Шершаві плями на тілі дитини

У кожних батьків на першому місці їх дитина, особливо його здоров’я. В одному ряду за поширеністю з респіраторними інфекціями варто в наш час алергічна реакція, яка вызываеткрасные шершаві плями на тілі дитини. Як тільки батько знаходить незрозумілі почервоніння у свого малюка, необхідно терміново знайти причину появи цього симптому. Чому з’являються шершаві плями на тілі немовляти, однозначної відповіді на це питання не знайти, «винуватців» може бути багато.

Чому з’являються шершаві плями у дітей?

У малюків до року, поява шелушащихся плям може бути обумовлено при неправильному живленні від маминих грудей. Приміром, мама з’їла шоколадні цукерки або апельсини, що, можливо, призведе до появи почервоніння.

Не рідкість випадки, коли червоні мітки виявляються через інтоксикації, сталася ще в період вагітності жінки. Наприклад, ускладнений захворювання, неправильний раціон харчування або вживання лікарських засобів, які протипоказані. У відповідності з цим, представниці жіночої статі, які готуються стати матір’ю, повинні повною мірою усвідомлювати весь масштаб зобов’язань за майбутнього малюка, робити все необхідне і посильну, щоб в період виношування плоду, харчування було збалансованим. Також, не приймати медикаментозні препарати з протипоказаннями під час вагітності.

У дітей до п’ятирічного віку може виявлятися алергічний дерматит, який і проявляється червоними шорсткими плямами. Може виникати з-за прийнятої їжі, якщо харчування потрапили продукти, що викликають алергію – цитрусові, шоколад та інше. Або контактний, який з’являється внаслідок низькоякісного натільної білизни або памперсів. Контактний вид проявляється у вигляді червоних плям на обличчі і на всьому тілі, може свербіти і свербіти, можливо, поява набряклості.

До згаданих причин, можна додати ще кілька. Приміром, глистяна інвазія. Гельмінти можуть проникати в дитячий організм за допомогою брудних рук або їжі, яка приготована з порушеннями санітарних норм. Дерматит алергічного характеру може бути відповіддю на пральний засіб, що використовується при пранні дитячих речей, тому воно повинно бути гіпоалергенним.

Нерідкі випадки появи червоних плям, як реакції на сухе повітря в приміщенні, де малюк спить. Синтетичні, вовняні і хутряні вироби є ймовірними подразниками, тому одяг з таких матеріалів дитині краще не купувати.

Лікування діатезу у малюків

Якщо шершаві плями на тілі дитини, доктор Комаровський рекомендує розглядати їх появу як аномалію розвитку, суть якої полягає в схильності малюка до захворювань або неправильного відгуку на харчові та іншого роду подразники.

Після того, як лікар встановить причину появи захворювання, слід оперативно приступити до процесу лікування, яке володіє комплексним характером. Якщо причина – алергічний дерматит, відразу усунути будь-які контакти з алергеном.

В опалювальні сезони для підтримки оптимальної вологості в приміщенні, користуватися промисловими або натуральними зволожувачами повітря. Оскільки при теплі, повітря стає сухим і інтенсивно вражає шкіру дитини, роблячи її більш вразливою до вірусів і бактерій.

Одягати малюка слід так, щоб шкіра могла «дихати», бажано у бавовна. Всі пральні засоби використовувати тільки гіпоалергенні. Частіше гуляти з малюком на свіжому повітрі, подалі від доріг. Якщо причина в харчуванні, слід переглянути режим і раціон.

Варто зазначити, що при лікуванні дітей, батьки повинні бути уважні і повною мірою дотримуватися всіх рекомендацій лікуючого педіатра. Прописане дієтичне харчування самовільно скасовувати не можна, як і прийом лікарських препаратів.

Залишити коментар