Що буде, якщо проковтнути жуйку?

Жувальна гумка – це ласощі, вироблене з неїстівної основи, рясно присмаченою смаковими та ароматичними добавками, харчовими барвниками. Стоматологи рекомендують використовувати жуйку без цукру кожен раз після прийняття їжі, якщо немає іншої можливості почистити зуби та сполоснути рот.

В’язка субстанція сприяє видаленню частинок їжі, що застрягли між зубами, запобігає утворенню зубного нальоту.

А ще це одне з найулюбленіших ласощів дітей. Яких тільки смаків, форм і розмірів ні випускається жуйка: у кульках, платівках, стрічках, всередині карамелі, різноманітних геометричних форм. Дорослі воліють жувальні гумки з освіжаючими смаками, діти частіше вибирають фруктові та ягідні.

Це ласощі не можна ковтати. Взявши свіжу платівку, її можна прожовувати не більше 10 хвилин, а потім викинути. За цей час продукт виконає свої гігієнічні властивості, втратить смак. Викинута жуйка в жаркому кліматі буде розкладатися мінімум три десятки років, а в холодному – може зберігатися століттями. Якщо це речовина таке стійке до розпаду, що станеться з жуйкою, якщо її проковтнула дитина чи дорослий?

Що робити, якщо проковтнув жуйку?

Щоб відвадити дітей від цього ласощі, дорослі вигадують різні страшилки, як то Проковтнеш жуйку, і вона вічно буде знаходитися у тебе всередині! Кишки злипнуться, та буде боліти живіт!». Чи це Правда? Дійсно випадково вхопили грудочку так небезпечний для здоров’я?

Як тільки жувальна гумка потрапляє до нас в рот, організм застосовує різні заходи щодо її перетравленню. Спочатку в хід йде слина з її травними ферментами. Потім, якщо жуйка була проковтнута, в роботу включаються шлункові травні соки. З тими речовинами, з якими організм не може впоратися, він зазвичай розлучається, тобто шукає способи виведення їх. Після численних тестів було встановлено, що гумовий грудочку повністю вийде з організму через 24-48 годин.

Здається, жодних проблем. Тим не менш, лікарі не рекомендують проковтнути жуйку часто. Так як вона може накопичуватися і згодом ускладнювати дефекацію. Слідкуйте за тим, як дитина їсть жуйку, і, якщо він випадково її проковтнув, то потрібно робити наступне:

  • можна спробувати викликати блювоту, щоб жувальний грудочку вийшов назовні. Тут будьте уважні, щоб дитина не поперхнувся;
  • давайте дитині більше пити, це прискорить метаболічні процеси і посприяє якнайшвидшому виведенню стороннього тіла з організму;
  • знаходить роботу органів ШКТ рослинна клітковина, якої багато в овочах і фруктах;
  • якщо ніякі заходи не привели до позитивного результату, їдьте в лікарню, фахівці підкажуть правильне рішення.

Дитина проковтнув жуйку: наслідки

Хоча і стверджується, що випадково ковтнув жувальна гумка не принесе шкоди здоров’ю, і через певний період виведеться з організму природним шляхом, все ж зустрічаються негативні наслідки цієї недбалості.

У дітей частіше спостерігаються нетипові реакції, так як їх організм не такий міцний, як у дорослих.

  1. Гумка може потрапити не в стравохід, а в дихальні шляхи, і малюк просто вдавитися. Потрібно гарненько прокашлятися, спровокувати выплевывание жуйки назад. Дитину потрібно нахилити обличчям вниз і гарненько постукати між лопаток. Самостійно витягувати стороннє тіло гортані не рекомендується. У вкрай важких випадках терміново викликайте невідкладну допомогу.
  2. Харчове отруєння може бути спровоковано токсичними речовинами, що містяться в низькосортної жувальній гумці. Тому будьте уважні до тих солодощів, що даєте дітям. Якщо вже купуєте дитині жувальну гумку, беріть ту, де написано «для дітей». При отруєнні потрібно викликати блювоту, промити шлунок, доставити маленького пацієнта в лікарню.
  3. Запор або діарея. Такі наслідки зустрічаються вкрай рідко, якщо проковтну тільки одна жуйка, і то випадково. Але якщо дитина систематично це робить, то можуть спостерігатися такі розлади шлунка. До складу солодощі входять різні харчові добавки, які у великих кількостях можуть провокувати приступ діареї (послаблення функцій кишечника). При цьому, реакція у кожного організму своя, викликавши у одних діарею, а в інших – запор. Рекомендовано дієтичне харчування, побільше рідини (вода, несолодкий компот), лікарські засоби спрямованого дії.
  4. Алергічна реакція може проявитися не тільки з-за проковтування, але і під час жування. Це пояснюється дуже просто: в продукті, швидше за все, містилися речовини-алергени для певного організму. Алергічні реакції можуть бути абсолютно різними: від шкірних висипань та свербежу до набряку горла. Вирішити проблему допоможуть антигістамінні препарати та максимальне усунення від збудників.

Небезпека від проковтнутої жуйки є, але виникає виключно при неправильному вживанні продукту. Дуже маленьким дітям, хто ще не розуміє, що жуйку потрібно випльовувати, краще взагалі не купувати такі солодощі. Стежте за кількістю вживаного продукту дитиною, а також за якістю продукції, яку він віддає перевагу. Не беріть дитині не перевірених солодощів навіть, якщо він просить. Поясніть малюкові, що ковтати гумку не можна. А краще всього замініть її на жувальні цукерки, які точно повністю розчинятися навіть, якщо дитина випадково проковтне шматочок.

Залишити коментар