Що краще — ботокс або диспорт?

Хоча для сучасної жінки процедура ін’єкційного омолодження не є чимось екстраординарним, зважитися на такий крок, особливо перший раз, багатьом досить непросто: і страшно, і дорого.

Одне з питань, яким задається кожна леді перед проведенням подібних маніпуляцій, — що краще, ботокс або диспорт? Спробуємо в цьому розібратися.

Нові синоніми слова «молодість»

Диспорт і ботокс – препарати для омолодження особи за рахунок корекції мімічних м’язів. Вони виробляють однаковий ефект: руховий нерв, розташований в зоні, куди з допомогою надтонкої голки ввели склад, починає активно поглинати молекули ботулотоксину.

При цьому утворюється ацетилхолін, який призводить до розслаблення м’язи і зниження амплітуди її скорочень. Через 2-3 години після закінчення маніпуляцій пацієнтка почуває частковий параліч м’язів. А через кілька діб вона бачить у дзеркалі результат: зморшки розправилися, особа помолодшав на кілька років.

Без зайвих емоцій: порівняння на основі фактів

Щоб розібратися в тому, що краще — ботокс або диспорт, пропонуємо порівняти всі їх характеристики:

  • виробник. Розробкою диспорту займалися французькі фахівці, а ботокс – дітище американських вчених;
  • термін використання. Застосування ботоксу в косметології та медицині почалося в 1988 р. У Росії його використовують з 1994 р. Диспорт набагато молодше свого «колеги»: його виробляють з 1990 р.;
  • склад. Основний компонент обох засобів – органічний нейропаралитический отрута токсин ботулізму типу А. В якості наповнювачів в ботоксі використовуються хлорид натрію і людський альбумін — вони абсолютно безпечні. У диспорте присутні лактоза і білок альбумін;
  • протипоказання. Обидва заборонені при вагітності і лактації, гіперчутливості до їх складових та похідних білка, миастенических синдромах, схильності до набряків, наявності запальних процесів на шкірі. Не рекомендується проводити процедури в гострій фазі інфекційного захворювання;
  • швидкість і тривалість дії. Якщо необхідно отримати швидкий ефект, то варто скористатися диспортом — зморшки підуть через пару днів. Після уколів ботоксу ефект виявиться на 7-10 добу. Що стосується строку дії, то в ботоксу він становить 12 тижнів, у його конкурента – 7 тижнів;
  • ускладнення та побічні дії. Диспорт більше свого американського «колеги» схильний до дифузії. Він розтікається на прилеглі ділянки і провокує птоз (опущення століття), зміни носогубних складок. Іноді після таких маніпуляцій особа набуває неприродне («лялькове») вираз.

А ось якими несподіваними наслідками може обернутися застосування ботокса. Він практично ніколи не провокує птоз, але після його використання може з’явитися набряк, почервоніння, біль в місцях уколів. Іноді 2-3 діб після процедури турбує головний біль, виникають напади нудоти, з’являється слабкість, сльозотеча, запаморочення. Можливі алергічні прояви — висипання, помірний свербіж. Рідше фіксують асиметрію обличчя (зазвичай таке трапляється, якщо косметолог не володіє достатнім досвідом і кваліфікацією). До його побічних дій належать також тимчасова сухість очей та порушення міміки;

  • хворобливість процедури. За відчуттями, ін’єкції ботокса менш болючі, тому новачкам краще починати з нього;
  • кількість токсинів. У флаконі ботокса – 100 Од., диспорту – 500 Од.;
  • ціна. Вартість ботокса за 1 од. – близько 290-550 руб., диспорту – 100-180 руб., але для однієї процедури його потрібно приблизно в 4-5 разів, тому менш висока ціна нівелюється кількістю.

Трохи особистого: відгуки

Якщо вивчити відгуки жінок про те, що краще — або диспорт, ботокс, то з’ясується, що однозначного лідера в цій суперечці немає. Все залежить від того, що саме хочеться отримати від процедури омолодження. Якщо потрібна блискавична підтяжка, то доцільно зробити уколи диспорту. Ботокс подіє не так оперативно, зате його вистачить на 4-5 місяців. А Диспорт перестане діяти вже через 2-4 місяці — в рік доведеться робити за 6 процедур, що виллється в кругленьку суму.

Як стверджують жінки, випробували той і інший препарат, після процедури в будь-якому випадку виникають мікрогематоми, які можуть зберігатися до тижня. Невиражена біль в місцях уколів тримається близько доби.

У колі фахівців: що кажуть косметологи?

Вони високо оцінюють можливості обох засобів. За відгуками косеметологов, диспорт володіє такими перевагами: він на 20-50% дешевше ботокса, дає видимий ефект вже протягом 2-4 днів. А от у чому він поступається своєму конкуренту: посилено поширюється по тканинах, тому вимагає від косметолога найвищої кваліфікації. Термін його дії коротше на 1-2 місяці. У ботокса більш «чистий» склад, він діє сильніше, рідше дає побічні ефекти, має більш тривалий термін зберігання.

Важливо! Косметологи попереджають: самостійно застосовувати такі засоби небезпечно. Домашнє омолодження може закінчитися атрофією м’язів, параліч обличчя, защемленням нервів і навіть повної інвалідністю.

Чим їх можна замінити?

А як зробити вибір між ботоксом, диспортом і ксеомином? Що краще з цього тріо? Останній проводиться в Німеччині, він абсолютно гіпоалергенний, недорогий, має набагато менше протипоказань. Але діє повільно: результат його застосування буде помітний лише через 15-17 діб і збережеться 3-4 місяці. Мінуси: засіб недостатньо вивчено, не допомагає від сильних зморшок. Його не можна застосовувати після ботокса: не буде ніякого результату.

В ряду аналогів ботокса і диспорту присутній і релатокс. Чим він краще або гірше? Це вітчизняний препарат, який діє швидко і довго (до 9 місяців), коштує недорого. Його недоліки: болючість ін’єкцій, здатність викликати алергію, нездатність впоратися з глибокими зморшками.

Ботокс і диспорт – похідні однієї речовини. Тому, що з них вибрати, залежить від кінцевої мети застосування. Якщо ваші проблемні місця – шия і лоб, то краще скористатися американським засобом, якщо необхідно усунути гусячі лапки, більше підійде французьке. І пам’ятайте: 90% успіху залежить не від препарату, а від фахівця, який буде проводити процедуру.

Залишити коментар