Що робити, якщо опухла щока після видалення зуба?

З такою неприємною процедурою, як видалення зуба, рано або пізно доводиться зіткнутися кожному. У одних така потреба виникає ще в дитинстві, коли міцно засів молочний зубик заважає правильному зростанню постійного зуба. Для інших відвідування стоматолога стає необхідністю, коли росте зуб мудрості не дає нормально жувати їжу і спати по ночах.

А для деяких людей видалення – це єдина можливість позбавиться від запального процесу в роті, впливає на багато органів і системи людського організму. Але що робити, якщо після цієї хірургічної операції, що призводить до травмування м’яких тканин (ясен), крім болю, що розвивається після «відходу» наркозу, виникає запалення, почервоніння і набряк щоки?

Як правильно себе вести?

Насамперед, слід зрозуміти, що після видалення зуба набряк ясен звичайний перебіг післяопераційного періоду. Причому чим складніше було хірургічне втручання в ротовій порожнині, тим більше і важче буде запалення ясен. Скільки тримається припухлість? У всіх по-різному, в середньому від 3 до 5 днів. Однак не всяке запалення може бути природним явищем, тому слід навчитися відрізняти звичайну післяопераційну припухлість від тієї, яка виникає в результаті інфікування ранки.

Під час операції цілісність десни порушується і на місці зуба залишається поглиблення – ранка зі згустком крові. Його ні в якому разі не можна прибирати, так як його освіта – це природний спосіб захисту організму.

Щоб запобігти занесенню інфекції і розвиток припухлості після того, як зуб видалений (в тому числі зуб мудрості),краще в цей період якомога менше заглядати в рот і особливо не колупатися там руками. Після видалення зуба, а тим більше кількох одночасно, дуже важливо не допустити проникнення в ранку мікробів інфекції, інакше наслідки можуть бути плачевними.

Як можна знімати набряк після видалення зубів? Позбутися від больових відчуттів в день проведення операції допоможуть анальгетики, рекомендовані лікарем, наприклад, «Темпалгін», «Анальгін» і «Кетанов». Трохи зняти набряк допоможуть «льодові компреси». А ось боротися з набряком ясен або щоки з допомогою полоскань протягом перших 24 годин, не рекомендується, так як великий ризик того, що розчин для полоскання вимиє з ранки згусток.

Як розпізнати інфекцію?

У разі нормального перебігу відновного періоду набряк після вимушеного видалення зубів досягне свого максимуму на третій день і потім піде на спад.

Якщо має місце інфікування післяопераційної ранки в десні, то неприємних больових відчуттів і набряку будуть супроводжувати наступні симптоми:

  • надмірне розпухання десни;
  • сильна кровотеча з лунки і біля неї;
  • підвищення температури;
  • пульсуючий біль в області проведення операції.

Наявність цих симптомів – сигнал до негайного візиту до лікаря. До того часу, як ви дістанетеся до медичного закладу, слід надати першу допомогу. Це може бути марлевий тампон, змочений в перекисі водню і прикладений до рани на 10-15 хвилин.

Для зменшення набряку щоки і слизової оболонки після видалення зубів можна проводити полоскання відваром шавлії або ромашки.

Як попередити інфікування лунки

Щоб запобігти запалення ранки, що залишилася після видалення зуба, і не занести в неї інфекцію, а також сторонні тіла, потрібно слідувати наведеним нижче рекомендаціям:

  • відмовитися від прийому їжі на 3 години. Це необхідно для формування повноцінного
    захисного згустку і надійного його закріплення в ранці;
  • в день проведення операції не рекомендується приймати сонячні ванни, відвідувати сауну, лазню, солярій, а також спортзал, де доведеться грунтовно пострибати та побігати;
  • протягом п’яти днів слід їсти їжу напіврідкої консистенції і уникати жування їжі в області видалення зуба. Після їжі обов’язково полощіть рот водою;
  • ретельно дотримуватися правил гігієни порожнини рота. В зоні запалення руху щітки повинні бути акуратними, а зубну щітку варто брати більш м’які, ніж зазвичай.

Скільки може триматися набряк ясен, після видалення зуба? Це буде залежати від того, наскільки швидко організм впорається і «нанесеними йому пораненнями». Найчастіше больові відчуття і набряклість виникають після того, як закінчується дію знеболюючих засобів. Відбувається це, як правило, через 2-3 години і може тривати до 5 діб.

Саме тому рекомендується проводити хірургічні втручання в ранкові години, щоб у пацієнта був час відійди від наркозу і у випадку гострого болю звернутися за допомогою в клініку.

Залишити коментар