Що провокує білі виділення з піхви у жінок?

В нормі у жінок завжди з піхви відділяється секрет. Він постійно зволожує слизову, саме завдяки йому піхву очищається від слущенних епітеліальних клітин, продуктів життєдіяльності бактерій, залишків менструальних виділень і маткової слизу.

Виділення володіють певними якостями, запахом і кольором. Вигляд і аромат відокремлюваного є індикатором здоров’я репродуктивної системи.

Здорове стан

У дівчаток до настання пубертатного віку поява будь-виділень з піхви – ознака запальних захворювань сечостатевої або репродуктивної системи.

В залежності від часу циклу у жінок відокремлюване має володіти слабким приємним запахом – допускається легка кислинка, мати білуватий колір і слизувату консистенцію. Перед місячними виділення стають більш густі, при вагітності їх кількість збільшується. Можуть залишатися невеликі плями на білизні – не більше 5 см в діаметрі.

Виробляє секрет спеціальна залоза, яка знаходиться на шийці матки. На кількість і якість відокремлюваного впливають: вік, наявність або відсутність статевого життя, кількість статевих партнерів, загальні та гінекологічні захворювання різної етіології, спосіб життя.

Зміна консистенції секрету

Якщо зміна консистенції не викликає свербіння і інших неприємних відчуттів – подразнення слизової або болі при сечовипусканні, то пояснити появу білих густих виділень можливо природними причинами.

Білі виділення в збільшеній кількості можуть з’явитися під час статевого акту або після нього. Так організм реагує спочатку на необхідність зволожити піхву – без змащення коїтус протікає болісно, а потім насичений колір викликається спермою, яка виливається природним чином. Як тільки вона витече, все повернеться до природного стану.

Збільшена кількість секрету, схожого по консистенції на білок курячого яйця, жінки
помічають в середині циклу. В цей час відокремлюване відходить частіше при сечовипусканні. Явище свідчить – овуляція пройшла успішно і в строк.

З’являються білі густі виділення перед місячними – швидше за все, менструації не буде або вона відсунеться на деякий час. Такий характер консистенції секрету надає прогестерон, який посилено виробляється організмом в перші тижні вагітності.

Якщо тест не показав, що в організмі зароджується нове життя, значить, стався гормональний збій. Перед менструацією відокремлюване має разжижаться.

Густі білі виділення при вагітності відокремлюються до 12 тижнів, потім вони стають більш рідкими і їх кількість збільшується. У ІІІ триместрі секрет подібного типу з’являється знову перед самими пологами. Таким чином можна зрозуміти, що відходить слиз пробки, яка всю вагітність закупоривала шийку матки і захищала плід від інфекційної флори, проникаючої по висхідній з піхви.

Слизова пробка може випливати протягом 2-3 днів або відійти за один раз – у другому випадку необхідно терміново збирати речі і їхати в пологовий будинок. Хвилюватися – якщо немає ніяких неприємних симптомів: болю у нижній частині живота, загального гарячкового стану та іншого – не слід. Збої менструального циклу можуть викликатися стресовими станами, зміною погодних і кліматичних факторів, характеру харчування, прийомом деяких медичних препаратів.

Якщо жінка дотримувалася дієти, і їй вдалося скинути кілька кілограмів, організм не завжди встигає перебудовуватися і циклічність менструації порушується.

Ознаки серйозного захворювання

Якщо жінка не вагітна, але протягом довгого часу вона постійно у себе зауважує густі білі виділення, навіть без запаху і свербежу, їй необхідно звернутися до гінеколога.

Не відкладати візит до лікаря через острах болючою і тривалої діагностики – для первинної встановлення діагнозу достатньо аналізу мазка, який береться абсолютно безболісно під час звичайного огляду на гінекологічному кріслі.

Якщо при появі густого секрету до того ж відчувається загальна слабкість, температура підвищилася до фебрильних значень – візит до лікаря відкладати не рекомендується. За походженням диференціюються наступні джерела патологічного відокремлюваного.

Трубні білі – вони з’являються, коли запальний процес локалізується у фаллопієвих трубах. Додаткові симптоми – болюча ломота в стані спокою і гострий біль під час рухів з однієї чи іншої сторони нижньої частини живота. Це виникає тому, що ексудат накопичується в трубі, а потім потрапляє в матку і з неї випливає в піхву через шийку.

Коли відділення відбувається природним шляхом – це дуже добре. Але бувають випадки, коли при запаленні маткових труб із-за набряку гнійне відокремлюване накопичується в трубі і викликає її розрив. У цьому випадку може виникнути потреба хірургічного втручання.

Маткові білі з’являються при ендометриті – запаленні слизової оболонки матки – незалежно від етіології запального процесу. Збільшена кількість виділень починає продукувати заліза на шийці матки при цервіциті – запальному процесі в самій шийці. Найчастіше цей стан викликає впровадження хвороботворної флори по висхідній, з піхви. Іноді ці виділення злегка піняться.

Якщо білі густі виділення з запахом – просто піхвові білі, то хвороба встигають купірувати в самому початку її прояви. Вона не встигне піднятися по висхідній і залучення в патологічний процес важливі гінекологічні органи. Піхвові білі реагують на впровадження чужорідної флори протягом кілька годин і, змінюючи консистенцію, сигналізують про порушення кислотності зміною консистенції.

Наприклад, білі густі виділення і свербіж, кислуватий запах – характерний ознака молочниці.

Кандида – бактерія, що викликає це захворювання, постійно присутня у піхву – вона є умовно-патогенним мікроорганізмом. Як тільки знижується імунний статус, її активність підвищується, що викликає зміна характеру виділень і неприємні симптоми. Лікувати кандидоз потрібно обов’язково – він підвищує можливості вторинного інфікування, а під час вагітності безпосередньо впливає на стан плода.

Щоб активувалася життєдіяльність кандиди, необов’язково жити статевим життям. Сприятливі умови для виникнення молочниці: будь-інфекції, прийом деяких медичних препаратів, порушення режиму харчування, стрес, переохолодження… Ці ж фактори пробуджують і іншу умовно-патогенну культуру – гарданеллы. У цьому випадку виділення можуть залишатися білястими, тільки їх кількість збільшиться, вони стануть більш рідкими і з’явиться неприємний рибний запах.

Жовтуваті і зеленуваті відтінки белей вказують на придбані захворювання статевим шляхом.

Інтимна гігієна

Дотримання інтимної гігієни – обов’язкова умова запобігання запальних процесів у репродуктивних органах. Правила особистої гігієни – це не тільки регулярність водних процедур. Це і правильний вибір білизни, регулярна зміна гігієнічних прокладок, ретельний вибір статевих партнерів, захищений секс. Жіноче здоров’я багато в чому залежить від самої жінки – це треба усвідомлювати.

З самого раннього віку мами повинні вчити дівчаток стежити за собою.

Якщо густий білий секрет присутній тривалий час і його поява викликає неприємні відчуття – слід негайно звернутися до лікаря.

Залишити коментар