Що робити, якщо у вас ревнивий чоловік: поради психологів

Ревнощі – неприємне почуття, яке отруює життя і руйнує стосунки. Жити з ревнивим чоловіком досить складно. Але жінка може вплинути на поведінку своєї другої половини і згладити неприємні моменти, якщо буде вести себе психологічно правильно. Що робити, якщо у вас ревнивий чоловік, і що в таких ситуаціях радять психологи?

Як проявляється ревнощі

На думку психологів, ревнощі – непросте почуття, в якому присутній страх втрати, гнів, заздрість, занижена самооцінка і почуття приниженості. Виділяють кілька типів ревнощів:

  • власницька;

  • відображена ревнощі;
  • ревнощі утиску.

Власницькі почуття проявляються, коли чоловік прагне максимально виразити свої лідерські якості і болісно відстоює звання глави сім’ї. Чоловік хоче зробити дружину своєю власністю, повністю підпорядкувати своїй волі і відгородити її від звичного оточення.

Ущемлену ревнощі відчувають невпевнені в собі чоловіки. Вони закомплексовані, тривожні, недовірливі. Усі ці почуття роблять з чоловіка тирана, який самостверджується за рахунок дружини.

Чоловіки, які самі зраджують дружинам, – великі ревнивці. Джерелом відображеної ревнощів є проекція власної невірності на партнерку. Будь-яка зміна в поведінці дружини, змушує такого чоловіка насторожитися, починати шукати і вигадувати причину.

Причини ревнощів

Походження ревнощі психологи відносять до глибоких еволюційним витоків. Головний древній інстинкт, закладений в людині – залишити після себе потомство. Чоловіча ревнощі виникає в результаті того, що чоловік не може бути абсолютно впевнений у своєму батьківстві, на відміну від жінки, яка народжує дитину. У цьому випадку ревнощі змушує чоловіка прагнути до одноосібного володіння жінкою, щоб передати власні гени, а не гени суперника.

Причиною ревнощів може бути характер чоловіка. Занижена самооцінка, висока емоційність, відсутність відчуття безпеки, невпевненість у собі часто призводять до виникнення ревнощів. Такі люди зазвичай дуже вразливі, вони несвідомо надумывают і спотворюють інформацію. Навіть невелике подія (запізнилася на 15 хвилин, не відповіла на дзвінок по телефону) здатне провокувати чоловіка спалахи ревнощів і агресії.

Також причиною ревнощів можуть бути порушення в сексуальних відносинах. Проблеми зі здоров’ям і зниження сексуальної функції змушує чоловіків ревнувати. Чоловік відчуває, що не здатен задовольнити партнерку, і замість того, щоб спробувати вирішити виниклі проблеми, починає відчувати ревнощі і в усьому звинувачувати дружину.

Ревнощі часто поєднується з алкогольною залежністю. Згідно зі статистикою, 30% алкоголіків страждає патологічною ревнощами, що призводить до домашнього насильства.

Як вести себе з ревнивцем

Якщо у сімейних відносинах часто спалахують сварки через ревнощі психологи радять жінці правильно будувати стосунки з чоловіком. Постарайтеся вплинути на самооцінку чоловіка. Обов’язково помічайте його досягнення, навіть невеликі, хваліть його, говоріть про свої почуття до нього, захоплюйтеся їм. Коли ви разом дивитеся фільм, не варто захоплено говорити про акторів, особливо про красивих і молодих. Краще нехай ваші коментарі стосуються жінок, запитуйте коханої, яка з актрис йому подобається.

Розповідайте чоловікові про свої наміри та плани на наступний день. Діліться враженнями й подіями, які відбулися сьогодні. Не затримуйтеся надовго, а якщо бачите, що спізнюєтеся, обов’язково зателефонуйте і попередьте.

Психологи настійно рекомендують не обговорювати з ревнивим чоловіком своїх колишніх чоловіків або коханців. Не варто відкривати душу і ділитися інтимними подробицям колишніх відносин. До хорошого це не приведе, і обов’язково згадається вам в самий несподіваний момент. Тому поводьтеся розсудливо і стримано.

Завжди шанобливо і гідно озивайтеся про чоловіка в колі товаришів по службі, родичів, друзів, як його, так і своїх. Хто-небудь обов’язково розповість чоловікові про ваших словах і ефект буде самий сприятливий. Це не тільки підніме самооцінку чоловіка і дасть йому можливість переконатися у ваших почуттях, але і зробить відносини більш довірливими і міцними.

Якщо вам хтось сподобався, ви дозволили собі захопитися і пофліртувати, ніколи не признавайтесь в цьому. Попалися – брешіть впевнено. Дивіться в очі, чітко викладайте свою версію подій, намагайтеся не червоніти і не бентежитися, всім своїм виглядом показуйте обурення та образу, що вам не довіряють.

Ще один метод, який психологи радять використовувати в боротьбі з чоловічою ревнощами – це відповідь на напад. Влаштовуйте чоловікові емоційні допити і сцени ревнощів, переглядайте його телефон, акаунти в соціальних мережах, докладно розпитайте про всіх записах, коментарях, фотографіях, які там побачите.

Не залишайте без уваги його затримки і запізнення з роботи. Телефонуйте йому протягом дня і цікавтеся де він і чим займається. Це дасть необхідний ефект, тепер чоловік буде витрачати енергію на виправдання, а не на підозри. А ще він зможе подивитися на себе з боку і зрозуміти, як може виглядати непривабливо ревнощі.

Якщо вам доріг кохана людина, і ви хочете не тільки зберегти сімейні відносини, але і зробити їх більш гармонійними, прислухайтеся до рекомендацій психологів. Виправити і переробити ревнивця досить складно, а згладити непривабливі риси характеру вам цілком по силам. Любов, вірність, турбота допоможуть приборкати ревнощі у чоловіка. Якщо не виходить своїми силами, можна вдатися до допомоги фахівця – індивідуальні сеанси психоаналізу і психотерапії. Також досить успішними вважаються сеанси роботи в групі, коли люди, об’єднані спільною проблемою збираються разом, щоб поділитися своєю історією і почути про схожі проблеми інших людей.

Залишити коментар