Що означає вміти жити і як цьому вчитися?

Можете собі уявити, що більшість людей вважають головним отримувати в життя задоволення, але при цьому мало хто вважає себе по-справжньому щасливим. Чому так відбувається? І чому ми всі так сильно хочемо знати, як навчитися жити правильно – невже не вміємо?

Як прямо зараз навчитися жити?

Так чи інакше, в родині, школі або іншого роду оточенні ми вбираємо з дитинства уявлення про правильному поводженні і правильних думках. І все-таки багатьом виявляється мало прямих вказівок.

Дійсно, якщо ви не порушуєте моральні закони і нікому не завдаєте шкоди, вам повинно бути легко на душі, так нас вчить народна мудрість. Так звідки ж беруться депресії, незадоволення і самоїдство у, здавалося б, дуже хороших людей?

Внутрішнє напруження з’являється від нездатності брати під контроль якісь галузі життя. Якщо ви більш-менш контролюєте своє життя, ви майже щасливі.

Але біда в тому, що ми часто вважаємо, що під нашим пильним контролем зобов’язані знаходиться справи і люди, контролювати яких просто неможливо! Найважчий для виконання і найважливіший рада полягає в тому, щоб припинити свої спроби керувати тим, на що ви ніяк впливати не можете.

Складіть на папері список пунктів, які потрібно постійно тримати в голові: розмови з чоловіком, уроки ваших дітей, вечері та сніданки, оплата по рахунках, модні тенденції, покупка авто, прибирання в будинку, поїздка на відпочинок… Таких пунктів може набратися більше ста!

Відмітьте ті з них, які ви постійно обмірковуєте, але на ділі ніяк не можете ні прискорити, ні сповільнити, ні виключити зі свого життя. Ця вправа допоможе вам зрозуміти, що добру частину напруги ми свідомо і добровільно беремо на себе – абсолютно даремно.

Як навчитися жити в гармонії з самим собою?

Ми намагаємося, наскільки можемо, піклуватися про себе, якщо не з егоїзму, то з любові до сім’ї, якої ми потрібні здорові та сильні. І все одно з цими дієтами, фітнесом, гардеробом, домашньої медициною ми забуваємо, що головна турбота – про внутрішній світ, без якого гармонії не бачити.

Нас не вчать аналізувати себе зсередини, але ми підсвідомо відчуваємо, що потребуємо підтримки своєї духовності, як і в їжі.

Перевірте себе по пунктах, чи є у вас наступні можливості:

  1. отримувати керівництво і поради старших;
  2. ділитися переживаннями з близькою людиною;
  3. бувати деякий час на самоті для себе.

Це не довгий перелік, але втрата хоча б одного компонента загрожує втратою сил і сенсу, який дозволяє нам рухатися вперед.

Як жінці навчитися жити тільки своїм життям?

Коли наші власні справи нам не цікаві, ми підключаємося до чужих – так вже ми влаштовані. І не обов’язково при цьому, як вважають деякі, що життя немає. Просто з якихось причин ми не цінуємо свої справи досить високо, ставимо дорослих дітей, родичів, друзів на п’єдестал любові, вважаючи, що так заробляємо якісь моральні бали.

Звичайно, допомагати правильно, і люди живуть не тільки для себе, але і ділять тяготи з близькими. Але коли вас «кренить» в бік чужого, то вас можуть досить болісно й різко зупинити – мовляв, живи своїм життям!

Якщо це ваша проблема, подумайте, чому ви опинилися в пастці чужих проблем?

Звичайно, так відбувається, коли жінка на собі ставить хрест і бачить себе тільки в ролі опікуна в чужих стосунках і справах. Своє ж майбутнє стає невизначеним, поки зовсім не зникає в турботах сторонніх.

Зазвичай суть криється в дуже високих вимогах до власних обставин життя, і коли ваша реальність не збігається з вашими ж очікуваннями, ви можете відчути таке глибоке розчарування, що просто відвернетеся від себе і візьмете курс на турботи про оточуючих.

У кращому випадку, ви зможете багато допомагати іншим, в гіршому – завадите своєю присутністю, але так чи інакше, ні справжнього задоволення, ні очікуваної подяки ви не отримаєте.

На жаль, немає іншого шляху, крім як засвоїти нові психологічні установки, наприклад:

  1. високі вимоги – це хибний орієнтир у житті, знизьте їх як по відношенню до себе, так і до інших;
  2. не чекайте подяки за працю і допомогу, інакше ваші «корисливі» мотиви – бути корисним і за це коханою людиною – створять протилежне ставлення до вас, неприязнь і роздратування на ваш рахунок;
  3. любіть те, що є у вас особисто: ваш дім, вашу роботу, вашого чоловіка або вашу свободу від шлюбу, словом те, що ви знехтували, перш ніж звернути свої сили на інших;
  4. задовольняйте спершу свої базові потреби, а потім цікавтеся, як справи у інших, тому що коли ви истощите себе заради оточуючих, дуже мало шансів, що вам потім хтось протягне руку допомоги, адже ви нав’язались, а тому вам не зобов’язані повернути витрачений;
  5. приймайте зміни: коли подруга виходить заміж, ви вже не будете такі близькі, як коли обидві були холостячками; коли діти виростають, ви вже не можете керувати їхнім життям, критикуючи і змушуючи виконувати вашу волю; якщо ви пережили втрату чоловіка, вам вже не вдасться, як і раніше вести господарство і підтримувати незмінний рівень життя; зміни позбавляють нас почуття безпеки, але якщо жити в самообмані, він може завести вас занадто далеко.

Як навчитися жити у вимушеному самоті?

Багато самотні жінки потрапляють в замкнуте коло: не про кого піклуватися, нікому дарувати любов, не від кого приймати любов, і далі – жінка, позбавлена можливості любити і бути коханою притягує самотність у своє життя ще більше. Як вирватися з порочного кола?

Якщо ви самотні з вашої вини, наприклад, ви відмовилися від невдалих стосунків, то перше, що вам потрібно зробити заради свого щасливого майбутнього – пробачити себе і людини, що заподіяв вам біль і приніс самотність.

Знайдіть додаткову інформацію про те, як домогтися внутрішнього прощення своїх «ворогів». Це дуже глибока тема, щоб охопити її тут.

Далі вам потрібно повернути собі відчуття, що ви знаходитеся в безпеці, незважаючи на самотність і вимушене обмеження спілкування. Як повернути почуття безпеки? Зробіть це в два кроки: по-перше, забороніть собі думати про своє тяжке становище і подумки малювати картинки вашого жахливого становища, і по-друге, займіть кожну хвилину свого часу – ви повинні бути при ділі весь час, поки не спите.

Труднощі в тому, що даючи волю важким думкам, ми помилково вважаємо, ніби добре все обміркувавши, вирішимо проблеми – але це жахлива ілюзія, заведшая в глухий кут багатьох жінок і чоловіків. Живучи на самоті, ви не можете дозволити собі погані думки, інакше здастеся безвиході.

Також важко займатися чим би то не було, якщо не з ким розділити результати своєї праці – ніхто не похвалить ваш обід, ремонт, вашу фуксію в горщику. Але це лише на перших порах ви будете страждати від незадоволеної потреби в постійному схваленні.

Пізніше ви зрозумієте, що вам не так вже й потрібні слова підтримки, тим більше, якщо вони нещирі (а давайте визнаємо правду, що навіть якщо ви не самотні, це не гарантує підбадьорення та підтримку з боку вашого супутника).

Крім того, визнання за собою досягнень і заслуг можна з часом отримати, якщо влитися в співтовариство за інтересами: клуб, блог в інтернеті, однодумці, які живуть з вами поблизу. Зараз вас ніхто не бачить і не знає, але ви не будете самотні, якщо винесете на світ свою творчість і свій досвід, що безумовно, варто зусиль.

Життя не легка, але з кожної ситуації ми повинні отримувати максимум користі для свого розвитку – для когось це збільшення особистих досягнень, а комусь важливіше стати джерелом сил своїх близьких. У будь-якому випадку, життя, кажуть мудреці, це накопичення досвіду, і саме за це ми повинні стояти незалежно від обставин.

Щоб не зациклюватись на якійсь одній сфері, застосуйте просту техніку, переходячи від однієї справи до іншої, від однієї проблеми до іншої, не затримуючись і не виснажуючи до кінця свої і чужі резерви.

Це відмінний спосіб, як навчитися жити простіше, адже надто довго займаючись одною справою, ми неминуче його ускладнюємо.

Помірність і спокій вважаються чеснотами не даремно, спробуйте направити сили на те, щоб стати гармонійнішими в цих якостях, і ви відчуєте полегшення і наблизити своє щастя!

Залишити коментар