Щітка-пемза і звичайна пемза для ніг: правила використання та історія появи

Пемзу для ніг використовують з метою зняття огрубевшего шару шкіри стоп. Тут роговий шар епідермісу формується найбільш активно, і це цілком логічно, якщо врахувати, які навантаження постійно витримують наші ноги.

Крім того, не можна забувати про взуття – якщо воно неналежне, п’яти будуть грубіти ще швидше звичайного.

Кому і навіщо вона потрібна?

Традиційно з огрубілою шкірою стоп стикаються люди у віці, а також ті, хто багато ходить. Найбільш поширеною дана проблема є у чоловіків, однак спостерігається і у жінок.

Класичний гігієнічний педикюр передбачає зняття даного шару шкіри, і вже потім шліфування та фарбування (якщо передбачається) нігтьових пластин.

Грубий шар найчастіше зчищають пемзою або спеціальним лезом, але перший варіант вважається більш кращим, оскільки з його застосуванням рогові клітини сходить м’яко і рівномірно. Ті ж, хто використовує лезо, стикаються з необхідністю виконання такої процедури значно частіше – це давно доведено практичним шляхом.

Як правильно і ефективно користуватися пемзою для ніг?

Адже, як і будь-який інший гігієнічний інструмент, вона вимагає догляду та своєчасного очищення, а також певних стандартів у застосуванні. Сьогодні ми розповімо вам про те, за якими принципами варто вибирати пемзу, і як використовувати її коректно.

Що таке пемза, і яка історія її появи в косметології?

Всупереч поширеним помилкам про те, що пемза – це черговий предмет цивілізації, існують відомості про те, що її активно застосовували ще в античні часи.

З чого ж роблять і робили раніше цей продукт?

Коли вивергається вулкан, застигаюча лава з часом здобуває пористу структуру, стає шорсткою, чимось нагадує наждачний папір. Та сама косметична пемза, що лежить у вас у ванній або шафці-трюмо, і є висохла лава.

Історія говорить про те, що колись давно вона замінювала людям мило, коли воно ще не було придумано. І дійсно, вона володіє достатньо потужним очищує дією. Оскільки люди в ті часи ще не задавалися питаннями про делікатному очищенні і умащении шкіри, їм було достатньо скористатися пемзою і водою, щоб відчувати чистоту тіла. Також деякі дослідники кажуть, що з її допомогою стародавні жінки вперше намагалися робити епіляцію.

Так це чи ні – достеменно невідомо, однак деякі представниці прекрасної статі застосовують цей трюк і сьогодні. Вони надходять наступним чином – спочатку розпарюють поверхню шкіри ніг, потім густо намилюють її звичайним милом або спеціальною пінкою, після чого починають інтенсивно і «дрібно» терти ділянки з непотрібною рослинністю пемзою, використовуючи кругові рухи.

Потім сам інструмент ретельно промивають і знімають пінку з ніг, рук або пахвових западин. Не будемо рекомендувати вам цей метод, оскільки він досить агресивний, але все ж, факт залишається фактом – певні леді звертаються до нього значно частіше, ніж до звичної бритві.

Наші давні предки вміли користуватися пемзою настільки віртуозно, що мили нею все тіло, і на ньому не залишалося жодного натяку на роздратування, не кажучи вже про реальні подряпинах і кровоточивих ранах. Зараз подібні методи пілінгу, звичайно, не практикуються на тілі, але почистити шорсткою «губкою» п’яти люблять всі.

Адже це не тільки м’яко очищує поверхню, але і забезпечує своєрідний мікромасаж, такий корисний і приємний після важкого трудового дня «на ногах».

Застосовуємо домашню пемзу правильно

Ті, хто вже розібрався в тому, з чого саме роблять пемзу для ніг, все частіше зміцнюються в думці, що цей предмет вже віджив своє, і застосовувати його сьогодні, при достатку косметичних засобів та інструментів, просто нема чого.

Інші противники губки для чищення п’ят говорять про інше – вони не мають нічого проти «старовини» вироби, але думають, ніби воно здатне сильно нашкодити шкірі і спровокувати на неї роздратування. Насправді, мають рацію і ті, і інші. Хоча приховати факт того, що в невмілих руках пемза дійсно перетворюється на агресивний прилад, теж не можна.

Прогрес дав нам безліч ресурсів, які можна використовувати в якості альтернативи подібним інструментів. Наприклад, сьогодні у продажу існує «рідка пемза» для ніг, що є, по суті, звичайним скрабом або кислотним пілінгом. Також можна застосовувати спеціальне педикюрне лезо, що зрізає ороговілий шар шкіри на стопах. Але все ж не можна заперечувати, що пемза є найбільш дешевим, доступним, практичним, універсальним і ефективним засобом в боротьбі за гладкі п’яточки.

Щітка-пемза для ніг використовується за певними принципами, і якщо ігнорувати такі правила, зрозуміло, її застосування піде тільки на шкоду. Найбільш прийнятно вдаватися до її активного застосування при прийомі ванни, коли шкіра ступень досить добре розпарені.

Варто тільки інтенсивно потерти стопи, щоб знайти ніжні рожеві п’ятки вже після виходу з води. Огрубіла шкіра може віддалятися і цілеспрямовано – для цього распариваются тільки ноги. Зазвичай це відбувається під час виконання педикюру.

Запам’ятайте кілька простих правил коректного використання інструменту:

  1. Пемза ніколи не застосовується по сухій шкірі (якщо тільки вона не електрична, мелкоабразивная);
  2. Губку можна застосовувати на ніжних ділянках шкіри. Її груба текстура створена для не менш грубих поверхонь, і вона здатна видалити рогові клітини буквально кілька рухів. А ось ті ділянки, де огрубіння не є, вона просто поранить;
  3. Купувати потрібно тільки ту пемзу, що зроблена з натуральної сировини (тих самих порід). Сучасні виробники виконують її з сурогатною синтетики, тому користуватися такими речами не варто.

Якщо говорити про процедуру чищення п’ят більш докладно, вона повинна проходити в декілька етапів:

  • Розпарювання ніг (розпарювати шкіру стоп потрібно в гарячій, ледь терпимою воді). Багато роблять прості ванночки, але ви можете додати туди компоненти, які будуть зовсім не зайвими – обмилки, морську йодовану сіль або картопляний крохмаль. Також можна звернутися до фитотерапевтическим відварів і настоїв, мають пом’якшувальну, заспокійливу і протизапальну дію;
  • Обсушування шкіри м’якою тканиною (краще брати махровий рушник) або серветкою;
  • Безпосередньо натирання пемзою (тут важливо не перестаратися, хоча інструмент ранить шкіру у виключно рідкісних випадках) + змивання знятого шару;
  • Маніпуляції з нігтями (підрізання, шліфування, полірування, покриття);
  • Змазування п’ят спеціальними зволожуючими або живильними кремами (деякі жінки навіть роблять маски).

Електричну пемзу для ніг, навпаки, використовують тільки по сухій шкірі. Вона відрізняється вкрай дрібними абразивами і в ній практично відсутня характерна пористість, так що вона швидше нагадує саму м’яку наждачку.

Інструмент здатний максимально м’яко очистити стопи, при цьому, його автоматизація забезпечує більш ретельний пілінг. Зрозуміло, ноги повинні бути чистими, але ось мочити їх або розпарювати перед використанням машинки не обов’язково, і навіть небажано.

Як доглядати за пемзою?

Пемза – засіб багаторазове, і оскільки вона передбачена для догляду за «не самої чистої» частиною нашого тіла, вона також вимагає певних маніпуляцій з миття і видалення засмічень.

Як можна почистити пемзу для ніг? Чистити її не потрібно, але ви в обов’язковому порядку повинні прилад мити після кожного застосування. Робиться це під струменем прохолодної проточної води, без застосування будь-яких миючих засобів.

Після того, як ви вимиєте свій камінчик, його ні в якому разі не можна залишати у вологому середовищі, тому пемзу краще винести з ванною і покласти висихати в тепле місце. Наприклад, на підвіконня, під прямі сонячні промені.

Вибирати пемзу нескладно – досить звернути увагу на її колір (він повинен бути чорним або сірим, але точно не яскраво-рожевим або жовтим). Зверніть увагу на ширину пір в камені – чим вона більше, тим грубіше він буде впливати на вашу шкіру. Якщо ви жадаєте дбайливу очищення, беріть той інструмент, який містить дрібні перфорації.

При вмілому використанні, пемза стане вашим кращим косметичним іншому», оскільки буде делікатно доглядати за вашими пяточками, роблячи їх ніжними і шовковистим. І при цьому вам не знадобиться зрізати шкіру або виконувати інші потенційно небезпечні і не надто ефективні маніпуляції.

Будьте чарівні!

Залишити коментар