Що можна здати у ломбард?

У житті кожного з нас не раз з’являється нагальна і гостра потреба в грошах. Вирішити цю проблему можна декількома способами: звернутися в банк за позикою, попросити в борг у друзів або знайомих, випробувати на собі всі принади співпраці з кредитними спілками. Всі ці варіанти мають свої недоліки, як то потреба очікувати відповіді банку або червоніти перед приятелями, одолжившими необхідну суму.

Їх можна уникнути, якщо згадати про існування ломбардів, власники яких швидко і легко дадуть під заставу майна потрібні кошти. Але що можна закласти в ломбард, на яких умовах, і що за підводні камені чекають позичальника?

Що можна закласти?

Отже, кожен ломбард приймає всіляке майно, починаючи з дорогоцінних металів (виробів з них), і завершуючи золотими зубними коронками, побутовою технікою, апаратурою, телефонами, цінними паперами, меблюванням, предметами мистецтва і годинами.

Безпосередньо перед тим, як вам видадуть ломбардний кредит, співробітник оцінить ліквідність запропонованої речі, тобто, як швидко і вигідно її можна продати, якщо у вас не буде коштів на її подальший викуп.

Приміром, у вас з великим задоволенням візьмуть новітньої марки ноутбук, ніж старенький мобільний телефон або бюджетні наручний годинник. В іншому ж, ломбарди дуже «люблять» золото, яке становить майже 90% всього їх обороту. Перш ніж ви вирішите закласти наявне золото у ломбард, встановіть його пробу і вагу у незалежних консультантів.

Пам’ятайте, що найбільше цінується метал 585-ї і 750-ї проби, а з каменів перевага віддається саме діамантів.

Що нести немає сенсу?

Згідно актуальним законодавчим актам, ломбарди не можуть співпрацювати з позичальниками, майно яких представлено:

 • дорогоцінними металами, укладених у форму зливків;
 • самородками;
 • деталями, які мають виробниче або лабораторне призначення;
 • золотом сусального типу (позолота);
 • макетами майбутніх ювелірних виробів;
 • вітчизняними нагородами, зробленими з цінних металів і сплавів;
 • перлинами та коштовним камінням, що знаходяться в первозданному вигляді;
 • вогнепальною та холодною зброєю.

Хто може звернутися в ломбард?

Закласти мобільний телефон у ломбард може кожен, кому на момент складання угоди виповнилося 18 років. Здача речей під заставу робиться лише після пред’явлення паспорта, після чого відбувається їх докладний опис і видається заставний квиток.

В останньому вказується період, на який було вирішено закласти ноутбук або прикраса у ломбард, оціночна вартість майна, процентна ставка, сума виданих коштів, дані паспорти та інша інформація.

Варто зауважити, що кількість отриманих грошей буде прямо залежати від ліквідності та ринкової вартості речі. Наприклад, набагато складніше продати той же телевізор або ПК, тоді як ювелірні вироби розходяться наче гарячі пиріжки. Процентні ставки теж скрізь різні, і залежать від успішності підприємства та наявності в нього серйозних конкурентів.

Тонкощі закладання нерухомості

У тому випадку, коли банк відмовляється видати кредит під заставу будинку або квартири, людині не залишається нічого іншого, крім як закласти свою нерухомість в ломбард. Такий варіант поганий тільки одним: це заклад встановлює минимальнейшие терміни погашення боргу, і ставлять досить значну відсоткову ставку. В іншому ж, закладена нерухомість, приносить помітну вигоду, а саме: кошти реально отримати вже на наступний день, немає потреби оформляти довідки про доходи і збирати величезний пакет документів. Крім цього, ломбард готовий видати гроші навіть тим людям, які бажають закласти споруджуваний будинок або квартиру, куплену під ремонт.

Приблизно такі ж переваги одержують і ті, кому потрібно терміново закласти власну земельну ділянку в ломбард.

Ось тільки пакет необхідних документів поповнюється новими позиціями, і організація вимагатиме надати:

 • кадастрову виписку;
 • довідку про те, що на ділянці немає обтяжень;
 • документи, які засвідчують особи всіх, хто є право на земельний пай або ділянку;
 • ксерокопії держ. актів про права власності і т. д.

Тепер відповідь для тих, у кого крім документів, що засвідчують особу, і немає нічого цінного. Отже, якщо вас хвилює проблема того, можна закласти вітчизняний або закордонний паспорт в ломбард, прийміть до відома, що подібні дії, що вживаються кредитної організацією, розцінюються як злочин.

Так-так, і це засноване на законодавчому акті, який акцентує увагу власників ломбардів на адміністративній відповідальності за такі операції.

Знову ж таки, сума такої відповідальності сміхотворна, і багато ломбарди нею просто нехтують. Виходить, що домовлятися про таку операцію потрібно на місці, але розраховувати на сприятливий результат не варто. Паспорт – це такий документ, який можна відновити, а не викуповувати, тим більше він неліквідний і не має ринкової вартості.

У загальному і цілому ломбард – це відмінне рішення для тих, кому гроші потрібні тут і зараз.

А якщо ви не зможете повернути позику, то максимальна розплата буде полягати у втраті цінної речі, що набагато краще, ніж судові змагання з банківською установою.

Залишити коментар