Що потрібно робити, якщо з раковини з’явився неприємний запах?

Іноді ми помічаємо, що на кухні з’являється неприємний аромат. І причиною цього явища є раковина. Чому ж так відбувається? Давайте розберемося разом.

Причини неприємного явища

Причин виникнення поганих запахів, що виходять з ванної або сантехніки на кухні може бути безліч.

З них найпоширеніші:

  1. Несправність сантехніки. Першою причиною, чому йде смердючий запах з раковини, може бути несправність сифона – в ньому часто накопичується сміття, що складається з жирових і харчових відходів. Спробуйте розібрати пристрій вичистити звідти бруд. Можливо пошкодження сифона з-за різкого перепаду температури води, що тече з крана (деталь може лопнути). У цьому випадку сифон замінюють на новий;
  2. Засміченість зливних труб. Загнили залишки їжі та інші відходи, які не змилися в трубопровід, скупчуються в зливі, там розмножуються шкідливі бактерії. Це пояснює, чому аромат йде з раковини в квартиру і не дає спокою мешканцям;
  3. Відсутність води в гидрозатворі. Дані пристрої встановлюють спеціально на всіх раковинах, щоб запах каналізації не потрапляв у квартиру. Гідрозатвори заповнюються водою, яка не дозволяє поширюватися огидним ароматам. Коли господарі квартири надовго їдуть або просто перестають користуватися раковиною, вода з гідрозатвори випаровується.

Вода може зникнути з причини зриву гідрозатвори з-за поломок у вентиляційній системі, коли сторонні предмети проникають в стояк, або із-за обмерзання стояка у зимовий час. Якщо при стіканні води з раковини доносяться хлюпають звуки або шипіння, швидше за все, стався зрив гідрозатвори;

  1. Несправність трубопроводу – тріщини, нещільні стики. В основному подібні проблеми характерні для старих каналізаційних мереж;
  2. Помилки, допущені майстрами при складанні каналізаційної системи. Деякі люди скаржаться на неприємний запах відразу після ремонту з раковини. Це може відбуватися через недосвідченість сантехніків або використання неякісних матеріалів під час ремонту з метою економії.

Як треба діяти?

Перше, що потрібно робити, якщо з’явився запах з раковини на кухні або у ванній – визначте джерело появи смороду. Раковину потрібно оглянути на наявність тріщин і сколів. Переконайтеся, що з трубами все в порядку, і протікання відсутні. В разі поломки доведеться викликати фахівця.

При засміченості труб використовуйте вантуз: включіть кран, щоб в чашу інструменту набралася вода, потім перекрийте воду. Вантуз потрібно притиснути до отвору зливу, потім робити їм енергійні рухи вгору-вниз, відстежуючи, щоб підстава приладу весь час було сомкнуто з поверхнею раковини. Часто цей спосіб дозволяє позбутися від закупорки труб, і неприємний запах йде разом з сміттям.

Якщо вантуз не допоміг, прочистити систему можна з допомогою спеціальних магазинних засобів. В крайньому випадку застосовується трос – його просовують вглиб труби через зливний отвір, акуратно прокручують. Всі відкладення і волосся, що скупчилися в трубі, завдяки обертання, зберуться разом і усунуто.

У разі походження аромату через засміченого відходами сифона, його знімають і розбирають. Деталь необхідно гарненько прочистити і промити, підставивши ємність під злив. У ході процедури стежте, щоб ущільнювачі не загубилися, а якщо знадобиться, краще відразу замінити.

Видалення запахів хімією з магазину

Сучасна індустрія зараз виробляє різноманітні препарати для прочищення труб і усунення неприємного запаху, що розповсюджується від зливу. Випускають препарати у вигляді гелів, рідин і навіть в гранулах.

Добре зарекомендували себе такі засоби, як «Одоргон», «Кротік», «Domestos», «Tiret» – ними заповнюють слив, витримують то кількість часу, який зазначено в інструкції, після чого промивають струменем гарячої води. Якщо вас цікавить, як прибрати запах із засміченою раковини у ванній, вибирайте хімічний засіб, здатне розчинити не тільки жир, але і волосся.

Побутова хімія, має в складі хлор, наприклад, «Білизна», також справляється із завданням очищення і дезінфекції трубопроводів. Якщо ви не знаєте, як видалити запах, який виник з раковини на кухні, тому що злив виготовлений не з металу, а з пластику, потрібно купувати спеціальні засоби. До них відносяться гранули «Потхан». Сильно гарячу воду також краще не включати при пластиковому зливі, щоб не пошкодити магістраль виробів.

Усунення запахів народними методами

Не завжди під рукою знаходяться хімічні препарати з магазину, тому кошти можна робити своїми руками за допомогою продуктів, які є майже у кожного в будинку.

Ось кілька порад, як можна прибрати запах каналізації з раковини, якщо злив засмічений:

  • Всипати 3 ст. ложки соди на 1 літр теплої води, залити суміш у злив раковини, почекати півгодини і промити водою високої температури;
  • Залити 0,5 л оцту в злив, почекати 30 хвилин, змити гарячою водою;
  • Всипати суху гірчицю в злив і залити окропом. Метод підходить тільки для труб, зроблених з металу;
  • Засипати соду в зливний отвір, потім залити туди оцет у такому ж кількості, увімкніть напір гарячої води через 20 хвилин. Завдяки яскравій хімічної реакції можуть видалятися навіть стійкі засмічення;

Необхідно розуміти, що такі засоби, як миючі речовини і освіжувачі повітря, можуть лише на час перебити сморід.

Тільки після того, як діюча проблема буде ліквідована, запах каналізації зникне. Для профілактики появи поганих запахів з раковини на кухні кожні півроку прочищайте труби хімічними розчинами.

Крім цього 1 раз в місяць знімайте і мийте сифон, 2 рази в місяць заливайте в злив дезінфікуючі засоби, потім змивайте їх гарячою водою.

Залишити коментар