Що робити, якщо собаку рве білою піною?

Тварини, як маленькі діти, всі відчувають, багато розуміють, але говорити не можуть. Собака або кішка не може підійти і поскаржитися на біль у шлунку або в горлі.

Тому власники повинні бути уважнішими до своїх вихованців і розуміти їх стан без слів. Для цього треба знати кілька характерних симптомів.

Вашу собаку вирвало з піною один-два рази

Власників нерідко турбує питання, чому собаку рве білою піною. Однократна блювота може виявитися ознакою переїдання або шлунок відреагував блювотою на надмірну активність або грайливість, яку собака дозволила собі відразу після їжі.

Блювоту з білою піною може спровокувати також неякісна їжа. Собачий шлунок – не смітник і не намагайтеся згодовувати їй зіпсовану, несвіжу їжу, тільки тому, що шкода викинути. У такій їжі з’являються патогенні бактерії, здатні спровокувати нудоту, блювоту і навіть пронос.

Намагайтеся, щоб у їжу вашого вихованця потрапляло якомога менше прянощів, особливо, що мають гострий пекучий смак. Вони здатні викликати непотрібну скоротливу активність шлунка та стравоходу, які ведуть до блювоти.

Блювота може бути викликана тим, що неправильно складений собачий раціон. Це може статися, коли собаку годують їжею марки від невідомих виробників або при змішуванні кормів з людською їжею. В раціоні собаки повинні бути м’ясні продукти, але не давайте їй шматки жиру. Найімовірніше, організм відкине жир, і її вирве.

Іноді, відчуваючи нудоту, собаки поїдають траву з метою викликати блювоту. Дозвольте їй зробити це. Після того як її вирве, вона буде відчувати себе набагато легше. Тварина, таким чином, чистить свій шлунок.

Таку блювоту можна назвати профілактичної. При цьому песик активний і життєрадісний. Він охоче грає, спілкується з господарями і дітьми або спить, згорнувшись калачиком.

Якщо пес довго лежить на боці,тварина краще показати ветеринару.

Блювота у собаки зі слизом

Коли собаку рве білою піною зі слизом, це може говорити про те, що під час їжі вона заковтнула повітря, який змішався з вмістом шлунка. Це і послужило причиною того, що вашого вихованця рве.

Але якщо колір слизу має жовтий або зеленуватий відтінок, то це вказує на захворювання печінки, жовчному міхурі або говорить про гастриті. Гастрит може супроводжуватися запахом з рота, підвищенням температури, апатичним станом. У собак, які страждають гастритом, блювання з’являється вранці. Піднялася температура у собаки легко визначається по сухому гарячому носі.

Якщо блювота супроводжується запором, тварина не може сходити в туалет, це говорить про непрохідності кишечника – теж досить небезпечний стан, що вимагає консультації лікаря.

На серйозні проблеми зі здоров’ям вказує наявність крові у вмісті блювоти. Можливо, собака проковтнула щось гостре, що травмує її кишечник, або у неї завелися гельмінти, що вражають не тільки слизову оболонку, але і стінки шлунково-кишкового тракту. У першому випадку вашому улюбленцю потрібно рентген і, можливо, допомога хірурга. Наявність глистів покажуть аналізи.

Якщо собаку рве білою піною і трясе при цьому, то, ймовірно, вона чимось отруїлася. При отруєнні можлива поява крові та слизу у вмісті блювоти. Дайте їй таблетку вугілля. Шкоди від цього не буде, а токсини будуть нейтралізовані. Поставте воду. Нехай більше п’є.

Кашель супроводжується блювотою з піною

  • Одно-дворазовий кашель, нехай навіть з блювотою, загрози не представляє. Можливо, собака вдавилася і, откашлявшись, буде почувати себе, як і раніше бадьоро.
  • Але коли собака часто кашляє, то повторюваний кашель з блювотними виділеннями і піною може бути ознакою застуди і захворювання легенів. Особливо небезпечне переохолодження для собак з короткою шерстю, не дуже адаптованих до російських морозів.
  • Причиною кашлю може стати сезонна алергія. Але, крім рослин, алергенами можуть виступати дезодоранти, препарати від комах, інші речовини побутової хімії.
  • Особини старше 10 років схильні до набряків легенів, що виникають на тлі серцевої недостатності. У цьому випадку собака сильно кашляє і рве білою піною, що говорить про те, вашому вихованцеві цьому віці потрібні лікарська і вітамінна підтримка. Іноді на набряк легенів і непрохідність дихальних шляхів вказує той факт, що собаку рве білою піною, і вона важко дихає.
  • Серед собак поширене інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом – аденевриоз. При цьому захворюванні собака кашляє і рве білою піною. Потім з’явиться набряк лімфовузлів, підніметься температура, собака стане апатичною і млявою. Аденевриоз – захворювання серйозне, схоже з гепатитом. Тому не відкладайте лікування на потім і не намагайтеся займатися самолікуванням, а ведіть свого улюбленця у ветлікарню.

Проблема в головному мозку

Таке трапляється рідко, але все ж має місце. Травми і патологічні пошкодження головного мозку, пухлини у головному мозку супроводжуються порушенням координації рухів, млявістю, і, звичайно, собаку рве білою піною: що робити в цьому випадку? У плані самолікування – нічого. Тільки звертатися до лікаря.

Блювота може бути викликана також передозуванням деяких лікарських препаратів. Якщо під час прийому ліків собаку рве постійно, це свідчить про непереносимість якогось препарату або про передозування. Повідомте про це лікуючого ветеринара, щоб він переглянув схему лікування.

Обережно: аскаридоз

Аскаридоз, як правило супроводжується різкою втратою ваги при відсутності температури. Коли собаку рве білою піною, вона нічого не їсть і тільки п’є багато води, це говорить про те, що стан критичний. Потрібно терміново давати їй препарати, які лікують від аскаридозу. Тільки будьте обережні з дозуванням, щоб не отруїти тварина.

Аскариди здатні оселитися в легенях собаки, і це обов’язково спровокує кашель. Важливо знати, що аскаридоз не супроводжується зростанням температури. Ніс у вашого чотириногого друга впродовж всієї хвороби залишається холодним і вологим. Це ще може обдурити власника собаки, тому що люди звикли визначати хворобливий стан за збільшеною температурі тіла. Хвора аскаридозом собака худне на очах. У неї в прямому сенсі залишається на тілі «шкіра та кістки».

Якщо своєчасно не вжити заходів проти аскарид або інших не менш підступних гельмінтів, собака протягом 3-х місяців після зараження може загинути. Але якщо з’явилася блювота, собака нічого не їсть, а тільки п’є, у вашому розпорядженні залишилося не більше 3-7 днів. Покваптеся. Які краще давати препарати і в якій кількості, залежить від ваги тварини. Ліки і дозування бажано узгодити з ветеринаром. Обмежте на час хвороби контактування дітей з собакою.

Після лікування собаки від гельмінтів обов’язково помийте підлогу в квартирі з антисептиком, прокип’ятіть собачу посуд, щоб не відбулося повторного зараження.

Будьте уважні до свого улюбленця, за його станом і настроєм можна зрозуміти, коли йому погано і коли він потребує вашої турботи. Собаки – дуже вдячні тварини, вони обов’язково дадуть вам відповідь на турботу любов’ю і вдячністю.

Залишити коментар