Що робити, якщо пральна машина стрибає при віджиманні?

Кожна господиня намагається оптимізувати процес прання, тому до купівлі пральної машинки підходить відповідально. Але іноді щасливу власницю нової техніки чекає розчарування – пральна машина сильно стрибає при віджиманні. Якщо видимих причин для цього немає, то кому-то така «поведінка» може здатися нормальним. Якщо змиритися з цим, то з часом ситуація ще більше погіршиться. Що ж робити і які заходи вжити, якщо пральна машина стрибає при віджиманні?

Причини стрибків можуть бути різні, але вібрація завжди свідчить про неполадки. Якщо діяти, то навіть нова техніка може вийти з ладу назавжди.

Чому так буває?

Найчастіше вібрацію техніки провокують такі фактори:

  • Нерівна поверхня, на якій стоїть ваша помічниця. Якщо підлогу зроблено з дощок і прогинається, вібрація буде збільшуватися. Те ж саме стосується і нерівній поверхні. В першу чергу перевірте ніжки машинки. Іноді вони відкручуються, тому машинка стає нестійкою. Щоб вирішити проблему, необхідно кожну ніжку закріпити контргайкою;
  • Несправність амортизаторів. Вони застосовуються для того, щоб запобігти коливання бака і виключити удари на корпус. Перевірити їх роботу легко: відкрийте дверцята машинки, потягніть її на себе, а потім відпустіть. Якщо вона почне колихатися з боку в бік – їх необхідно поміняти. Можуть бути пошкоджені обкладки з пластику або інші частини, які відходять від бака. Якщо ви хочете замінити їх самостійно, від’єднайте амортизатор, знявши його з кріплення. Після цього можна встановлювати нові деталі;
  • Проблема з противагами. Якщо разболталось кріплення або противагу зіпсувався, пральна машина стрибає. Ці блоки досить важкі і міцні, частіше виходить з ладу кріплення;
  • Зносилися підшипники. Вони можуть руйнуватися від підвищеної вологості. Машина почне видавати скрегіт, а потім з’явиться вібрація при віджиманні. В цьому випадку користуватися машинкою можна – якщо підшипник «розлетиться», можуть постраждати й інші деталі. Самостійно змінювати його не рекомендується, якщо у вас немає досвіду;
  • Ви забули зняти транспортувальні болти. Вони встановлені на всіх нових машинках. Це і є відповідь на питання: «Чому стрибає при віджиманні нова пральна машина?». Такі болти використовуються для того, щоб барабан був надійно зафіксований і не пошкодився під час перевезення. Коли ви привезете техніку додому, обов’язково зніміть їх, незалежно від того, яка модель вашої машинки. Закріплений барабан вібрує дуже сильно, що викликає знос вузлів;
  • Нерівномірно розподілилося білизну в барабані. Спробуйте розкласти всі речі акуратно – якщо машинка перестала вібрувати, то причина була саме в цьому.

Це найчастіші проблеми, які спричиняють несправність. Пам’ятайте, що якщо пральна машина почала сильно стрибати при віджиманні, то вона може не тільки зламатися, а й завдати шкоди оточуючим предметам. Всі її вузли при скачках відчувають сильну навантаження. Поступово вона почне виходити з ладу, а ремонт може виявитися дорогим. Незалежно від того, чому вона «танцює», в найбільш важких випадках реанімувати її не вдасться.

Легка машинка?

Чому ще стрибає пральна машина при віджиманні?

При виборі агрегату жінки не завжди помічають, що одна модель може бути легше всіх своїх «конкуренток». Вже при першій пранні господиня бачить, що техніка почала скакати навіть на прогумованому килимку. В цьому випадку потрібно закріпити її – вам допоможе гумовий клей.

Перевірте ніжки «пралки» і встановіть їх по рівню. Змастіть ту поверхню, яка прилягає до підлоги, клеєм. Можна використовувати тільки гумовий клей.

Не чіпайте машинку 24 години, а коли час закінчиться, можна приступати до прання.

Якщо ви добре нанесете клей і почекаєте, поки він повністю висохне, навіть при сильній вібрації ваша помічниця не буде скакати по всій підлозі ванної кімнати.

Алгоритм дій

Перш ніж викликати майстра, спробуйте визначити причину стрибків самостійно. В першу чергу огляньте підлогу, на якому стоїть агрегат. Він повинен бути жорстким, монолітним. Якщо підлога з дощок, зверху можна покласти тверду основу.

Перевірте рівень ніжок. Під час користування вони можуть відкручуватися, тому порушується стійкість. Кожну ніжку необхідно оглянути окремо, потім відрегулювати і закріпити за допомогою контргайок.

Якщо на перших двох етапах ви проблем не виявили, приділіть увагу амортизаторам. З часом вони зношуються і виходять з ладу. Щоб їх оглянути, треба відкріпити задню або передню стінку. Від’єднайте кріплення і перевірте його «хід» – якщо він відрізняється легкістю, то з’являється вібрація. Щоб виправити ситуацію, поміняйте амортизатор.

Противаги виготовляють з пластику або бетону, а вони фіксуються за допомогою болтів. Бетонні деталі частіше доставляють незручності – вони в ході експлуатації кришаться, з’являються тріщини. Якщо розхиталися болти, то необхідно підсилити кріплення.

Господині перед покупкою замислюються над тим, яка пральна машина не стрибає і не вібрує при віджиманні. Потрібно розуміти, що будь-яка техніка вимагає дбайливого звернення. Щоб машинка прослужила вам довгі роки, необхідно правильно завантажувати білизну.

Якщо створюється дисбаланс, то агрегат буде підстрибувати.

Не завантажуйте речі цільним грудкою і не перевищуйте зазначену вагу – цього робити не можна. До того ж, оскільки якість прання буде набагато нижче.

Залишити коментар