рекомендується відвідувати лікаря-стоматолога не менше двох разів на рік навіть у тому випадку, якщо у вас в ротовій порожнині немає видимих проблем. Якщо лікар виявить пошкодження на ранній стадії, він вилікує карієс навіть без знеболювання, оскільки в цьому випадку оброблювана поверхня розташовується далеко від зубного нерва.

Коли дірка в зубі болить, затягувати з її лікуванням не можна, адже больові відчуття означають, що бактерії вже поширилися досить далеко. Багато люди не йдуть до стоматолога і приймають аналгетики, щоб заглушити біль. Така міра, безумовно, помітно покращує стан пацієнта, але вона не вирішує проблему. Якщо досить довго заглушати біль, зубна тканина продовжить руйнуватися, а значить, незабаром видалення не уникнути. Сподіваємося, що ви зробите мудрішими і не будете затягувати зі зверненням в стоматологічну клініку.

Як замаскувати отвір в домашніх умовах?

У деяких випадках у роті чоловіків і жінок з’являється дірка в передньому зубі, яка не болить і не викликає дискомфорту, але при цьому значно погіршує зовнішній вигляд. У такій ситуації відвідати лікаря також потрібно як можна швидше, але зробити це можна не в екстреному, а в плановому порядку.

Звичайно лікарі-стоматологи записують пацієнтів на прийом тільки через кілька днів. До цього часу людині хочеться замаскувати дефект так, щоб оточуючі не могли його помітити. У домашніх умовах це можна зробити за допомогою спеціального засобу Ападент.

Ападент – це зубна паста, яка закладає дірки в зубах. Вона діє аналогічно зубної пломби, яку використовують стоматологи, і навіть частково відновлює зубну емаль. Між тим мудрі люди звертаються до цього засобу тільки до чергового відвідування лікаря. Слід розуміти, що Ападент лише маскує косметичні дефекти, але не виліковує захворювання і не вирішує проблему.

Що робити, якщо болить дірка після видалення зуба мудрості?

Другий, найбільш поширеною причиною виникнення больових і дискомфортних відчуттів в порожнині рота після карієсу є видалення одного або декількох зубів. При цьому в області ясен виникає запалене отвір, яким потрібно досить багато часу для загоєння.

Особливо часто така ситуація спостерігається після видалення зуба мудрості. «Вісімки» мають досить великий розмір і їх видалення є дуже травматичною процедурою.

Щоб полегшити свій стан після видалення зуба мудрості, скористайтесь одним із наступних рекомендацій:

  • візьміть з морозильної камери будь-який предмет, оберніть його тонкою тканиною і прикладіть до тієї щоки, з боку якої болять ясна в результаті видалення зуба мудрості. Потримайте хвилин 5, потім зробіть десятихвилинну перерву і повторіть процедуру ще 3-4 рази. Холод зменшить інтенсивність болю та можливий набряк;
  • якщо ясна болять дуже сильно, випийте знеболююче, наприклад, Кетанов або Найз;
  • починаючи з другого дня після видалення зуба мудрості, полощіть ротову порожнину содовим розчином або відварами шавлії, ромашки, календули та інших лікарських трав;
  • крім того, в лунку, яка утворилася після видалення зуба мудрості, можна покласти спеціальне саморассасывающееся ліки, але зробити це може тільки лікар і тільки при відсутності у пацієнта алергії.

Видалення зуба мудрості завдає удару по всьому організму, тому нерідко після проведення цієї стоматологічної операції підвищується температура тіла.

У такій ситуації одноразово прийміть жарознижуючі ліки, наприклад, Парацетамол або Нурофен, а в разі повторення зверніться до лікаря.

Незважаючи на те що багато людей бояться видаляти «вісімки», побоюючись розвитку важких ускладнень і виникнення сильної болі після видалення, насправді, відкладати цю операцію, якщо вона необхідна, категорично не можна.

Під час проведення щоденних гігієнічних процедур ми не дістаємо зубною щіткою до задньої частини щелепи, тому там дуже часто залишаються залишки їжі, що нерідко призводить до розвитку карієсу.

Лікувати третій моляр практично неможливо, оскільки до нього неймовірно важко підібратися. Це означає, що проблемна «мудрість» продовжить руйнуватися, що може призвести до розвитку важких ускладнень і запалення всієї ротової порожнини.

За таких обставин ви все одно не зможете уникнути видалення, але в цьому випадку вам доведеться розлучитися не тільки з «вісімкою», але і з сусідніми молярами.

Бережіть свої зубки і не зволікайте зі зверненням до лікаря при виникненні болю, а також не ігноруйте обов’язкові профілактичні прийоми стоматолога.

Залишити коментар