Що буде, якщо випити оцет: наслідки

Перше знайомство людей з оцтом відбулося ще в Стародавньому Римі. Найчастіше таку кислоту використовували в лікувальних цілях в якості антисептика. Одомашнили цю рідину і перетворили в харчову добавку набагато пізніше.

З тих пір люди стали цікавитися, що буде, якщо випити оцет. Хоча євреї пили оцет замість води, оскільки він був продуктом бродіння вина.

Оцет в будинку — харчова добавка чи небезпека?

Прозору рідину, що має різкий специфічний запах, можна знайти в кожному будинку.

 

Господині використовують оцтову кислоту виключно в кулінарних цілях. На її основі готують маринади, консервацію, а також додають у невеликій кількості до страви, щоб надати їм кислуватий присмак.

У більшості випадків для домашнього користування береться оцет з концентрацією в 6 або 9%. Деякі господині віддають перевагу яблучного або винного продукту.

Зустрічаються і такі випадки у побуті, коли в кухонному арсеналі є оцтова кислота, концентрація якої досягає 70%.

Саме про отруєння оцтовою кислотою ми і поговоримо. Що ж буде, якщо випити оцет. Наслідки можуть бути самими непередбачуваними, а часом і сумними, аж до летального результату. Щоб зрозуміти всю небезпеку отруєння оцтовою кислотою, потрібно розуміти, які його стадії існують:

 1. Легка. Така ступінь діагностується в результаті вживання незначної кількості оцту. У людини спостерігається опік стравоходу, глотки, ротової порожнини і губ, має хімічну природу.
 2. Середня. Цей ступінь характеризується опіками хімічного типу. Подібне отруєння зачіпає формулу крові і внутрішні органи, провокуючи запалення.
 3. Важка. Ця стадія несе безпосередню загрозу не тільки здоров’ю, але й життя. Опіки з’являються і на дихальних шляхах, і в тонкому кишечнику. Важка стадія може стати провокатором розвитку ниркової недостатності.

Поговоримо про пропорції

Нормальна розумна людина не буде навмисне пити оцет, оскільки він знає, що кислота роз’їдає все живе. Звичайно, пара ковтків оцту серйозної загрози життю не несе. Ви просто отримаєте незначний опік стравоходу, що супроводжується больовими відчуттями і дискомфортом.

У світі є й любителі експериментів, які не втомлюються знущатися над своїм тілом. Якщо ви хочете випити 50-200 мл оцту, то задумайтеся про наслідки. Ви нікому нічого не доведете, а себе доведете до лікарняного ліжка. Після прийому такої кількості оцтової кислоти виникають такі симптоми:

 • кислота запускає свої щупальця у внутрішні органи і вразить тканини;
 • зруйнуються еритроцити;
 • гемоглобін закупорить дрібні судини, локалізовані в нирках.

Якщо ви вип’єте багато оцту, то перше, що відчуєте, це нестерпний біль. Від таких відчуттів можна просто померти, не дочекавшись приїзду бригади Швидкої допомоги. Кислота почне активно діяти, роз’їдаючи все живе на своєму шляху. Спасіння можливе, але тільки за допомогою хірургічного втручання та тривалого лікування. Сприятливий результат настане, але поряд з ним вірним супутником життя стане інвалідність.

Небезпечний 9% оцет?

Якщо у вашому будинку є діти, то оцет потрібно заховати подалі, щоб попередити можливі ексцеси. Малюкам цікаво все. Вони живуть за принципом: спробувати на дотик і смак. Дитина випила оцет, що робити? По-перше, заспокоїтися. Ваша паніка ні до чого доброго не призведе. По-друге, потрібно терміново провести промивання ротової порожнини і шлунка. Для більшої впевненості та підстраховки викличте бригаду Швидкої допомоги.

Отруєння оцтом з 9% концентрацією не можна вважати небезпечним. Звичайно, слизові стінки ротової порожнини, стравоходу, глотки і шлунка будуть випалені, але усунути це можна за допомогою рясного пиття або промивання. У різних джерелах вказана суперечлива інформація про промиванні. Одні фахівці стверджують, що потрібно спровокувати блювоту. А ось інші лікарі кажуть протилежне: блювота може стати каталізатором розвитку ускладнених наслідків.

Інакше йде справа з отруєнням висококонцентрованої оцтовою кислотою. У цьому випадку хвороба може пройти чотири етапи розвитку:

 • спочатку людини вразить экзотоксический шок, і такий стан триватиме 36 годин;
 • після закінчення 2-3 доби очікується наступ токсемії;
 • а ось на 4 добу після вживання оцту розвинеться інфекційне ускладнення;
 • стадія одужання настане не раніше ніж через 21 день.

Уроки першої допомоги

Що робити, якщо випив оцет? Отруєння може бути і ненавмисним. Скуштувати таке кислотне пиття може дитина або п’яний чоловік. Відразу біжіть до телефону і викликайте Швидку допомогу. А до приїзду бригади лікарів потрібно виконати невідкладні заходи, зокрема:

 1. Після того як ви викликали Швидку допомогу, потрібно отруївся людині, будь то дитина або дорослий, дати рясне чисте пиття.
 2. Ретельно слід полоскати горло.
 3. Не використовуйте ніколи содовий розчин.
 4. Не провокуйте блювотний рефлекс марганцовым розчином.
 5. У виняткових випадках у напій можна додати палену магнезію.
 6. Щоб захистити слизові покриви, можна зробити кілька ковтків рослинного масла або з’їсти сире яйце.
 7. На шию і область шлунка прикладіть холодний компрес.

По приїзду лікарі продовжать виконання невідкладних заходів. Первісна завдання фахівців — купірувати больовий синдром, а вже потім зробити промивання. Залежно від ступеня інтоксикації і форми тяжкості наслідків, хворого можуть госпіталізувати. У лікарняних умовах проводиться комплексне обстеження. Не обійтися і без діагностики з допомогою зонда. У цьому випадку зонд змащують вазеліном, щоб не дратувати і без того розжарену глотку і стравохід. Схема лікування буде залежати від ступеня розвитку інтоксикації і масштабу хімічних опіків.

Оцтова кислота або столовий оцет – це отрута, яка роз’їдає все живе на своєму шляху. Не потрібно проводити експерименти над собою і пити оцет. В іншому випадку ви можете вкоротити свій вік. Запам’ятайте золоте правило: оцет – це харчова добавка, яку потрібно зберігати в засіках своєї кухні. Будьте обачними та здоровими!

Залишити коментар