Що краще, лінекс або хілак форте?

Проблеми з травленням можуть виникнути у будь-якої людини, навіть позбавленого патологій або хронічних захворювань, пов’язаної з цією системою. Збої в режимі харчування, погана якість їжі і навіть просто раптовий стрес, який вдарить по здатності організму прийняти і засвоїти їжу – все це призводить до того, що порушується мікрофлора кишечника.

Для її відновлення лікарі рекомендують приймати курсом Лінекс, але вартість даного препарату спонукає шукати йому аналоги. Можна знайти хорошу заміну?

Лінекс: загальні характеристики препарату

Дане ліки призначається пацієнтам, яким діагностували дисбактеріоз кишечника, або у яких є ризики отримати це захворювання. Класична симптоматика – діарея, метеоризм, нудота, болі в епігастрії, диспепсія; причому, всі ці фактори переважно комбінуються між собою і проявляються майже після кожного прийому їжі та/або між ними.

 • Лінекс є препаратом, заснованим на натуральних молочнокислих бактеріях, які можна зустріти і в продуктах харчування (кефір, закваска, etc), але в меншій кількості. Дозування на 1 капсулу становить 1,2 на 107 КУО.

Якщо говорити про те, чому не можна просто щодня пити по пів-літра кефіру або ряжанки, замість того, щоб приймати таблетки для відновлення мікрофлори, то тут виникає додатковий фактор: у продуктах харчування присутні і сторонні елементи. Намагаючись набрати потрібну кількість біфідобактерій, людина може призвести до профіциту інших вітамінів і мінералів, що не піде на користь здоров’ю. Лінекс ж і подібні йому препарати суті, чистий комплекс необхідних кишечнику бактерій.

Хілак Форте – заміна Лінексу?

На фармацевтичному ринку є ще один дуже відомий препарат, з яким змагається Лінекс – Хілак Форте. Що краще і чи можна їх вважати аналогами один одного?

До складу цього лікарського засобу трохи складніше за пунктом допоміжних компонентів, так і число активних речовин більше: збігаються Лінекс і Хілак Форте тільки за Lactobacillus acidophilus, а інші бактерії, що входять до них, різняться, тому вплив на організм теж не буде ідентичним.

 • Крім дисбактеріозу Хілак Форте може застосовуватися при захворюваннях печінки, а також жовчного міхура, для лікування сальмонельозу, коліту, гастроентериту. Тобто сфера дії у нього ширше.
 • У препарату Хілак Форте є суттєва перевага: він випускається у форматі крапель, що зручно при лікуванні дисбактеріозу у немовлят, т. к. капсулу Лінекс маленька дитина не зможе проковтнути.
 • І Лінекс, Хілак Форте можуть бути призначені новонародженим.
 • Побічних дій не викликає жодного з препаратів.

За вказаними вище параметрами можна зробити висновок, що Хілак Форте краще Лінекса, однак лише на підставі довшого переліку показань до його застосування і більш багатокомпонентного складу.

Аципол або Лінекс – що краще?

Якщо говорити про восстановителях мікрофлори середнього цінового сегмента, не можна не згадати Аципол: препарат Російського бренду «Лекко», який працює тільки на ацидофільних грибках (дозування – 106 КУО). Істотний його плюс криється в складі, де відсутня лактоза (для розуміння ситуації – Лінекс і Хілак Форте її містять), тому Аципол добре переноситься людьми з лактазною недостатністю.

 • Форма випуску препарату – капсули.
 • Зберігання повинно здійснюватися в холодильнику, інакше ліки швидко зіпсується (як будь-який молочний продукт).
 • Аципол призначається лише для лікування/профілактики дисбактеріозу.

Єдиний недолік цього пробіотика полягає в тому, що його склад одноманітний, тобто тут присутні лише однакові штами бактерій. У той час як Лінекс володіє великим переліком, тому кожен елемент через свою унікальність посилює дію інших, тому Аципол буде менш ефективний. Крім того, дозування у останнього нижче: на 1 капсулу Лінексу доведеться більше 10 шт. Аципола.

Біфіформ для дітей краще Лінексу?

Датський виробник випустив пробіотик на основі біфідобактерій в тандемі з ентерококами, сумарна кількість яких на 1 капсулу – 107 КУО. Така форма препарату орієнтована на дорослих і дітей від 2-х років, а найменшим призначені:

 • Біфіформ Бебі, який відрізняється не тільки форматом випуску (краплі), але і складом: тут є ті ж біфідобактерії, але в поєднанні зі стрептококами.
 • Біфіформ Малюк, який можна знайти у вигляді жувальних таблеток або порошку. Крім біфідобактерій в ньому містяться лактобактерії вітаміни В1 і В6. Таблетки рекомендовані дітям старше 3-х років.

Щодо форми випуску вже легко сказати, що краще – Лінекс або Біфіформ. Останній більш зручний для дітей, особливо з урахуванням змін складу за віком і, відповідно, ефекту впливу. Крім того, в дитячих версіях препарату немає лактози і лактулози, а доза корисних бактерій підвищена до 109 КУО. Малюкам пробіотик може бути призначений для поповнення нестачі ферментів, причому, він може навіть прийматися одночасно з антибіотиками, а не після їх курсу.

Допоможе при дисбактеріозі Біфідумбактерин?

Ще один препарат-пробіотик, який вважається відносно недорогим, але ефективним – Біфідумбактерин, вироблений в Росії. Випускається у вигляді:

 • капсул;
 • супозиторіїв;
 • порошку.

Працює на основі однойменної бактерії, дозування на 1 капсулу – 5на 107 КУО. Присутній моногідрат лактози. Препарат є не тільки пробіотиком, але і імуномодулятором, тому показаний особам з інфекційними захворюваннями кишечника, при бактеріальному вагінозі, хронічних проблемах травлення і дисбактеріозі. Таким чином, у нього більш широкий спектр дії, ніж у Лінекса й усіх, розглянутих раніше, препаратів.

Передозування з ним не спостерігається, оскільки не накопичувального ефекту, давати Біфідумбактерин можна навіть немовлятам, при цьому він дозволяє справлятися з великою кількістю проблем, ніж Лінекс, що автоматично надає йому перевагу. Однак складність складу цього медикаменту частіше провокує алергічні реакції у пацієнтів, і безпосередньо для профілактики його краще не застосовувати тільки для лікування.

Підводячи підсумок, потрібно звернути увагу на те, що реальну ефективність препарату обумовлює не стільки його технічна характеристика, скільки сприйнятливість людського організму, конкретна форма захворювання (у даній ситуації – дисбактеріозу) і т. д. Тому говорити однозначно, що краще – Лінекс або Біфіформ, або порівнювати Аципол з Біфідумбактерином не можна.

Залишити коментар