Що краще, аквалор або аквамаріс?

Закладений носик – мами часто стикаються з цією проблемою у дітей. Тоді як дорослому підійдуть практично всі з відомих лікарських засобів, дитині лише деякі. Існують ліки для зняття запалення слизової носової порожнини, з антибактерицидну дію, протинабрякові, а також препарати з комплексом терапевтичних властивостей. Скажімо, що краще для дітей – Аквалор або Аквамаріс?

Препарати не сильно відрізняються. Обидва вони базуються на морській воді, склад якої подібний до природної рідини всередині людських клітин. Тому вони не провокують роздратування, не виявляють алергічної дії.

Тоді чому виникає це питання: що краще – Аквалор бебі або Аквамаріс бебі? Відповідь на нього простий – вибір препарату залежить від кожного конкретного випадку.

Порівняльні характеристики назальних засобів на основі морської води

Основна відмінність препаратів – це спосіб їх отримання. Так, Авкалор є натуральним засобом, але створені в лабораторних умовах. Тобто штучно була виведена формула розчину солей, максимально наближена до складу морської води. Аквамаріс ж і є вода Адріатичного моря, попередньо очищена від шкідливих домішок.

Схоже, що краще все-таки Аквамаріс бебі, раз над пропорціями речовин «почаклувала» сама природа. Чи ні? Як вже згадувалося, по складу і властивостям препарати є аналогами. Тому визначити, що краще для новонародженого Аквалор або Аквамаріс, допоможуть наступні критерії:

Форма випуску та упаковка

Препарати представлені ізотонічними та гіпертонічними краплями, а також спреями для носа. У продажу зустрічаються розчини для зрошування носової порожнини і носоглотки. Однак наявність нежитю може супроводжуватися іншими розладами, здавалося б, безпосередньо не пов’язаними з органами дихання.

Так от в лінійці продукції Аквамаріс є препарати з додатковими компонентами, що збільшують терапевтичну дію. Наприклад, наявність декспантенолу та эктоина дозволяє ефективно боротися з проявами гаймориту. Аквамаріс Від спеціально розроблений для профілактики закупорки вушних раковин. В такому випадку, визначити, що краще для дітей – Аквамаріс або Аквалор, повинен лікар. Після обстеження маленького пацієнта, коли виявлена природа нездужання, фахівець призначає засіб, що прискорить одужання.

Вартість

Якщо немає специфічних причин використовувати конкретний препарат, можна вибрати той, що є в продажу. Або той, що дешевше. Для порівняння в різних аптеках ціни різні, також залежить від обсягу, форми випуску та призначення):

  • Аквалор бебі у формі спрею для промивання носової порожнини;
  • Аквамаріс бебі фармформы назального спрею.

Термін придатності

Після розгерметизації флакончика, препарат повинен бути використаний протягом певного періоду придатності. Як довго можна зберігати розкритий флакон, дивіться в інструкції або на упаковці, як і те, як довго зберігається запечатаний флакон від дати випуску. Якщо ви вирішили купити Аквалор бебі або Аквамаріс бебі про запас, то краще беріть Аквалор. У нього і обсяг більше, і термін придатності вище. А ось у відкритому вигляді довше протримається Аквамаріс (до 3,5 місяців).

Незначна різниця у складах

  • у Аквалоре: NaCl, Fe, K, Ca, Zn, Se, Cu, I;
  • у Аквамарисе: K, Ca, Zn, Se, I, Mg, Na, інші мінеральні солі.

Терапевтична дія

Аквамаріс здебільшого призначається для усунення більш серйозних патологій, ніж простудна закладеність носа з нежиттю.

Особливості використання для дітей

Що краще для новонароджених – Аквалор або Аквамаріс? Насамперед звертаємося до складу речовин обраного препарату. Немовлятам не рекомендовано промивати або закопувати ніс розчином, в якому містяться інші компоненти, крім зазначеного складу морської води. Дітям до року взагалі не використовують назальні кошти у вигляді спрею.

Інших суттєвих обмежень щодо застосування обох препаратів не є. І Аквалор, і Аквамаріс може бути використаний у лікуванні ринитных розладів у дітей і дорослих будь-якого віку. Вони не викликають звикання, діють м’яко, не дратують і не сушать слизову. Назальні кошти можуть використовувати жінки в період гестації і лактації.

Незалежно від фармформы, в інформаційному вкладиші до препарату вказуються дозування, курс лікування, особливі рекомендації.

  1. Назальні краплі: по 2 краплі в кожний носовий хід чотири рази на добу для лікування, двічі в день – профілактично;
  2. Назальний спрей (не раніше, ніж за 12 місяців життя): по два впорскування до 4-6 процедур протягом дня;
  3. Розчин для промивання носової порожнини: зрошення кожної носової пазухи тричі на день.

Будьте пильні, проводячи зрошення. Дитину потрібно покласти на бік або нахилити над умивальником. У верхню ніздрю акуратно вводиться кінчик дозатора. Подача розчину забезпечується легким натисканням на корпус тюбика. При правильному проведенні процедури струмінь пройде через всю носову порожнину і виведеться назовні через іншу сторону. По ходу руху рідина вимиває патогенну мікрофлору, що скупчилися слизові маси. Потім малюк повинен без натуг висякатися. Аналогічно проводиться зрошення другий носової пазухи.

Лікарські розчини на основі морської води широко застосовуються в профілактичних цілях. Якщо щодня або хоча б регулярно проводити зрошування носової порожнини, можна запобігти запалення слизової. Щоденне промивання носової порожнини рекомендована для гігієни. Як вже було згадано, рідина всередині клітин має схожий склад з морською водою. Регулярне надходження корисних речовин на місцевому рівні сприяє підтримці природного середовища в нормі.

Резюмуючи все вищевикладене, робимо висновок, що тільки індивідуально можна визначити, що подіє краще – Акавамарис або Аквалор. Як і те, яку форму препарату використовувати для конкретного випадку.

Залишити коментар