Що робити, якщо вкусив шершень?

Якщо ви любите відпочивати на природі, то повинні бути готові, що в теплу пору року вашу фієсту може порушити велика кількість дзижчать комах. Особливу небезпеку таять у собі шершні. Вони жалять людей і тварин без видимих на те причин, а укус шершня дуже небезпечний. Він може призвести до сильної алергічної реакції, а при великій кількості укусів є ризик летального результату. Тому давайте поговоримо про те, що робити, якщо вкусив шершень.

З’ясовуємо симптоми укусу

Напевно, всі ми пам’ятаємо з уроків біології, що, наприклад, оси, здатні вкусити людину або тварину лише один раз, після комаха вмирає. З шершнями все не так. Ці «паразити» здатні нападати знову і знову. Небезпечний шершень ще й тим, що здатний «напакостити» навіть через москітну сітку. Комахи можуть порснути отрутою, який просочиться через сітку і призведе до поразки очей і опіків.

Основні симптоми укусу шершня наступні:

  • Уражене місце починає сильно хворіти і моментально опухає, набуває червоний відтінок;
  • У деяких людей починається нудота;
  • Можуть почати холодеть кінцівки, а шия, вуха і губи придбати синій відтінок;
  • Спостерігається збільшення пульсу;
  • Діти і люди з ослабленим імунітетом після того, як стався укус шершня, можуть впасти в непритомність;
  • Може з’явитися алергічна реакція: утворюються червоні плями на шкірі, вона почне лущитися, іноді тріскатися. Перший час такі явища будуть локалізуватися лише в місці укусу, а потім «розповзуться» по всьому тілу.

Як ви вже зрозуміли, укус шершня тягне за собою наслідки, дуже неприємні для людини. Тому, якщо плануєте відпочивати на природі, то огляньте вибране місце на предмет гнізд цих комах, щоб уникнути неприємностей.

Надаємо першу допомогу

При укусі шершня перша допомога людині повинна бути надана негайно. Найправильніше, що можна зробити – звернутися за кваліфікованою допомогою. Тільки лікар зможе порекомендувати препарати, які впораються з отрутою, що потрапили в організм.

Якщо можливості відвезти потерпілого до лікаря немає, то самостійно огляньте місце укусу. Хоч цей вид жужжавших і рідко залишає жало, але частина «знаряддя» може причепитися. У такому разі обережно вийміть залишки жала пінцетом. Обробіть шкіру антибактеріальним або спиртовмісним засобом.

Для усунення побічних ефектів при нападі комахи прикладіть холодний компрес.

Це допоможе вгамувати біль і зняти набряк. Щоб запобігти у ужаленого людини алергію, дайте йому антигістамінні препарати: Супрастин, Діазолін і т. д. При сильній набряклості місця ураження можна використовувати мазі і креми з лідокаїном. Вони заспокоять шкіру, зменшують свербіння і набряклість.

Не варто легковажно ставитися до укусу легковажно. Так як вплив отрути організмом кожної людини буде переноситися по-різному. До речі, найбільш небезпечним вважається укус в області рота. Така поразка може спровокувати пухлина гортані, а це негативно позначиться на диханні.

Найжахливіші наслідки – блокування рецепторів. При такому результаті потерпілий потребує термінової медичної допомоги. У лікарні, швидше за все, вкушеного поставлять крапельницю з очищаючим розчином, який допоможе вивести отруту з організму. Лікарі оброблять області пошкоджень і дадуть ефективні ліки проти алергії.

Поради, які можуть допомогти

Більшість людей навіть не замислюються, що якщо вони будуть вести себе при нападі дзижчать агресорів, то зможуть уникнути пошкоджень.

Ось декілька порад, що потрібно робити, щоб уникнути укусів:

  • Якщо ви збираєтеся обробляти свою ділянку від скупчення небезпечних комах, то не забудьте користуватись засобами особистого захисту;
  • Потрапивши в місце, де дуже багато дзижчать «ворогів», ведіть себе смирно. Махати руками і бігати не треба. Але вже якщо ви вирішили, що треба рятуватися, то біжіть, але виберіть кінцевою точкою місце, де буде темно або ж ростуть кущі та дерева;
  • Не вбивайте набридаючі ос, шершнів та інших. Розчавивши тільце «ворога» ви видавіть з нього речовина, яка залучить інших особин. Підсумок вбивства – рій розлючених комах;
  • Збираючись відпочивати на природу, одягніться відповідно. Віддавайте перевагу закритому взутті і одязі нейтральних кольорів. Не використовуйте занадто різкий аромат.

Тепер ви знаєте, що для людини укус шершня дуже небезпечний і може спровокувати плачевні наслідки. Тому перша допомога при нападі комах повинна бути надана негайно, не ставитеся до цього несерйозно.

Загалом, якщо хочете бувати на природі, то все у ваших руках, тільки пам’ятайте про безпеку.

Залишити коментар