Що буде, якщо проковтнути голку?

Попадання дрібних сторонніх предметів в організм – це завжди небезпечно. При навмисному ковтанні складно говорити про щось крім людської дурості, однак існує і варіант випадковості, яка дуже часто виникає у маленьких дітей, що діють на чистому цікавості.

Та й елементарну неуважність не можна списати з рахунків: ті ж маленькі і тонкі легко не помітити. Що буде, якщо проковтнути голку, і які заходи потрібно вживати в цій ситуації?

Які наслідки можливі при заковтуванні голки?

Навіть якщо Ви і не відчули ніякого дискомфорту, нічим хорошим така ситуація не обернеться. На думку лікарів, якщо голка, проходячи через гортань, застрягне там, це буде найкращим результатом, оскільки вилучити її виявиться не надто складно.

Хоча масу неприємних і навіть хворобливих відчуттів в області горла людина отримає, так само як і рану, а також запальний процес на пошкодженої слизової. Однак у більшості випадків історія закінчується не так райдужно, і голка продовжує свій шлях вниз, у внутрішні органи. Який з них виявиться пошкоджений – питання, на який не можна вгадати відповідь. А от сказати, за якою варто побоюватися найсильніше, легко.

  • Серце. Згідно зі статистикою, його голка досягає дуже рідко, «стопорясь» про інші внутрішні органи, а також цілу мережу з вен і артерій, але таку ймовірність скинути з рахунків не можна. І вона ж, безумовно, є однією з найбільш небезпечних. Навіть незначне пошкодження серця призведе до майже миттєвої смерті, тому рахунок з моменту заковтування голки йде на годинник.
  • Легені. Вірогідність їх пошкодження вище, ніж з серцем, а от ступінь небезпеки нітрохи не нижче. Якщо голка не просто зачепила (дряпнула) легке, а залишилася в ньому і, відповідно, в процесі вдихів і видихів перманентно його травмує, справа може закінчитися ампутацією легені. А у разі, коли лікар цього зробити не встиг, смертю.
  • Шлунок. Це один з найбільш кращих варіантів, оскільки за статистикою 80% випадків такого типу летального результату не мають, оскільки голка вийде з харчовими відходами. Правда, не можна заперечити того факту, що процес її проходження по травному тракту може нанести суттєві пошкодження слизової і навіть анального проходу в процесі дефекації. Однак з наслідками, які описані для серця і легенів, це не можна порівняти.

Це одні з найчастіших, згідно з медичною статистикою, варіантів розвитку подій, оскільки «шляхів» для голки не так багато – або в травний тракт, або в легені через дихальний «хід», або в серце.

Які заходи вжити?

У такій ситуації є кілька проблем: по-перше, якщо все сталося випадково і непомітно для людини, моментально зреагувати він не встигне, а зволікання може коштувати йому життя. Молоді батьки часто цікавляться, як дізнатися, що дитина проковтнув голку. Симптомів як таких при цьому може зовсім не бути, крім больові відчуття в зоні, де сталася перфорація. Однак ніхто зі стовідсотковою гарантією не скаже, що цей дискомфорт саме від проковтнутої голки, особливо якщо батьки запізно схаменулися або взагалі поняття не мали, з чимось контактував малюк.

  • Часто молоді батьки починають панікувати, не могло їх чадо проковтнути голку, граючись зі швейним набором, вже через кілька днів. Лікарі запевняють: пригода або розкриється відразу ж (болем), або воно просто не сталося. Тобто через 2-3 дні згадати, що у дитини була в руках голка, а потім намагатися зрозуміти, не проковтнув він її, безглуздо.

Симптоматику ж пошкодження того чи іншого органу вказати не можна. Єдине, що може статися – біль у певній точці (ліворуч, праворуч, у зоні легень, в епігастральній області і т. д.). І, на думку лікарів, не потрібно чекати, поки ковтнув голка дасть про себе знати, як тільки сама ситуація трапилася, потрібно негайно викликати швидку, щоб потрапити на рентген: обстеження покаже, куди саме потрапило чужорідне тіло і встигло воно щось накоїти.

Додатково важливо врахувати, що, якщо проковтнули голку, не можна:

  • Рухатися. Статичне положення корпусу дасть більше шансів, що голка не увіп’ється в стінки шлунка, кишечника і т. д. Особливо небезпечні нахили.
  • Стукати по грудях/спині, тиснути на область живота.
  • Намагатися спровокувати блювоту – вивести голку назад це абсолютно не допоможе.

Якщо трапилося так, що до появи швидкої ще чекати і чекати, можна скористатися народним методом і з’їсти порцію вівсяної/манної каші. Не має значення, на воді або на молоці. Обволікує структура допоможе пом’якшити можливу шкоду від голки, однак, тільки якщо вона потрапила у травний тракт. Якщо її вдихнули в легені, такий спосіб нічого не дасть. Самостійний вихід голки з калом відніме 2-3 дні.

Підводячи підсумок, варто ще раз сказати, що проковтнута голка, яких би розмірів вона не була, це не жарти – при попаданні в таку ситуацію потрібно терміново викликати швидку допомогу і дочекатися її приїзду в нерухомому положенні.

Залишити коментар