Шатуш: французьке мелірування для природної краси волосся

Фарбування шатуш – новомодний вид мелірування, що з’явився трохи пізніше популярного брондирования, подвійні і каліфорнійського фарбування. Шатуш являє собою створення візуального ефекту вигорілих на сонці волосся.

Технологія його виконання гранично проста, і в цілому, з нею може впоратися будь-яка жінка в домашніх умовах. В якості підсумку ви отримаєте цікавий градієнтний перехід відтінків волосся, без чітко помітних границь.

Якщо ви хочете оновити колір волосся, «вийти з залежності» від постійного фарбування та прикореневого мелірування, або просто хочете освіжити свій вигляд – шатуш стане для вас найкращим рішенням. У перукарні практиці шатуш омбре також носить назву «французьке мелірування».

Втім, вам зовсім необов’язково достеменно знати термінологію, щоб звернутися до грамотного майстру за бажаним результатом. Достатньо просто визначити свою мету, щоб колорист вибрав для її досягнення оптимальний метод.

Шатуш: ключові переваги методу в колористиці

Існує розхожа думка, що дане фарбування підходить винятково світловолосим дівчатам. Але це зовсім не так! Більш того, шатуш на темне волосся дозволяє позбавитися від настирливих смоляних відтінків без застосування змивки. Головне в такій справі – вибрати досвідченого фахівця, який підбере оптимальні відтінки і зробить якісне тонування після освітлювання пасом.

Перше примітне якість даної різновиду мелірування – щадне вплив на структуру волосся. В першу чергу воно обумовлене виконанням освітлення на відкритому повітрі, без застосування фольги.

Сучасні перукарі віддають перевагу застосовувати для цих цілей максимально м’яку по складу пудру, яка не псує і не перепалює волосся. Адже, на відміну від класичного прикореневого мелірування, в даному випадку задіюються найбільш уразливі частини локонів – їх кінчики.

Мелірування шатуш створює приголомшливо красивий, плавний, «акварельний» перехід від темного волосся до більш світлим. На кінчиках ви отримуєте русяве відтінки, а на коренях все як і раніше залишається в природному і звичному вигляді.

Завдяки даній технології фарбування, різниця між відростаючими корінням стає ледь відчутною, і виглядає так, ніби це задумано спочатку. Волосся набуває природний вигляд, ніби ви приїхали з відпустки, де сонечко самостійно «обесцветило» окремі ділянки вашої шевелюри.

У цьому сезоні волосся відтіняють наступними кольорами:

 • Горіховий;
 • Медовий;
 • Попелястий;
 • Перловий;
 • Золотистий (пшеничний);
 • Капучино.

Слід розуміти, що бажаний результат не завжди можливий. Наприклад, домогтися перлового або попелястого переходу у пекучої фарбованої брюнетки практично неможливо.

І навіть якщо вам попадається майстер з «золотими руками», який зможе ефективно затонувати отриману жовтизну, швидше за все, вона все одно проявиться після декількох раз голови. Тому рекомендуємо вам ставитися до цього адекватно і не вимагати від перукаря неможливого.

Кому підходить дана техніка?

Мелірування, що виконується в техніці фарбування шатуш, дійсно оптимально підходить русокосим леді, блондинкам (особливо натуральним) і шатенкам. Брюнетки можуть зіткнутися з деякими проблемами при виконанні фарбування.

По-перше, саме на кінчиках волосся локалізується самий сильний, активний і їдкий пігмент, який не так-то просто нейтралізувати, особливо щадною фарбою. По-друге, у фарбованих в чорний і глибокий шоколадний колір жінок, небажані жовті та оранжеві відтінки проявляються майже при будь-якому освітленні.

Дефект зустрічається навіть якщо воно виконане на найвищому професійному рівні, з грамотним підбором фарби і відповідно всіма фундаментальними правилами тієї чи іншої технології. Безумовно, некрасиві відтінки можна «погасити», використовуючи тонувальні кошти.

Але цього ефекту може вистачити надовго, і зрадницька рыжинка все одно почне пробиватися через ідеальний первинний тон через кілька очисних процедур. Щоб зберегти результат тонування, вам буде необхідно використовувати спеціальні закріплюють косметичні засоби і регулярно звертатися до майстра для освіження ефекту.

Переваги і недоліки

На жаль, всупереч поширеним міфам, шатуш не здатний приховати сивину. Справа в тому, що в цьому випадку передбачається лише часткове фарбування, переважно на відстані 5-7 см від коренів. При коренях ваші сиві волоски залишаться на своїх «законних» місцях.

Та й в цілому новомодне фарбування, контрастує з сивиною, буде виглядати досить смішно. Якщо сивина у вас вже проявилася, але відступати від сучасних тенденцій і раніше не хочеться, вам доведеться вдаватися до повторних процедур частіше звичайного, оскільки коріння волосся також доведеться регулярно тонувати в більш темні кольори.

Говорячи про ключові переваги і особливості даної техніки, не можна не виділити:

 • Надійне «камуфлювання» контрасту між корінням і кінчиками волосся;
 • Плавний, максимально природний перехід, який не потребує частої корекції;
 • Відсутність необхідності підфарбовувати волосся частіше, ніж раз в 2-3 місяці.

І звичайно, варто виділити відповідність модним тенденціям: звертаючись до техніки фарбування шатуш, ви ще довго будете залишатися «в тренді»!

Технологія виконання фарбування

Як ми вже говорили, даний вид фарбування проводиться нескладно. Але все ж ми не радимо вам виконувати шатуш в домашніх умовах власноруч. Принаймні, нехай вам допомагає чоловік, мінімально знайомий з законами колористики.

Ви обов’язково повинні підібрати потрібний колір фарби і відтінок тоніровочного кошти, перш ніж приступати до виконання процедури.

Віддайте перевагу професійним засобам – побутові промислові фарби можуть забезпечити зовсім не той результат, на який ви розраховуєте.

Фольга для огортання забарвлених пасм в даному випадку не використовується практично ніколи.

Весь процес проходить приблизно так:

 • Все волосся поділяють на пасма шириною 2-3 см;
 • Для кожного окремого локона виконується професійний начіс;
 • В окремій ємності розлучається рідка пудра (її інтенсивність підбирається в кожному індивідуальному випадку);
 • Фарба наноситься на волосся в хаотичному, нерівномірному порядку (нанесення фарби іноді виконується навіть різкими горизонтальними «мазками»);
 • Витримується певний часовий інтервал (зазвичай не більше 40 хвилин);
 • Потім кожна пасмо змивається і тонується потрібним відтінком;
 • Для посилення контрастності, коріння волосся можна підфарбувати більш насиченим і глибоким темним відтінком.

Замість начісування майстер може використовувати спеціальну гребінець для потрібного розподілу освітлювальної фарби.

Завдяки нерівномірного розподілу кольору, за допомогою даної технології можна майстерно завуалювати невдале мелірування або фарбування.

У чому різниця шатуш і настільки модного «конкурента» – омбре? У другому випадку передбачається куди більш різкий контраст темного і світлого, як при венеціанському мелірованії.

Мета шатуш спрямована на досягнення максимально натурального ефекту переходу від глибоких темних коренів до світлих кінчиків. Підсумкове візуальне відчуття від шатуш – вигорілі на сонці локони після тривалої відпустки.

Фарбування шатуш – це прекрасний спосіб підкреслити свою індивідуальність і освітлити волосся максимально безпечно. Будьте стильною і красивою з новомодними технологіями фарбування локонів!

Залишити коментар