Що буде, якщо їсти козявки?

Багато батьків помічають, що їхня дитина їсть комашки. Навіть деякі дорослі захоплені своїм носом! Важливо зрозуміти, чи є причини для занепокоєння і потрібно відучувати дітей від цієї неприємної звички.

Причини для побоювання

Чому діти їдять комашки? Це один з методів пізнання світу. Малюки починають міркувати, чому в їх носі утворюються такі цікаві для них частинки, забивають ніс, а часом навіть заважають повноцінному диханню. Тому вони досліджують вміст носа і навіть пробують його на смак. Якщо ця процедура припала до душі, вони будуть іноді повертатися до таких дій, наприклад, коли нудно або нічого жувати.

Ще цікавий той факт, що в перші роки життя дитини домінує харчовий рефлекс. Його мотивація – з’їсти якомога більше, щоб швидше рости. З одного боку, це логічно, але малюки в такому віці не володіють свідомістю дорослої людини, тому не завжди можуть розрізнити, що слід їсти, а що ні. Ось вони і пробують на смак кожен незрозумілий предмет. Якщо ніяких серйозних наслідків не спостерігається, дії можуть повторюватися. З часом харчовий інстинкт перестає бути головним, але від сформувалася шкідливої звички позбутися не так-то просто.

Ринотиллексомания – так називається надмірне захоплення колупанням в носі. Воно може представляти велику небезпеку. Якщо ринотиллексомания супроводжується поїданням козявок, звичка набуває ще більш неприємний характер. І хоча деякі фахівці стверджують, що це навіть корисно, погодитися з цим надто важко. Коли дитина їсть комашки, в організм потрапляє вміст його пальців, рук. Неможливо уявити, скільки там може бути мікробів!

Щодо того, що буде, якщо є кози з носа, можна з упевненістю сказати: нічого хорошого! Оточуючі не розуміють пристрасть до поїдання козявок і колупання в носі. Інші діти можуть сміятися і навіть знущатися, якщо помітять, що хтось з них має таку звичку, що створить додаткові проблеми. Якщо не відучити людину в дитинстві, він пронесе звичку у доросле життя!

Ринотиллексомания може бути симптомом психологічних проблем, розладів. Занадто активне колупання здатне призвести до кровотечі з носа, пошкоджень.

Як боротися зі звичкою?

Немає нічого поганого в тому, щоб іноді колупатися в носі, адже так людина очищає ніс. Тому немає сенсу, так що це буде нечесно, карати дитину такі дії. Але важливо навчити його робити це на самоті і не дуже активно. Слід пояснити йому, до чого призводить сильне і часте колупання в носі.

Якщо дитина їсть комашки, слід також пояснити всі наслідки таких дій. Також потрібно створити умови, при яких утворення кірочок носової порожнини зводиться до мінімуму. Для цього потрібно завжди лікувати нежить. Слід звертати увагу на температуру і вологість в приміщенні. Через сухого повітря слизова носової порожнини пересихає, і утворюються комашки. Щоб не сталося пошкодження слизової, важливо коротко підстригати дитині нігті.

Колупання в носі і поїдання козявок – звички, які можуть стати нав’язливими і небезпечними. Якщо стало помітно, що дитина захоплюється ними, необхідно приймати розумні заходи. Любов і турбота про своєму чаді допоможуть йому вирости гідним і здоровою людиною!

Залишити коментар