Що краще – коронка або імплант?

Зовнішньому вигляду і красі зубів приділяють багато уваги, адже вони виконують жувальну та естетичну функції. Через відсутність одного або декількох зубів посмішка стає непривабливою, а у людини з’являється ряд комплексів.

Виникає питання щодо їх протезування. В цьому випадку потрібно розібратися, що краще: коронка або імплант?

Особливості імплантів

Імплант – це деталь, яка створена механічним шляхом і повністю повторює зуб, маючи довгий корінь. Для його виготовлення використовують високоякісні матеріали. Зубний лікар встановлює його на місце втраченого зуба.

Потрапивши в кістку, імплант надійно фіксується і не хитається. А вже зверху встановлюється коронка. Щоб навантаження у роті було розподілено рівномірно, обов’язково на кожен зуб потрібна окрема коронка.

Плюси і мінуси

Імплант має ряд переваг, завдяки чому саме його найчастіше вибирають для протезування. Серед плюсів виділяють наступні властивості:

 • Їм можна повноцінно замінити рідний зуб, а при цьому жувальна функція не буде порушена.
 • Фіксація відрізняється надійністю, тому протез не хитається.
 • Він не чинить негативний вплив на його оточують зуби.
 • Немає жодних обмежень щодо продуктів, які вживаються в їжу.
 • Не потрібно обточувати зуби.
 • Після встановлення імплант не ламається, тому він може прослужити людині до кінця її життя.

Серед мінусів чільне місце займає ціна. Справа в тому, що процедура по встановленню і самі імпланти коштують дуже дорого. При цьому процес протезування триває дуже довго. А після хірургічного втручання процес відновлення може тривати до декількох місяців.

Крім того, існує ряд протипоказань щодо такого протезування зубів. Притому, є ризик, що конструкція буде відторгнута організмом пацієнта.

Показання та протипоказання

Встановлення імплантів необхідне в тому випадку, якщо існують проблеми з зубами, але при цьому немає можливості зробити мостоподібний протез. Притому вони набагато зручніше звичайних протезів, тому багато пацієнтів часто вибирають саме їх. Крім того, така конструкція показана, якщо інші зуби у хворого дуже слабкі, тому вони можуть стертися під впливом скоб. Після проведеної процедури може з’явитися ряд ускладнень:

 • Шви, накладені фахівцем, розійдуться, від чого з’явиться нестерпний біль. В цьому випадку не можна їсти, а треба терміново проконсультуватися з лікарем.
 • Якщо фіксація коронок на імплантатах буде проведена неправильно, то з’явиться необхідність протезувати ще один зуб, виникне ряд труднощів.
 • У разі занесення інфекції під час процедури, на місці імпланта може початися запальний процес, в результаті чого вживлена деталь буде відторгнута.
 • Під час операції лікар може торкнутися або навіть пошкодити нерв, що знаходиться під щелепою. В результаті цього з’являється сильний біль після встановлення коронки на імплант.
 • Але найнебезпечніше – це те, що при слабкому згортанні крові у хворого може початися сильна кровотеча. В результаті сильної крововтрати може відбутися втрата свідомості і навіть смерть, якщо вчасно не звернутися до лікаря.

Деякі ускладнення можуть з’явитися прямо під час операції, а інші – після неї. І перш ніж встановити імпланти, потрібно вивчити, які протипоказання існують з цього приводу, а їх досить багато. Така процедура протипоказана людям, у яких виявлено будь-яке онкологічне захворювання, злоякісне або доброякісне. А після введення імпланта стан хворого тільки погіршиться.

Також не можна робити протезування, якщо у людини спостерігаються захворювання крові, діабет, захворювання слизової оболонки рота. Не рекомендована процедура людям з проблемами нервової системи. Через це хворий може неадекватно відреагувати на больові відчуття при проведенні операції, а також після неї.

Що таке коронки

Коронка – це елемент, який повторює верхню частину зуба і може бути прикріплений до зубного імпланта або відразу на поверхню пошкодженого зуба. Коронка може бути золота, пластмасова, керамічна, металева і металокерамічна. Також виділяють тимчасові і постійні коронки, які кріплять до штучного кореня.

Плюс такої конструкції в тому, що вартість у неї значно нижче, порівняно з імплантом. Готується такий елемент за короткі терміни і швидко встановлюються. Однак тимчасові коронки недовговічні, а для встановлення постійної спочатку фіксують імплант кореня зуба. Притому така деталь не може бути встановлена без сточування поверхні зубів. Від цього свої зуби стають дуже крихкими, а іноді навіть болять після проведеної процедури.

Показання та протипоказання

Коронка встановлюється в тому випадку, якщо оболонка зуба сильно пошкоджена або повністю зруйнована з-за травми або стоматологічного захворювання. Фіксувати тимчасові коронки слід і при підвищеної стертості зубів. Однак необхідно враховувати, що дана процедура має ряд протипоказань, тому краще спочатку їх вивчити, а тільки після цього – вставляти коронки.

Не рекомендується їх встановлювати, якщо є хвороби щелепи, спотворення прикусу, пародонтит. Повне виснаження організму, пов’язане зі зниженням імунітету – ще один привід відмовитися від процедури. Ставити тимчасові коронки не слід особам, молодше 16 років, так як їх зуби ще можуть змінюватися.

Крім того, після протезування зубів коронками, може з’явитися ряд наслідків. Приблизно 2 тижні після процедури у роті щось заважає, і це викликає сильний дискомфорт. Оскільки між десною і коронкою є невелика відстань, під неї може потрапити їжа. А в результаті цього з’являється неприємний запах з рота.

Що вибрати: коронку або імплант?

Таким чином, стало зрозуміло, чим відрізняється коронка від імпланта. Однак що з них краще і що все-таки вибрати? В цьому випадку потрібно порадитися з фахівцем, а також врахувати свої фінансові можливості. Звичайно, будь-який лікар скаже, що імплант краще, ніж тимчасові коронки. Але ось коштує таке задоволення дуже дорого. Вартість одного імпланта – приблизно 10-20 тисяч рублів. Спеціальна коронка на імплант – від 6000 до 25000 рублів. У той час як звичайна тимчасова коронка коштує приблизно 3000-6000 рублів.

Зате імплант прослужить пацієнту практично до смерті, в той час як тимчасові коронки, і їх вистачить лише на кілька років. В такому випадку можна змінювати коронку раз в 5 років. Дотримуватися гігієни ротової порожнини потрібно обов’язково, так як штучні зуби теж псуються.

Протезування коронкою відбувається в кілька кроків. При цьому кожен етап вимагає оплати. Для початку пацієнт платить за коронку, потім за лікування хвороб зубів, а також за зроблені лікарем зліпки.

Тому в результаті виявляється, що постійні імпланти коштують дешевше, ніж тимчасові коронки, які доводиться міняти двічі на десятиліття. Але, звичайно, кожна людина повинна сама для себе вирішити, що для нього краще, коронка або імплант. Проте дотримуватися думки фахівця все ж потрібно, тим більше якщо є які-небудь проблеми або особливості в розташуванні зубів.

Відео: Як визначити, що краще – коронка або імплант?

Залишити коментар