Що робити, якщо кажан залетів у квартиру

Для кожної звичайної людини побачити кажана де-небудь або почути її писк – це вже шок і паніка. Тим більше, якщо виявити її у себе вдома. Багато людей просто не в силах впоратися з емоціями після побаченого, так як миша не має особливо симпатичною зовнішністю.

Все, на що здатні в цей момент представники слабкої статі – це або кричати, або втекти, або чого гірше просто прибити тварина. Потрібно знати, що робити, якщо в квартиру залетів кажан, щоб зловити її і вберегти себе від укусів.

Чому у ваш будинок або квартиру залетів кажан?

Найчастіше подібні випадки можна спостерігати в другій половині року. Тварини залітають в будь-які приміщення не спеціально, а випадково.

Коли у них відбувається міграція, такі випадки можуть почастішати. Адже в цей період вони шукають будь-якого типу притулок. Ці звірі не мають своїх гнізд, вони живуть у горах, в ущелинах скель, печерах. Побачити його у себе в домі можна в багатьох випадках, адже тварина просто могло банально заблукати або втратити своє попереднє місцезнаходження.

Адже багатоповерхові будинки нагадують йому по своїй висоті скелі, і воно прагне туди.

Ці летючі створення викликають у нас страх, бо їх вважають символом темного світу. Адже вони частенько мешкали в підземеллях. Вони лякають також і тому, що схожі на кровососів з легенд, на вампірів.

Достатньої відповіді на питання, чому ці створення залітають в приміщення, не існує. Потрібно просто знати, як з квартири вигнати кажана. Але можна з упевненістю сказати, що в такому разі точно не треба панікувати і бігати по приміщенню, адже крім жахливого виду кажана ситуації немає нічого катастрофічного. Вона вас не буде, так як тварина просто харчується мушками і комариками. Тому загрози для вашого життя мишка не несе.

Як зловити летючу мишу в квартирі або приміщенні?

Використовуйте наші поради, щоб правильно і швидко зловити тварину:

 • ні в якому разі не можна брати звірка голими руками;
 • забудьте про паніку і страх, це буде тільки заважати вам;
 • потрібно винести з приміщення своїх домашніх тварин, якщо вони є, адже вони будуть намагатися зловити «непрошеного гостя». Це може обернутися для них укусом або смертю;
 • дочекатися, поки рукокриле десь приземлиться, адже якщо мишки буде літати, ви тільки покалечите її;
 • надіньте рукавички гарною щільності і візьміть тварина. Потім помістіть його в ящик нормального розміру, щоб йому не нашкодити. Альтернативний варіант – просто накрити його ємністю. Потім треба просунути щільний картон між ємністю і поверхнею і перевернути ящик. Після цього летюча миша буде спіймана;
 • якщо до вас залетів кажан в теплий період, то просто її звільніть. Винесете її ввечері на вулицю, і вона сама з радістю відлетить;
 • якщо тварина не відлітає, візьміть його в рукавичках і дочекайтеся, поки почне ворушитися – це і є момент, коли воно ось-ось полетить;
 • у разі якщо на вулиці холодно, вигнати звірка було б жорстоко, адже так воно просто помре. Потрібно допомогти йому – небудь подзвонити і передати його потрібним фахівцям, або дати можливість пережити холоди у вас.

Що потрібно робити, якщо ви не можете вигнати тварину до настання теплого періоду?

Якщо ви так і не дочекалися допомоги від спеціалістів, але ви добра душа і хочете дати звірові можливість пережити холоди, тоді потрібно зробити наступне:

 • рукокриле потрібно спіймати й посадити в коробку. На зовнішню сторону повісити шматок тканини, щоб тварина просто зачепилося за неї. Закрити кришку і заклеїти скотчем, щоб звірок не втік;
 • у коробку треба поставити ємність і налити туди води або попоїти звірка зі шприца без голки;
 • помістити рукокриле в те місце, де температура буде +3…+5С. Таке місце є в холодильнику, але не всі це будуть вітати. Інше місце в будинку – це льох. Там температура буде стабільна і якраз підходить, щоб тварина могла спокійно пережити сплячку. Температуру потрібно контролювати і не допускати різких змін;
 • намагайтеся менше турбувати летючу мишу, щоб не витрачати енергію, яку вона зберігає для виживання;

коли на вулиці вже плюсова мінімальна температура, це означає, що ви можете сміливо відпустити тварина, щоб створення могло знайти собі притулок.

Що означає, якщо до вас у хату залетів кажан?

Рукокрилі завжди асоціюються з темною магією і їх називають слугами диявола. Є дуже багато значень їх появи як хороших, так і поганих. І чим сильніше ваша віра в них, тим більше забобони збуваються. Тому намагайтеся не переживати і вірити в те, що збудеться тільки хороше і тоді буде вам щастя.

Якщо звірка принести додому, це означає, що скоро хтось із його жителів помре. Якщо ви побачили дане створення на весіллі, це принесе погані новини і, швидше за все, розрив відносин. Якщо ви зустріли його увечері – буде хороша погода. Якщо ви вб’єте рукокриле, то самі вкоротити своє життя.

Якщо кажан залетів у квартиру, це дуже поганий знак, а якщо вона напала на людину – це знак хвороби або смерті.

У Шотландії це виключно поганий символ. Там вважають, що якщо зграя кажанів злітає, а після стрімко летить вниз, то це початок пори нечистої сили.

Не слід наносити шкоду цим істотам, краще постарайтеся як можна швидше спровадити їх з дому і не звертати уваги на якісь прикмети, аби не накручувати себе.

Є хороші прикмети, пов’язані з «нічною гостею»?

Зовнішній вигляд цього рукокрылого не пов’язаний з поганим значенням візьме про нього. Адже є і хороші прикмети. Все залежить від того, у що ви вірите. Не всі найгірші прогнози збуваються, тому давайте мислити позитивно і вірити тільки в хороше.

У Китаї вважають, якщо тварина просто залетіло в будинок – це знак того, що його мешканці стануть багатими, причому дуже скоро. Також це символ великого багатства, а якщо у вашому будинку є картинка або фотографія цього звірка, то ваші кошти завжди будуть рости.

Символ п’яти рукокрилих означає довге життя, забезпеченість, здоров’я, розум і смерть природним способом.

Якщо цей звір оселився, приміром, у вас на дачі, то замість того, щоб вигнати його, радійте, адже це означає, що енергетика вашого приміщення дуже хороша і вас чекає успіх. Нерідко люди носили кісточку цього звіра як символ удачі і благополуччя.

У будь-якому разі кожна створення отримало життя і ми не маємо права її забирати. Тому, якщо вас страшенно лякають миші, не треба відразу кидатися в крайність і вбивати їх. Якщо ви вважаєте себе розумним людиною, то просто не звертайте уваги на погані прикмети.

Живіть у злагоді з природою і піклуйтеся про братів наших менших. Тоді і шкоди вони вам не принесуть.

Залишити коментар