Що лікує ведмежа жовч?

Використання цього натурального речовини навіть у неофіційній медицині не настільки часте, тому більшість споживачів не розуміють, що лікує ведмежа жовч, що вона собою являє. Та й в цілому важко уявити, що такий продукт може дати людині щось цінне.

Однак його користь виявили ще індійські знахарі кілька століть тому, а не так давно вчені довели, що ведмежа жовч за рахунок свого хімічного складу дійсно може бути необхідна травному тракті людини і його печінки. І не тільки.

Лікувальні властивості ведмежої жовчі

Даний продукт застосовувався для лікування ШКТ, а також відновлення функцій печінки, ще у стародавніх народів, але офіційне пояснення його чудодійні властивості одержали тільки на самому початку XX століття. Біохімік Олаф Хамстен в процесі дослідження ведмежої жовчі зумів встановити, що в її складі присутня речовина, яка раніше ніде не спостерігалося. Це урсодеоксихолевая кислота, для зручності отримала абревіатуру «УДХК».

 • Дана речовина – вторинний продукт переробки холестерину, який організмом людини майже не синтезується: максимальна його кількість – 5%. Зате у ведмедя (що примітно – єдиного ссавця) може бути до 39% – це характерно чорного американському ведмедю. У бурого і білого всього по 19% і 17% відповідно.

Весь спектр лікувальних властивостей УДХК все ще не розкритий, але навіть та невелика частина, яку вчені зуміли визначити, дозволила статися справжньому науковому прориву в медичній сфері. Відсутність УДХК або занадто низька її частка в організмах інших видів ведмедів призвела до того, що препарати на її основі або чиста речовина стали продаватися за надто високою ціною. У підсумку, в середині XX століття японські вчені зуміли штучно синтезувати УДХК, що дозволило зробити медикаменти на її основі більш доступними споживачеві.

 • Чому саме ведмежа жовч? Речовина схожий за складом з тим, що виробляється організмом людини, тому легко синхронізується з ним, не відривається. Жовч відповідає за розщеплення їжі, що потрапляє в шлунок і нижче, а також очищення крові.

На думку традиційної медицини, основами якої користувалися ще знахарі Стародавньої Індії, настоянки та медичні препарати на основі ведмежої жовчі корисні людям, страждаючим:

 • ревматизм, артрит, остеохондроз та ін хворобами опорно-рухової системи;
 • подагру;
 • панкреатитом, дискінезією, холестазом, цирозом печінки, деякими формами гепатиту;
 • виразковими хворобами, гастритом;
 • серцевою недостатністю, частим підвищенням артеріального тиску;
 • порушеннями метаболізму;
 • цукровий діабет;
 • рак.

Пізніше було з’ясовано, що УДХК може позитивно впливати і на репродуктивну систему, внаслідок чого сьогодні нерідко з’являється реклама ведмежої жовчі як засіб, що відновлює чоловічу потенцію. Додатково до цього можливе використання даного продукту для загального зміцнення імунітету, поліпшення зору, прискорення регенерації кісткової тканини, відновлення після радіаційного опромінення, лікування простатиту, зниження вираженості хронічної втоми.

Якщо проаналізувати список можливих свідчень до вживання ведмежої жовчі, можна помітити, що практично немає системи, яку вона (або, якщо говорити точніше, УДХК) не зачіпає: серцево-судинна, репродуктивна, травна, імунна, суглоби і м’язи, обмінні процеси. Деякі лікарі схильні вважати, що є і позитивний вплив на нервову систему. Таким чином, ведмежа жовч лікує майже все.

Протипоказання до використання продукту

Як і будь-які ліки, навіть натурального походження, ведмежа жовч не може бути універсальною і безпечна. Існує ряд обмежень, серед яких вагітність та годування груддю, а також індивідуальне негативне сприйняття хімічного складу продукту. Крім цього, існує ще кілька протипоказань до ведмежої жовчі:

 • хвороба Крона;
 • ниркова недостатність у гострій формі;
 • патології підшлункової залози;
 • загострення холециститу.

Принцип застосування ведмежої жовчі

Будь-які препарати на основі цього продукту вимагають відмовитися від алкогольних напоїв, щоб не спровокувати внутрішнього конфлікту і не погіршити стан. Особливості застосування медикаментів і настоянок залежать від того, які ще речовини в їх складі присутні. Найзручнішими є препарати Урсором, Урсодекс і т. п., які містять штучно синтезовану УДХК. Правила їх вживання виробник зазначає в інструкції, що додається.

 • Якщо говорити про те, як приготувати свіжу ведмежу жовч і використовувати її після цього, фахівці радять зробити спиртову або водну настойку. З цією метою 1 л горілки (звичайна, без добавок) з’єднують зі 100 г жовчі і тримають на холоді і темряві близько місяця. Періодично ємність потрібно збовтувати. При заміні спирту на воду тривалість зберігання настойки істотно знижується.

Принцип застосування домашньої настоянки простий: її п’ють до їжі за годину, нічим не заїдаючи і не запиваючи. Смак продукту вкрай неприємний, але з часом відбувається звикання. Прийом здійснюється 3 рази в день, курс може тривати 60 діб. Єдине, на чому тут потрібно зробити акцент – важливість підбору індивідуального дозування і неприпустимість її перевищення: це загрожує опіками слизової ШКТ.

 • Особам з масою тіла до 60 кг не можна пити більше 1 ч. л. настоянки за раз.
 • При вазі до 100 кг – 1 дес. л. на прийом.
 • При масі тіла понад 100 кг допускається 1 ст. л.

У висновку потрібно зазначити, що лікувальні властивості ведмежої жовчі знижуються, якщо комбінувати її вживання з фітогормонами, а також травами, що сприяють розщепленню жирів. І, як будь-який натуральний продукт, що застосовується в народній медицині, вона не гарантує однакового впливу на різні організми, так само як і не має стовідсоткової гарантії ефективності.

Залишити коментар