Що робити, якщо побив чоловік, і як жити далі?

Багато жінок, що знаходяться як в офіційному, так і цивільному шлюбі, стикаються з насильством своїх партнерів. Як же так виходить, що сильна стать, якому по природі належить захищати і оберігати слабких, піднімає руку на найдорожче, що у нього є і що робити в цьому випадку?

Причини конфліктів

Що робити, якщо вас побив чоловік?

В першу чергу не терпіти і прощати образи. Жінки, які залежать від своїх чоловіків матеріально або морально, самі обирають роль жертви і грають її, дозволяючи, так-так, саме дозволяючи агресорам знущатися над собою і далі. Чоловік, відчуваючи себе безкарно, ніколи не зміниться і не зробить спроб змінитися внутрішньо.

Він увійшов в раж, йому подобається приносити біль і приниженням своїм близьким, а значить, терпіти побої від нього доведеться постійно.

Звичайно, бувають ситуації, коли жінка сама провокує чоловіка на конфлікт: пара вариться в цих «африканські пристрасті», а потім також бурхливо мириться. Це зовсім інше. Втім, є сім’ї, де побиття було разовим і більше не повторюється, і дружина, як правило, знає, що його спровокувало та вживає заходів щодо недопущення подібних ексцесів.

Але там, де є проблеми з психікою, особистісна деградація, підживлена наркотиками або алкоголем, немає шансів на виправлення становища, що склалося. Жінці терміново потрібно приймати заходи і шукати способи тримати кривдника в узді, якщо, звичайно, вона планує жити з ним і надалі. Повторююсь, багато хто вибирає позицію жертви, на всі запевнення знайомих і родичів кажучи, що якщо вони напишуть заяву в поліцію, він їх повбиває.

Насправді все з точністю до навпаки. Хоча б раз викликавши наряд на будинок, можна надовго втихомирити забіяки, якщо не назавжди. Особливо якщо у нього були приводи в міліцію або він бував у місцях не настільки віддалених. Йому не захочеться потрапити туди знову, і він буде вести себе тихіше.

Як жити далі, якщо вас побив чоловік?

В першу чергу гарненько подумати, а чи потрібен такий чоловік
взагалі? Відмовки що мені нікуди йти, та й дітям потрібен батько, м’яко кажучи, некоректні. Пам’ятайте, що ви ламаєте психіку своєї доньки чи сина, проживаючи на одній території з таким садистом, адже ви піддаєте себе і дітей смертельної небезпеки.

Тільки на мить уявіть, що з ними буде, якщо вас не стане?

Краще бути живою, але перебиватися де-то з хліба на воду в орендованій кімнаті в комуналці, ніж мертвою, але в звичних для вас умовах. Якщо побиття було разовим і благовірний розкаюється у своєму вчинку, то можна дати йому шанс. В інших випадках, особливо коли чоловік побив свою вагітну дружину, причин, щоб залишитися, просто немає.

Поведінка жінки

Якщо ви прийняли рішення залишитися, але розумієте, що партнер може в будь-який момент спалахнути як порох, необхідно зробити кроки з підвищення своєї безпеки:

  • Перш за все, постаратися гасити конфлікт на корені: не піддаватися на провокації, не вступати в суперечки, краще взагалі піти з дому на деякий час;
  • Намагатися битися з ним на рівних немає сенсу – він все одно сильніше, але записатися на курси самозахисту не завадить. Хто знає, може, коли-небудь ваша самооцінка підвищиться настільки, що ви вирішите дати відсіч кривдникові, для ефективності озброївшись важкої сковородою. Добре, якщо в будинку у вас буде своя кімната, запирающаяся на замок і обладнана телефоном;
  • Не замовчуєте проблему, не ховайте сором’язливо синяк на роботі: розповідайте всім про те, який у вас чоловік. Його може налякати положення ізгоя, коли весь місто буде знати про нього непривабливі речі і тикати в нього пальцем;
  • А ще не соромтеся просити допомоги у родичів і друзів чоловічої статі. Буде добре, якщо брат або хтось ще, поговорить з забіякою і дасть йому, так би мовити, напуття;
  • Спробуйте непомітно від нього самого додавати йому в їжу заспокійливі препарати, а ще непогано було б умовити його піти до психолога, адже в цій ситуації може допомогти тільки фахівець.

Якщо з боку чоловіка слідують побої і далі, пора переходити до радикальних заходів.

Більш дієві способи втихомирити забіяки

Як вести себе у випадку, якщо партнер завдав вам досить чутливі і видимі пошкодження?

  • Потрібно зняти побої в медичному закладі і з цією довідкою звернутися в поліцію із заявою;
  • Талон-повідомлення і копію заяви потрібно забрати і сховати в надійному місці;
  • Чоловік побив дружину: що йому за це грозить? Його можуть притягнути до цивільно-правової, адміністративної або кримінальної відповідальності. Яка стаття загрожує чоловікові, який побив дружину? При навмисному заподіянні тяжкої шкоди здоров’ю 111 стаття, середня тяжкість шкоди кваліфікується статтею 112. Статтю 115 дають при заподіянні легкого шкоди здоров’ю, 116 за побої, 117 за катування і 119 за погрозу вбивством і заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю.
  • Надалі дружина офіційно попередять і поставлять на облік. На нього заведуть відповідну картку, яка буде дійсна протягом року, поки дружина не напише заяву, що чоловік виправився.

Що робити, якщо чоловік б’є і буквально калічить дружину? Куди звернутися?

Можна не писати заяву в поліції, а відразу звернутися в суд, причому ви можете навіть не повідомляти ваш новий адреса місця проживання, це право дає вам закон. У лікарні вам можуть дати направлення на судмедекспертизу, і від неї не варто відмовлятися, так як саме вона буде визначати статтю, кваліфікує дії чоловіка. Фотографуйте сліди своїх побоїв самі і залучайте до цієї справи свідків.

Де знайти новий притулок

«Куди можна звернутися за допомогою, коли чоловік мене б’є?».

Це питання хвилює багатьох жінок, адже більшості з них нікуди йти, тому вони все більше стають залежними від чоловіка-тирана. Але майже в кожному великому місті є центр допомоги жертвам сімейного насильства, куди візьмуть разом з дітьми і допоможуть з розміщенням. Нерідко там жінки знаходять друзів і роботу. Не турбуйтеся, вагітну вони теж приймуть, а після пологів поселять в спеціальному закладі, де проживають такі ж молоді матусі, яким нікуди йти і нема де жити.

Не варто шукати відмовки, що, мовляв, мене ніхто ніде не чекає. Стукайте, і вам відкриють. Рішення щось змінити у своєму житті приймати тільки вам, замість вас це ніхто не зробить.

Домашнє насильство – це страшна річ і йому виправдань бути не може. Пам’ятайте, що саме такі жертви, як і ви самі, коли-то терпіли знущання своїх чоловіків, а їхні діти, зокрема хлопчики, бачили це. Надалі, створюючи свою сім’ю, вони будуть робити її за подобою сім’ї своїх батьків.

Ви ж не хочете, щоб ваш син виріс сімейним тираном? Заради нього ви повинні розірвати це порочне коло. Ваш партнер повинен раз і назавжди засвоїти, що терпіти таке ставлення ви більше не будете, що його влада над вами прийшов кінець. Згадайте, нарешті, про свою гордості, почуття власної гідності. Ви можете прожити інше життя, повне якщо не жіночого щастя, то тиші і спокою.

А вибираючи нового супутника життя, не наступите на ті ж граблі. Дуже часто буває так, що жінки неусвідомлено вибирають чоловіки садистів і ґвалтівників. Зверніться до психолога, щоб разом з ним розібратися в корені ваших особистісних проблем. Але в будь-якому випадку потрібна перепочинок.

Спочатку потрібно відновити втрачену рівновагу, знову стати людиною, членом суспільства, повернути собі віру в те, що все буде добре і все вийде, адже по-іншому бути не може.

Залишити коментар