Що буде, якщо випити перекис водню?

Що буде, якщо випити перекис водню? Якщо інтерес пусте, то найкращий відповідь на це питання: «Не варто її взагалі пити, і не допускайте, щоб це зробив хто-небудь з близьких». У разі ж предметного інтересу, коли, наприклад, маленький непосида все-таки примудрився де її роздобути і випити, спробуємо з’ясувати правильну відповідь.

Що буде, якщо випита перекис водню?

Відразу визначимося з відповіддю на питання, що буде, якщо випити 3% перекис водню. Як правило, проковтування невеликої кількості такої перекису не є небезпечним. У разі ж, коли вжито пероксид водню більш високої концентрації, потрібно бити на сполох.

Концентрована перекис викликає при попаданні опіки дихальних шляхів, а також слизових оболонок, шкірних покривів. При цьому зміни схожі по своїй дії з лугами. Для летального результату досить потрапляння всередину 50-100 мл 30% пергідролю. Далі про все по порядку.

Перекис водню – це рідина, відома з уроків хімії і перебуває в домашніх аптечках. Формула її виглядає так: H2O2. Відмінною рисою пероксиду виступають сильні окислювальні властивості. Саме ця особливість знайшла широке застосування як в побуті, так і в промисловості.

Звичайним людям в основному доводиться стикатися з 3% перекисом водню. Її використовують як антисептичний і очищаючий засіб для невеликих ран. При цьому люди науки кажуть, що пергідроль, незважаючи на прекрасні миючі якості, не допомагає затягування ран. А при використанні концентрованого пероксиду він і зовсім здатний пошкоджувати знаходяться поруч з ранами клітини.

Але це не заважає, а навпаки, сприяє його застосування для санації глибоких і складних ран, оскільки сильний знезаражувальний ефект проявляється в сукупності з великим утворенням піни, що вже дає можливість розм’якшення і відділення відмерлих клітин, запеченої крові, гною.

Загалом же, перекис водню має досить широкий спектр застосування:

  • дезінфекція поверхонь, які технологічно стикаються з продукцією;
  • відбілювач текстилю, паперу;
  • в якості ракетного палива;
  • в побуті для виведення плям марганцівки, освітлення волосся;
  • акваріумісти використовують її для очищення ємностей і боротьби з негативною флорою і фауною.

Дитина випила перекис водню — що робити? Піна біля рота карапуза додає вражень. Швидше за все, все буде добре, але за умови, що пероксид водню був 3% і вдома ніде не зберігається в місцях, доступних юному натуралістові, його більш концентрована версія.

Найпоширенішими симптомами є розлад шлунка, можливі напади блювоти. Коли перекис проковтується, створює бульбашки кисню в просвіті шлунка. При досить великій їх кількості вони розтягують шлунок і у малюка починаються блювотні позиви до піни.

Пероксид чинить подразнюючу дію на слизові оболонки, тому дитина може висловлювати скарги на незначну болючість в роті і дискомфорт у шлунку.

Дії у випадку вживання перекису

Як правило, невеликий ковток води або молока — ось все, що потрібно. Перекис водню не всмоктується з шлунку в організм, тому жодних інших проблем виникнути не повинно. Інша справа, коли хтось випив велику її кількість. Це відбувається в основному спеціально, наприклад, люди таким способом вирішили зайнятися самолікуванням.

При цьому буде спостерігатися надмірне роздратування у шлунку і навіть опіки, оскільки пероксид — сильний окислювач. Стан потребує термінової допомоги і навіть можлива госпіталізація. Як вже зазначалося вище, вживання всередину перекису водню високої концентрації смертельно небезпечно. При її попаданні можливий опік слизової рота, стравоходу, шлунка.

У таких випадках необхідно терміново викликати Швидку допомогу і постаратися промити шлунок водою. В даний час серед любителів здорового способу життя та лікування нетрадиційною медициною досить популярною стала терапія перекисом водню для зміцнення імунітету. Традиційна медицина цього не сприймає.

Офіційно схвалене застосування пероксиду водню – антисептичний зовнішнє. Якщо людина починає використовувати перекис для лікування, при цьому відмовляється від лікарських засобів, що зазвичай застосовуються в медичній практиці для лікування певного захворювання, це несе пряму загрозу станом його здоров’я.

На закінчення слід ще раз нагадати про відповідальному підході до наявних в будинку медикаментів, та й взагалі до всіх небезпечних речовин. З метою недопущення ситуацій, коли дитина випила перекис водню, необхідно обмежити йому доступ до домашньої аптечки. Не потрібно зберігати відкритий флакон з перекисом в холодильнику, а вже тим більше висококонцентрований пероксид.

Якщо ж прийнято рішення про прийом перекису в якості панацеї від якоїсь хвороби, то йому в обов’язковому порядку повинна передувати консультація з лікарем. Навіть при попаданні пероксиду в очі потрібне тривале промивання під проточною водою. У разі ж, коли перекис водню все-таки була випита, краще всього звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Бережіть себе!

Залишити коментар